Ako najst kompromis?

Príspevok v téme: Ako najst kompromis?
takzetakto

Ahojte aky kompromis by ste nasli? Mala som priatela , nasiel si celkom fajn pracu.Ja som este chodila do skoly takze vsetko bolo fajn.Po skole som zacala hladat pracu v mojom odbore, no len priliz sa mi nedarilo v tom meste, kde mal robotu on.Doma nejak dlhodobo som byt nemohla, lebo mama ma taku poruchu ze teda vas vie otravovat aj cely den ked ste doma no a ja som potrebovala pozerat si ponuky, zhanat aj nejake saty na pohovor, rozmyslat mozno o brigade na tie saty aby som mala, no len ako ked vas niekto cely den zatazuje.Takze nedalo sa tu byt.Preto som chodila za priatelom, casto, lenze na cestu mi peniaze davala mama.A dost mi to vycitala, ze ona malo zarobi atd..No dala mi, s vycitkami ale dala.Prespala som tam den , dva niekedy aj viac.Rano som vstala najedla sa a zacala s hladanim roboty.Popri tom som este sla nakupit urobila nejaku pomazanku chlebiky polievku tortu teda nieco aby mal chlap ked pride z prace co zjest.Aj upratala. Robota sa mi vsak nedarila.Zopar pohovor ale nic.Napokon som nieco nasla robotu pre mna ale v Bratislave.Tak som sa opytala priatela ci neskusime ist tam.Ze teda skusim nieco najst aj jemu.Nejaku pracu.A pojdeme.No len on o tej BA nechcel ani pocut.Vraj tam byvat nechce, nema rad to mesto.No len ja som pracu nasla tam a taku pre mna.Co by ste teda urobili?Zriekla som sa tej roboty, kedze zo mnou ist nechcel, lenze coraz viac som uz travila cas u priatela, zacal na mna nadavat ze nic nerobim, ziadal odomna obed o 10tej rano ze teda nebude chodit v robote na obedy ale navarim a dojde.Ja ale niesom nejaka kucharka varenie nemusim iba tak tie chlebicky pomazanky kolace to hej ale varit polievka druhe jedlo kolac tak toto nie.Plus by som musela rano vstavat o 7 mej ist nakupit , masiaren bola niekde 5 kilometrov od nas takze trepat sa napesi po nakupoch...Vymyslat recepty kazdy den ked nemam sajnu a toto by mi zabralo cely den lebo sak s tymi pomazankami a kolackami po praci by tiez ratal plus ratal s tym ze budem umyvat zachod kupelnu pratat cely byt umyvat prat zehlit no teda vsetko....A kedy by som si akoze mala hladat robotu?? Dalo sa dohodnut ze budem robit domace prace a teda on mi kupi jedlo aj oblecenie ale mna by taky zivot ubil robit zienku domacu.Lebo ziadny kamosi nikto len doma zavreta? A poobede na pivo s nim a jeho kamosmi kazdy den, a stale pocuvat tie iste veci dookola ako ohovaraju a balia casnicky..Obcas by som radsej s nimi ani nesla.No len cely den zavreta doma a potom zase by som len doma zavreta bola.Tesila som sa ze poobede pojdeme von to hej len on bol vkuse s tymi kamosmi.Teda a ja som chcela ist s nim na nakupy do mesta na plavaren ale teda ze mi dvaja a nie cela paraputa.Kamosi boli ale kazdy den.Nemali zenske takze kazdy den chceli riesit program aj s nim.Nakoniec som sla makat do vyroby len nech teda zarabam nemusim byt zavisla uz kupim si sama vsetko.No lenze on mal super plat on a ajeho kamosi tiez a ja z mojej vyplaty 400 eur som nemala nato chodit s nimi na drahe drinky kino a neviem este kde taky program vymyslali jeho kamosi.A uz som aj mala pokrk toho ze musime byt s nimi kazdy den.Co by ste na mojom mieste urobili? Rozchod? Ja som ale nechcela byt sama......Velmi som sa samoty bala.Ze sama pojdem do BA nenajdem kamosov a co potom.Umriem od samoty.Alebo budem po praci len zavreta doma?Alebo budem chodit vsade sama??

Tzerka

Tvoje IQ je na veľmi nízkej úrovni. Pretože si hlúpa a vymýšaš tu tieto témy donekonečna s cieľom nadávania na chlapiv neostáva nič iné ako robiť šlapku v tom meste ako má robotu. Budeš mať peniaze na kink a program s jeho kamarátmi. Má to kompromis, nebudeusieť ísť do BA a ty nemusíš variť.

Kalgan1

Je predsa v tvojom vlastnom zaujme, nast si pracu, alu chces. Su aj horsie veci akl Bratislava. Nikto by ti nemal branit v osobnom rozvoji. Najdes si lepsieho priatela. Ci chces mu robit sluzku a pocuvat jeho dristy? Nech si ide s kamarátmi, asi su mu dolezitejsi ako ty. Neboj sa tak neznameho, samoty a co by bolo keby. Ak mas moznost dobrej roboty, tak chod si za tym. Preco by ta mal niekto obmedzovat vo vlastnom zivote, stasti? Ak ta partner nechape a mysli len na seba, zvysoka sa nanho vykasli, lebo to nebude vo vasom vztahu lepsie,

ahjajjaj

ťažko tu nachádzať kompromis. Máš tu možnosti:
1. ostaneš bývať s priateľom. Výhoda: naučíš sa variť. Nevýhoda: možno s tým spokojný nebude a ani Teba tá pozícia žienky domácej uspokojovať nebude.
2. nájdeš si prácu aj s ubytovaním tam, kde sa Ti bude dať, aj v Bratislave. Zas nie je problém aj navariť aj upratať, a aj si na profesii.sk, alebo inom portáli prejsť pracovné ponuky. Varenie - 2 hodiny každý druhý deň a 30 minút každý druhý deň. Raz bude kura so zemiakmi a čalamádou, ktoré sú hotové za 20 minút + 10 minút čistenie zemiakov a druhý krát s ryžou a kompótom. Takže prvý deň kompletne polievka + druhé jedlo, druhý deň iba zemiaky. Pranie raz za týždeň, žehlenie tiež. Upratovanie - asi hodina denne.
Keď si prácu nájdeš, odsťahuješ sa od priateľa, s tým, že sa budete vídať, ako sa vám bude dariť.
Výhody: naučíš sa variť a nájdeš si prácu, osamostatníš sa. Nevýhoda: kým neodídeš, nebudeš spokojná, a budú medzi vami s priateľom nezhody a Tvoj odchod zapôsobí na vzťah ako katalyzátor. Ak Ťa má rád, bude sa snažiť vzťah udržiavať. Ak nie, tak to Ťa celý čas beztak iba využíval a nešlo o priateľský, ale skôr o milenecký vzťah, ktorý nebol dosť vážny.

petroneta

choď do práce do Bratislavy. Nie je dobre byť na niekom závislá. Priateľský vzťah je vzťah dvoch rovnocenných ľudí, on má prácu, Ty nemáš, on Ťa má akože živiť? Veď si zdravý človek, nie si na materskej ani tehotná. Navyše aj v súvislosti s Vaším vzťahom viac uprednostňuje kamarátov pred Tebou. Takže sama cítiš, že ide o nevhodné riešenie.
Ubytuj sa v Bratislave, pracuje a občas si dačo večer uvar. Zavolaj mamke, ako sa robí to alebo hento dačo jednoduché. Tým pádom sa Ti zlepší vzťah aj s ňou, keď si budeš pýtať radu, ona sa bude cítiť dôležitá. Samozrejme, môžeš si vyhľadať recepty aj na internete. Ale varenie jednoduchých jedál nie je žiadne umenie a budeš to potrebovať vedieť. Dať do rúry upiecť kura a dať do rúry upiecť zdravé umyté zemiaky v šupke, prípadne pripraviť špagety s tvarohom a smotanou nie je žiadne majstrovstvo. To s pečením koláčikov sa človek babre viac, ako s normálnym jedlom, takže aj časovo.
Radou pre Teba je v každom prípade osamostatnenie sa a stať sa nezávislou. S priateľom sa môžete stretávať cez víkendy. Raz príde on za Tebou a raz Ty. Keď on nepríde, nechoď ani Ty za ním. Tým, že sa mu pripomenieš sa mu priority nezmenia.

swistica

Ty ani nevies co chces.
Najdi si v ba pracu, ked budes prijata tak mu daj moznost vyjadrit sa ci chce ist aj on. Mozno pojde a mozno nie. Navstevovat sa budete vzajomne - raz ty k nemu, raz on k tebe. Su aj dovolenky a statne sviatky. A hlavne - na vztahu musia pracovat obaja. Tuna mu ani len nedas moznost, aby nieco pre vztah urobil on. Hned to uzavries, ze pojde domov, bez toho aby ste to prebrali.

tazketak

switica: V minulosti som chodila na absolvensku prax tu u nas doma, on robil v KE, no a vikendy prisposoboval rodine, teda musi ist robit domov, ked nemusel robit doma, tak riesil kamosov a ich plany az potom to co chcem ja.Ked som nedala plan teda co mam v plane robit, tak tu ani neprisiel. Cez tyzden ma odbijal tak ze ide na pivo , potom pokecame, potom ze ide spat ze je unaveny a takze takt.Malo krat si fakt nasiel cas.....Vyzera to zrejme tak ze som ho mala nechat ja viem ale potrebovala som niekoho mat....Mat komu napisat aj ked teda bol taky....Niekdy si ten cas nasiel a ked nie tak som sla k nim, pripadne s jeho kamosmi, nemohla som byt doma, boli by tu hadky, dusno potrebovala som obcas z domu......