Ako najst kompromis?

Príspevok v téme: Ako najst kompromis?
takzetakto

Ahojte aky kompromis by ste nasli? Mala som priatela , nasiel si celkom fajn pracu.Ja som este chodila do skoly takze vsetko bolo fajn.Po skole som zacala hladat pracu v mojom odbore, no len priliz sa mi nedarilo v tom meste, kde mal robotu on.Doma nejak dlhodobo som byt nemohla, lebo mama ma taku poruchu ze teda vas vie otravovat aj cely den ked ste doma no a ja som potrebovala pozerat si ponuky, zhanat aj nejake saty na pohovor, rozmyslat mozno o brigade na tie saty aby som mala, no len ako ked vas niekto cely den zatazuje.Takze nedalo sa tu byt.Preto som chodila za priatelom, casto, lenze na cestu mi peniaze davala mama.A dost mi to vycitala, ze ona malo zarobi atd..No dala mi, s vycitkami ale dala.Prespala som tam den , dva niekedy aj viac.Rano som vstala najedla sa a zacala s hladanim roboty.Popri tom som este sla nakupit urobila nejaku pomazanku chlebiky polievku tortu teda nieco aby mal chlap ked pride z prace co zjest.Aj upratala. Robota sa mi vsak nedarila.Zopar pohovor ale nic.Napokon som nieco nasla robotu pre mna ale v Bratislave.Tak som sa opytala priatela ci neskusime ist tam.Ze teda skusim nieco najst aj jemu.Nejaku pracu.A pojdeme.No len on o tej BA nechcel ani pocut.Vraj tam byvat nechce, nema rad to mesto.No len ja som pracu nasla tam a taku pre mna.Co by ste teda urobili?Zriekla som sa tej roboty, kedze zo mnou ist nechcel, lenze coraz viac som uz travila cas u priatela, zacal na mna nadavat ze nic nerobim, ziadal odomna obed o 10tej rano ze teda nebude chodit v robote na obedy ale navarim a dojde.Ja ale niesom nejaka kucharka varenie nemusim iba tak tie chlebicky pomazanky kolace to hej ale varit polievka druhe jedlo kolac tak toto nie.Plus by som musela rano vstavat o 7 mej ist nakupit , masiaren bola niekde 5 kilometrov od nas takze trepat sa napesi po nakupoch...Vymyslat recepty kazdy den ked nemam sajnu a toto by mi zabralo cely den lebo sak s tymi pomazankami a kolackami po praci by tiez ratal plus ratal s tym ze budem umyvat zachod kupelnu pratat cely byt umyvat prat zehlit no teda vsetko....A kedy by som si akoze mala hladat robotu?? Dalo sa dohodnut ze budem robit domace prace a teda on mi kupi jedlo aj oblecenie ale mna by taky zivot ubil robit zienku domacu.Lebo ziadny kamosi nikto len doma zavreta? A poobede na pivo s nim a jeho kamosmi kazdy den, a stale pocuvat tie iste veci dookola ako ohovaraju a balia casnicky..Obcas by som radsej s nimi ani nesla.No len cely den zavreta doma a potom zase by som len doma zavreta bola.Tesila som sa ze poobede pojdeme von to hej len on bol vkuse s tymi kamosmi.Teda a ja som chcela ist s nim na nakupy do mesta na plavaren ale teda ze mi dvaja a nie cela paraputa.Kamosi boli ale kazdy den.Nemali zenske takze kazdy den chceli riesit program aj s nim.Nakoniec som sla makat do vyroby len nech teda zarabam nemusim byt zavisla uz kupim si sama vsetko.No lenze on mal super plat on a ajeho kamosi tiez a ja z mojej vyplaty 400 eur som nemala nato chodit s nimi na drahe drinky kino a neviem este kde taky program vymyslali jeho kamosi.A uz som aj mala pokrk toho ze musime byt s nimi kazdy den.Co by ste na mojom mieste urobili? Rozchod? Ja som ale nechcela byt sama......Velmi som sa samoty bala.Ze sama pojdem do BA nenajdem kamosov a co potom.Umriem od samoty.Alebo budem po praci len zavreta doma?Alebo budem chodit vsade sama??

takzetakto

swistica: Funny a tak nevadi. Ale k veci, bola som bez prace, robila by som tie domace prace, lenze ked prisiel priatel domov, tesila som sa na neho, ze teda niekde pojdeme, prechadzka, plavaren, no on uz mal plany s kamosmi, spolubyvajucimi.Boli Kazdy den pivo, alebo kino.Nikto nebral ohlad na mna, ze nerobim, tak asi kino je zly napad.A potom drahe drinky Ale ja aj keby robim tak sestrim na auto vylet a nie miniem v krcme.Chcela som len spolocnost kedze som rano bola sama, tak som s nimi vsade chodila.Lenze ma to uz nebavilo vzdy len s jeho kamosmi kazdy den..A zeby siel len so mnou niekde, tak to ani nahodou.Kamosi boli fajn, len nie kazdy den.Ak rozumies.

No a k tej praci v BA, nebola som si ista , ci ma tam vezmu, ale keby ano, vztah na dialku by som zrejme nezvladla.Vikendy priatel chodil domov pomahat na zahradu.Takze ja by som cestovala 8 hod z ba na vychod k nemu a este robila na zahrade ci ako.No a ja mam doma tiez rodinu, keby vedeli ze som doma z BA, tak by ma volali domov.Takze by sa urazili asi keby som sla k nemu.A nie ze budem s nim ale ze idem pomahat jeho rodine a asi by sa mi ani nechcelo makat ale skor oddychovat.S nim ale asi tazko.A volania cez tyzden? To by bol na pive s kamosmi a asi by na mna cas nemal....

swistica

Mas dost funny prejav - pomazanky, kolace, zavreta - ked raz zacnes pouzivat nejake slovo, tak ho das do kazdej vety :-)

Z toho, co pises, nejde o nejaky vazny vztah v zmysle svadba, pes, deti :-) Takze co keby si sla pracovat do Ba, kedze ide o pracu v odbore a prax sa ti bude hodit a s priatelom sa navstevujte cez vikendy. Casom uvidite co dalej - rozchod, prestahovanie sa do jedneho mesta, chodenie na tyzdnovky atd.

Sama by si v BA nebola. Budes mat kolegov v praci, budes mat nejakych spolubyvajucich, prihlasis sa na nejaky kurz
, urcite tam i nejakych vzdialenych znamych mas a hlavne prve mesiace v novej praci budes taka unavena, ze von sa ti ani nebude chciet ist.