malo citam

Kalgan1

Knihy su uzasna vec. A je ich tolko... Kazdy si najde to svoje. Ja som presiel od ruskej klasiky, cez americku + beatnici az po sci-fi. Inak "Drak sa vracia" je dost metaforicka apokalypticka kniha, mne sa pacila. Zo slovakov este odporucam Ladislava Mnacka, Dominika Tatarku, Dusana Mitanu, Frantiska Svantnera a autora, co valo Balla. Btw, teraz som docital "Ruze pre Algernon" a musim povedat, ze miestami som mal takmer slzu v oku...

Bohatier

Neznama_n, dakujem Ti za rady! :)) A ked si uz napisala sa Ta teda opytam ze ci v tom mojom chaotickom prejave vidis aj nejaku tu moznu pointu? :P

Neznama_n

Bohatier, nie som sice in bloosom, ale kedze tu sem tam si zaujmom precitam tvoje prispevky, ktorym sice rozumiem malokedy...ale ja by som ti odporucila nieco take naturalnejsie a to - Drak sa vracia od Dobroslava Chrobaka...je to sice trochu iny drak...ale skvele citanie...

in blossom

poznam. ja som precitala kvantum knih, mala som obdobie aj 2-3 za tyzden (hrube podotykam), rozcitanych mam aj teraz asi 7 pri posteli. ale, ked som prepracovana, ze vela veci ma zahlcuje v praci, doslova mam niekedy na mozgu svalovicu z toho, ako ho namaham, tak sa mi vobec nechce a tiez si radsej nejaku blbost jednoduchu precitam na nete ako sa sustredit na knihu.
na vyber knih ma osvedceny system, kedysi som citala vsetko co mi prislo pod ruky, teraz mam zopar oblubenych autorov, takze prioritne hladam od nich. alebo intuitivne, tak vzdy najdem nieco nove zaujimave, nikdy to nie je krok vedla.

Bubliii

Aka fajn tema :) ja citam rada a vsade.. do kniznice si ale kupujem len knihy, ktore viem, ze budem citat viackrat, aby sa mi ta investicia oplatila. Teraz velmi oblubujem take tie knizne "swapy". U nas v panelaku napr. dost casto niekto ku schrankam vylozi starsie knihy. Vzdy najdem nieco, co stoji za precitanie - minule napr. Agatha Christie v originali, to bola lahodka. Precitam a posuniem dalej, nech ma radost aj niekto iny, takto to mne osobne najviac vyhovuje.
Inak skusala som citat knihy aj v PC, hlavne take ktore u nas nie je mozne dostat a jednoducho to nie je "ono"..

mydia

je to podľa mňa dosť návykové, internet, treba odhadnúť tú mieru, čo je ok a čo už nie, ja radšej knihy čítam jak surfujem po nete, viac mi to dá