Priateľ je strašný posera

Príspevok v téme: Priateľ je strašný posera
Kristinka7

Ahojte ľudia. Mám problém s priateľom, ale najprv to obšírnejšie opíšem. Sme spolu dva roky. Bývame spolu v jeho byte. Dlhšie nemal prácu, tak som všetky účty platila ja. Všetko v domácnosti zariaďujem ja, on nevie nič poriadne urobiť. Keď mu prikážem, že nech utrie prach, tak to len tak prejde a urobí polovičnú robotu. Keď sme išli k jeho rodičom, namiesto predstavenia sa sa s nimi pol hodinu objímal a ja som tam stála ako taký stĺp. Potom ma predstavil. Potom mi povedal, že mi ukáže dom a ja som mu povedala, že to ako myslíš tie tri izby? Od tej chvíle so mnou prehodili len zdvorilostné frázy, vôbec som sa tam nebavila. Nudila som sa. Pri obede sa s nimi ani nerozprával. To bol asi najtichší obed v mojom živote. Potom keď sme večer išli domov, tak na mňa zaútočil, že prečo som mala také poznámky a ja, že aké? Veď úprimnosť sa už dnes nenosí? To mám držať hubu, keď sa mi niečo nepáči? Povedala som mu, že aj keď mi obed až tak nechutil, zo zdvorilosti som ho zjedla. Vtedy vyskočil ako čertík z krabičky a zmizol z bytu tresknutím dverí. Zostala som sama 2 dni. Všetko som musela robiť sama. Keď sa vrátil, tak som mu vynadala, že ako si to predstavuje. Takto sa nedá žiť. On sa mi ospravedlnil a zase bolo všetko v poriadku. Ale mu to trvalo. Chlapi... Ale čoskoro zase začali problémy. Keď sme išli na výlet, tak sa nám pokazilo auto. Museli sme zastať na krajnici. Povedala som mu, že už dávno tento črep mal predať, lebo sa raz pokazí a presne teraz sa to stalo. Je to len jeho chyba, lebo ma nepočúva. Ale on svoje auto aj napriek tomu miluje. Ani odťahovku nebol schopný zavolať, stále sa robil, že opravuje motor. Nakoniec som odťahovku zavolala ja. A potom doma mal ešte tú drzosť vyskočiť na mňa a mňa obviňovať z toho celého. Určite aj za koniec sveta budem môcť ja. Ako z neho môžem spraviť normálneho človeka? Ja mám 29 a on 28 rokov. Ale niekedy mi pripadá, ako keby mal 15.

NajdiSiStarsieho

No ked ma autorka 29 a je taka kriticka vazna tak asi sa uz nezmeni nie?Teraz ma ona tvarit,ze je nejaka mila poslusna zenska alebo sa rovno vykaslat na chlapov a zit sama?Nie kazda zena je prototyp takej tej idealnej zeny a teraz ma co robit?

pomocnica

Súhlasím s petronetou. Chápem, že zakladateľku témy asi irituje jej chlap, ale príde mi, že medzi úprimnosťou a drzosťou je tenká hranica(viem o čom hovorím, svojho času som s tým mala problémy). Keď ťa niekto predstavuje rodičom, nemáš sa správať ako drzá tínedžerka, ale poslušne sa usmievať, áno, povedať svoj názor, ale milo, vyjadriť sa a nie hovoriť nepotrebné drzé poznámky. Ty potrebuješ chlapa, ktorý je rovnako výkonný, ako ty sama, bohužiaľ, momentálne máš za priateľa viac pohodlného chlapa, ktorému stačí autíčko aké má. Keď sa s rodinou dlho nevidel, tak je jasné, že sú obe strany rady z toho, že sa vidia. Nemôžeš čakať, že ty budeš ako pupok sveta, lebo ty si tu hosť. Ste proste pre seba nesediace povahy, potrebuješ niekoho vyspelejšieho a celkovo z tvojho príspevku mi vyšlo, že si naňho parádne nasratá. :D Už len za to, aký je, ale vo vzťahu nemôžeš človeka chcieť od základov zmeniť na svoj obraz. Ja tiež nemám rada, keď sú chlapi sráči(ja obľubujem tento výraz), ale situácie ktoré si spomenula mi nepripadajú tak. Skôr bol navyknutý starať sa sám o seba a nie žiť so ženskou, ktorá na seba berie vážnosť sveta. Áno, to, že nemá prácu(v prípade, že sa o ňu ani neusiluje), by ma štvalo, lebo na domácnosť treba prispievať rovnakým dielom, ale zasa to treba vykomunikovať v kľude, nie vyštekovať, čo sa ti nepáči a chudák chlap to mentálne po čase nezvládne. Plus nepoznám chlapa, ktorý by ľúbil babu ktorá mu nepovie pekného slova, nepochváli ho, len poukazuje na jeho chyby. Chlapi sú deti vo vnútri, to mám na nich rada. Vážnosť je na mieste v určitých chvíľach, ale netreba všetko brať seriózne. ;-)

Pekný deň.

klapo

Ona je skor len prostoducha trochu. Pokazit sa moze v polovici cesty aj uplne nove auto. No a ze zavolala odtahovku, to bolo to minimum, co mohla urobit. Rodicia boli ticho pri obede asi preto, ze ked vytusili aku kvaku doviedol, tak by vedeli, ze nech povedia hocico, bude to zle. Ako kritizovat, posudzovat a neurobit nic dokaze hocikto. Otazka je skor, kto z vas dvoch je posero.

NajdiSiStarsieho

Vy ste nepochopili,ze ten chlapec nevie nic zariadit a toto sa autorka snazila naznačiť.No zial, aj niektori dnesni 30tnici nie su muzmi,ale iba chlapcami,ktori budu cakat az zena vsetko vyriesi.Tie poznamky u jeho rodičov podla mna uz bola len navrsena frustrácia z ich spolocneho bývania,ktora sa prevalila. Na margo toho akoze nevinneho obijimania.Bez kontextu celeho ich spolužitia je to nevinne,ale keďže chlapec sa ocividne nevie o nic postarat,tak tam môže byt aj to,ze sa stale vo vsetkom spolieha na rodicov v nezdravej miere.

ahjaj

tiež si myslím, že by bolo lepšie sa s ním ohľaduplne rozísť. Nemiluješ ho dosť na to, aby malo zmysel s ním ďalej byť vo vzťahu.

Sloniecko

tak ked s nim nie si v nicom spokojna, preco si s nim? Ze ho neustale len kritizujes za vsetko. Tak si to ulahcite a rozidte sa. Ty sa raz dopracujes na miesto takej typickej nespokojnej zeny, ktora bude riadit chlapa a on bude utlacany pod papucou. A preco je posera? To som nepochopil.. zeby sa neodvazil sa ti postavit na odpor, ked vyvadzas?
Alebo kvoli tomu, ze tresol dverami a odisiel? Netvrdim, ze v nom nie je chyba, to nemozem vediet. Ale muzi nemaju radi zeny, ktore su so vsetkym nespokojne, kvoli vsetkemu sa hadaju. On je evidentne ten menej konfliktny vo vztahu, ale zato bud skor rada, keby aj on vyvadzal za vsetko, mali by ste taku peknu juzansku domacnost.

petroneta

odíď od neho. Bude to tak lepšie.
Muži nemajú radi komandovanie.
Že sa s rodičmi pol hodiny objímal? A to Ti tak veľmi vadilo, že pol hodiny nie si v centre pozornosti?
A povedať na to, že ukáže dom, že to akože tie tri izby je naozaj nezdvorilé. Pre nich sú tie tri izby ich domom, ich domovom. Úprimnosť sa nosí, ale ruka v ruke s elementárnou ohľaduplnosťou a slušnosťou.
Tak preto obed prebehol v takom tichu. Spôsobila si ho Ty svojou poznámkou.
Že Ti nechutil a zjedla si zo zdvorilosti je správne. Všade sa varí ináč, a kvôli Tebe sa zvyky meniť nebudú.
apropo, čo Ťa do toho, kedy priateľ predá svoje auto? Je to jeho auto, nie Tvoje. Ty máš kde auto? Hoc aj staré? Ozaj, kebyže ho predá, z čoho si kúpi nové? Keď nepracoval?
V každom prípade Ti radím, aby si vymenila priateľa za alfa samca. Bude to tak lepšie pre neho, a aj pre Teba. Máš pred sebou ešte dlhú cestu stať sa adekvátnou partnerkou pre chlapa. Alfa samec bude pre Teba vhodným učiteľom.
A priateľ potrebuje ohľaduplnú skromnú babu, ktorá si ho dokáže vážiť a nebude o ňom vypisovať na internete, že je posera.

clooo

Ja mám skôr pocit, že autorka témy má tak 12-13 rokov, nie skoro 30. Ešte si aj dovoli kritizovať niekoho dom, jedlo a podobne. Keď chce milostivá žiť v luxuse, musí hľadať asi niekde inde, alebo si nájsť lepšie platenú prácu, no práca dnešným ženám nevonia, jednoduchšie je zavesiť sa na krk nejakému podnikateľovi...

slobodnemaciatko

A v com je posera? Ze nerobi to, co chces ty?
Blahozelam, si na najlepsej ceste stratit ho. Neprejavujes mu ziadnu uctu.