Zaujímavý koniec života...

Príspevok v téme: Zaujímavý koniec života...
Monokros

Zdravím vás. Dnes je pre mňa veľmi ťažký deň, kedy mi umrela starká. Ako 18 ročný som s tým vysporiadaný a zmieril som sa s tým. Bola to moja prvá skúsenosť s úmrtím v blízkej rodine. Čo mi ale láme hlavu, je veľa spojitosti s Bohom na ktorého neverím.... Áno, vždy som bol presvedčený že to je proste príroda... Pred nedávnom bola operovana na koleno, kde 2 týždne po tom ešte bola v jednom nemenovanom ústave na doliečenie. Predvčerom ráno ju ale našli ležať v posteli bez známky života. Rýchlo ju preto oživili a previezli do nemocnice kde ležala len s funkčným srdcom v kome. Doktor nám povedal že jej odumrela značná časť mozgu, s čím som sa vysporiadal. A aj rodina no veľmi ťažko... v ten istý deň keď sa toto stalo, umrela jej sestra.... Dvojitá rana ktora je veľmi zvláštna. Dnes keď som ju bol pozrieť po tom čo padla do kómy umrela... Umrela potom ako som ju pohladil po tvári v ktorej som videl na zlomok sekundy úsmev a spokojnosť. Pockala na mňa ?.... Tým že bývalá s nami pod jednou strechou to bola veľká rana do srdca ale taký je už život. Dáva ale aj bere.... Ako som vychádzal z nemocnice začal padať dážď ktorý prelinal západ slnka. V Tom momente som si pomyslel že tam hore jej bude lepšie ?...

Vik_torka

dobre si si uvedomil, fakt tam hore jej bude lepšie! a očividne sa s tebou chcela ešte rozlúčiť a počkala na teba.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Zuzana209

Ahoj, každá strata blízkeho človeka je bolesť a to aj pre veriaceho aj pre neveriaceho v Boha. Ten ale kto verí v Boha a prežíva túto vieru v srdci, nielen navonok, ten vie, že každý spravodlivý človek, smeruje po smrti do Neba, kde je život absolútne nepredstaviteľne iný ako na Zemi. Správne si pocítil, že tvojim drahým zosnulým, je teraz lepšie. Ja osobne poznám ľudí, ktorým sa prišli ich rodinní zosnulí rozlúčiť a odhalili im že sú v nebi. Najrozsiahlejšie a najpodrobnejšie je podľa mňa Nebo popísané v knihe Percyho Colleta, ktorú môžeš nájsť voľne dostupnú aj tu:
www.tlg.estranky.sk
Nebo je pravým "domovom" pre každého človeka, pričom Boh sa snaží počas života "neveriaceho" nájsť všetky cesty, aby dokázal človeku, že je "živý", že o človeku vie a miluje ho. Toto nie sú len bájky. Ja som to prežila na vlastnej koži, pritom pôvodne som bola len tradičný veriaci. Myslela som si, že Boh je niekde ďaleko nad oblakmi a tam si zapisuje chyby ľudí, ktoré bude potom súdiť. To ale nie je pravda - skús volať k Nemu a začni Ho hľadať a budeš prekvapený...

Zuna7

Monokros, máš v srdci lásku a dobro, už to samé svedčí o tom že je v Tebe Boh. Áno tak mladý človek hľadá - odpovede. Obzvlášť v takýchto chvíľkach. Kedy na chvíľu zastane, keď ho niečo zasiahne. V Tvojom veku sú to pri takýchto príležitostiach veľmi ťažké otázky. /Pre Teba / Je, nie je ? ..."Vždy som bol presvedčený, že to je proste príroda..." pomaly na to prídeš. Príroda je ozaj boží chrám a v chráme je všetko o Bohu. Vidíš aké si dostal jemné znamenia. Starká, ktorá sa na zlomok sekundy na Teba usmiala, počkala - a stále bude s Tebou...v Tvojom srdci. Dážď. Toto sú tie okamihy, ktoré prijímaš srdcom a stále Ti budú otvárať - ako budeš dozrievať oči. Pretože na tento zázrak života môžeš ak budeš chcieť prísť aj sám. Všetkým nám tam raz bude lepšie...

Pag

Ked si to tak clovek zoberie, tak tu na Zemi zazijeme zopar zazitkov... Najlepsie a najkvalitnejsie su medzi ludmi, nie osve. Tiez ti prajem uprimnu sustrast!, hoci sa nepozname. Treba sa s tym vediet vyrovnat, tzv. Auseinandersetzung, kazdy druhy nem.spisovatel toto slovo spominal vo svojich knihach. Treba si obcas osviezit pamat. Ked sme od seba vzdialeni, vtedy sme si najblizsi.

je to

mirec, to teda einsteina moc nepoznas, on nebol veriaci. tam dochadza k zamernemu prekrucaniu, tak nesir nepravdy a over si fakty.