trpnutie,opuch rúk

Príspevok v téme: trpnutie,opuch rúk
rarama

Caute, mam taký problém. Už to mam par rokov, ale neriešil som to.,len mi to začalo prekážať viac momentálne. Ide to, že popri chôdze (dlhodbejšej-tury a pod), cyklistike a tak mi trpnu a opuchajú prsty na rukách. Neviete čím to je? Po čase ich mam až ladové a citilivosť je slabsia. Za rady vdaka...

jarda333

Dobry den - dnes v noci mi tak strpla lava dlan, ze som ju vobec nemohol ovladat. Bola odvisnuta. Az ked som si ju trel, tak sa pohyblivost obnovila. Co je to ?

Omen

Ale áno, príčinou môže byť krčná chrbtica, ale aj poškodený nerv, reumatizmus... Je toho viac, ale posvietila by som si na túto diagnózu:
Raynaudov syndróm.

rarama

To bude iné, mali sme tiež taký prípad v rodine, Trpnutie v klude a bolo to tiež z chrbtici. Ja mam problém však počas fyzickej aktivity. Dlhšia chôdza - túra napríklad, ked mám ruky dolu pozdlž tela, alebo na bicykli a pod. Kilá naviac ozaj nemám :/
Uvažujem, žeby som mal behnúť na cievne, ale čo tam môže byť netuším.
Ako som písal, mam to už dlhodobo, len v poslednej chvíli som si to začal asi viac všímať.

gabrielllla

Ved pisem, ze mi ju dali do poriadku na neurologii... Polezala som si tyzden na infuziach. Trpla mi najma v klude... Ked som pracovala, tak som to akosi nevnimala...Ja som mala od ramena po laket take stahy az take krce som mala + trpli mi prsty... Necakaj, urcite chod k lekarovi.
Ja som tiez cakala, ved to prejde, z prace som nechcela odchadzat....Nakoniec som styri mesiace chodila po lekaroch, kym mi to zistili. Styri mesiace boli tiez mojou vinou, lebo som si stale vyberala datum, aby som nevymeskala v praci. Inac, by mi to zistili skor. Momentalne som este na liekoch, ale urcite som na tom aspo 70 % lepsie...Ja uz som nemohla ani spat. Spala som uz len na bolavej ruke. Na zdravej som nemohla. Tak viac necakaj a utekaj k lekarovi...

bez energie

za to nic nedas, ked si das skontrolovat krcnu chrbticu, vedia to aj niektori specialni maseri, fyzioterapeuti a pod.

swistica

Gabriela, ale tebe trpla aj v pokoji, alebo ako sa pise v tejto teme - opuch a trpnutie len pri zvysenej fyzickej aktivite?