Chronická astma nález na pľúcach ,pomôžte mi prosím

Omen

Dostaneš to bez lekárskeho predpisu, ale keď už budeš v lekárni, popros ich, aby ti skontrolovali, či tam nemôže dôjsť ku kontraindikácii vzhľadom na Ventolin a Dithiaden. Prípadne ti môžu odporučiť aj iný liek.
Môžeš to riešiť aj tak, že si kúpiš v obchode Prieduškový bylinný sirup (skorocel, materina dúška, echinacea, C), či pripraviť si doma každý deň čerstvý cibuľový sirup - nakrájaš nadrobno cibuľu, zaleješ medom alebo zasypeš cukrom, necháš odstáť aspoň 3 hod. a budeš užívať každú hodinu 1ČL...
A hlavne zvýš príjem vit. C v potrave, príp. začni užívať aj ako doplnok stravy, obmedz sladké a ak sa ti dá zmeň klímu - hory, more, Podhájska...

Ena25

Ďakujem určite si to zadovážil ,a čo píšeš tie lieky to je na voľný predpis lebo mne predpísala iba ventolin a dithiaden iny recept mi nedala a imhalstor na inhalaciu sprejou lebo som si pamätala z detstva že cez to sa lepšie inhaluke ako na priamo do úst

Ena25

Ďakujem určite si to zadovážil ,a čo píšeš tie lieky to je na voľný predpis lebo mne predpísala iba ventolin a dithiaden iny recept mi nedala .

Omen

Ena, správne si pochopila význam "natívne CT", je to bez kontrastnej látky. Lenže nik dopredu nevie, či z natívneho CT sa bude dať vyhodnotiť nález a určiť správna diagnóza. Je dosť možné, že ti budú musieť pichnúť kontrastnú látku, na ktorú môžeš dostať alergickú reakciu.
Preto si personál CT pracoviska splnil svoju zákonnú povinnosť voči tebe (astma) a upozornil ťa na tzv. antialergickú prípravu pred samotným vyšetrením, aby si sa alergickej reakcii vyhla.
Ako kontrastná látka sa používa JÓD, tak ak máš alergiu naň, musíš to začať riešiť cez MRI.
Máš odporúčané inhalácie ICS/LABA (sprej), antihistaminikum Zodak 1x denne, mukoregulans - lieky, podporujúce vykašliavanie hlienu...
Ja ti odporúčať inhalovať aj piť Vincentku, ako mukoregulans je vhodný Ambrobene, Skorocelový sirup...
Bylinky a čaje z nich: miešané čaje, skorocel, materina dúška...
Už si sa odvďačila: poďakovala si..... To stačí. : )

Ena25

Ďakujem veľmi pekne za profesionalnu odpoveď ,našla som stránku kde sa za odpoveď platí a ty si mi ju dala len tak a našla si si čas ,čo si veľmi cením ,vidím že takto upresnujes diagnózu viacerým ľuďom a je to veľké gesto od teba ,neviem či si lekárka alebo nie ale ak áno rada by som sa odvďačila nieakym spôsobom len je to tu anonymné ?Ešte jedna vec ,pľúcna mi napísala že sa mám objednať na natívne CT čo je bez kontrastnej látky ak sa nemýlim a na recepcii mi dali papierik že si pred vyšetrením mám dať tri druhy liekov od obvodnej jedným z nich je večer dva ditiadeny aj ráno dva ,kôli alergii na kontrastnu látku .A keď si písala že mám užívať lieky ,pľúcna mi nedala žiadne ,ventilin som si pýtala ja a ditiaden kôli dovolenke ,ten kortikoidny sprey je pre môjho psíka ktorý má rakovinu a zasiahlo jej to pľúca ...čiže lieky okrem ventolinu nemám a čaje som si nakúpila ,vieš mi odporučiť Nieaky špeciálny?

Omen

Srdce je v poriadku, ale lekár pri posluchu vyhodnotil tvoje dýchanie ako drsnejšie z oboch strán pľúc.
Tie infiltrácie na pľúcach sa objavujú u pacientov s CHOCHP, bronchiálnou astmou a u chronických fajčiarov.
Lekár ti pri vyšetrení stanovil diagnózu Bronchiálna astma (J45.9). Rozšírenie priedušiek (Bronchiektázia) tam máš s otáznikom, t. z., že až CT túto diagnózu potvrdí alebo vyvráti. Inak toto rozšírenie je nevratné.
Neostáva ti nič iné ako si počkať na výsledky z CT vyšetrenia, okamžite prestať fajčiť aktívne aj pasívne, užívať lieky a odporúčam aj čaje na DDC.

Ena25

Ešte doplnim že začiatkom roka som prekonala chrípku ,ja myslím že to bol zápal priedušiek ,doktorka mi dala antibiotiká ktoré nezabrali tak mi dala ďalšie ale pýtala som sa na stery ,urobila mi stery a v hliene mi našli bacil tak zas dvoje silné antibiotiká ale ani pľúcne ani nič podobné tak som sa teraz rozhodla sama si dať vyšetriť všetko

Ena25

Ja som mala astmu v detstve ,už 15 rokov nemám problémy ,jasné že by som nemala fajčiť už som aj prestala hneď ako mi to našli ?škoda že som taká blbá že som prestala až keď mi niečo našli ale aj z to nevrátim ..A to zvatsenue priedušiek je moc zle ?,dá sa to abstinencie upraviť ? Srdce tam je ok lebo tomu tieňu tiež nerozumiem

Omen

Už som ti odpovedala tu: forum.zdravie.sk, tak ti to skopírujem:

A ty nevieš, že si astmatička, húliš a si závislá od nikotínu? Už sa to odrazilo aj na tvojich pľúcach - v pravom dolnom pľúcnom poli máš škvrnito-pruhovité infiltrácie (preniknuté cudzie látky do tkaniva pľúc). Na CT ťa lekár posiela pre podozrenie rozšírenia priedušiek.