PRED otehotnenim

Príspevok v téme: PRED otehotnenim
letny vanok

Dobry den,

v lete by sme sa s partnerom chceli zacat snazit o babatko...
Samozrejme, na to myslime uz teraz, ale ako alebo cim ste sa riadili pred otehotnenim vy? Brali ste nieco, vyhybali ste sa niecomu (ano, je mi jasne, ze alkohol, vela sladkeho atd neprospieva), ale myslim nieco, co pomoha k otehotneniu.
Ja a partner mame 34 rokov, takze uz je najvyssi cas, ja mam velmi stresovu robotu, castokrat 12 h, ranna, nocna hore-dole, plno ludi...na tom nic nezmenim, ale rada si vypocujem nejake rady, lebo chcem, aby to vydalo avsak uvidime.
Dakujem krasne.

martinka090

Vretienka tak ako pises, aby nenastali nejake komplikacie, akurat dnes som niekde citala o tom, co vsetko moze napriklad vyvolat aj predcasny porod a taketo problemy. Cize aj pocas tehotenstva sa treba mat na pozore a akoby nezaspat na vavrinoch, ale robit pre to maximum aby vsetko slo v pohodke :)

vretienka

MAMITA KED SA RYCHLO PODARI TAK JE TO SUPER, TO FAKT BY SOM SA AJ JA TESILA, LENZE TREBA MYSLIET AJ NA TO, ZE TREBA SA POSTARAT O TO ABY AJ CELE TEHOTENSTVO PREBEHLO BEZ PROBLEMOV :)

vierocka514

Mamita je to pravda. Je to tak.
Tiez som na to prisla, uvedomila som si to a vtedy som si zaobstarala Femibion, ten podla mna da presne dietatku to co potrebuje, co mu je treba, aby spravne rastlo, aby priberalo, aby kosticky rastli a vsetko okolo toho ;)

mamita1

ako vidím tak sme ozaj rôzne, kadejako naše telo reaguje, každej to trvá inú dobu, keď sa podarí rýchlo tak je to fajn, len netreba aj vtedy zaspať na varínoch a treba robiť všetko prečo aby ten náš poklad mal všetko ;)

vandapanda

tak toto by som povedala, ze si stastna zena, v dnesnej dobe sa to malokomu takto podari :)
a aj v takom veku je to pomaly zazrak, ja som nazoru takeho, ze vitaminami sa neda nic pokazit :)

Lucaxxxx

Otehotnela som za tyzden, nebrala som ziadne vitaminy, nic som preto nerobila (okrem sexu kazdy druhy-treti den v case, kedy som si myslela, ze asi bude ovulacia) , a to mam 40 rokov. Takze neviem poradit. Proste skusajte.

katinaa20

Je to tak, treba sa obrnit trpezlivostou, ale tak vitaminmi si moze clovek len pomoct, uskodit nie.
Tiez si myslim, ze je dobre zmenit trosku zivotny styl, ked chceme mat dieta, ked sa snazime, lebo stres vie tiez mnohe ovplyvnit.

Tralalalaaa

Ja som mala obe tehu na prvý sup a mesiac pred som si nasadila kyselinu listovu. Zivotospravsprava bola zla, robila som celodenky, čiže aj popolnoci(prácu za dvoch ľudí), kopec stresu, ale ak to má prist, tak to pride

katinaa20

Pravdu mas aj s tou stravou, len co pozorujem aj na sebe aj na kamoskach, tak prave s nou je problem.
Aj z tohto dovodu my ked sme sa zacali snazit, tak som si zaobstarala Femibion, aby som sa nemusela stresovat tym, ci som zjedla dost zeleniny, dost ovocia, vlastne tym padom dost vitaminov ;)

Dan_ia

Ahoj ako na tom ste? Nieco sa zmenilo? Vela urobi aj ten stres, ono sa to nezda, ale ma to vplyv aj na tieto veci. Psychika tiez vie narobit divy. Ale zaroven je dolezite, aby ste boli zdravi, aby ste mali pestru plnohodnotnu stravu a dostatok vitaminov, lebo tie sa tiez z velkej miery podielaju na otehotneni :)