RODIčIA .....

Príspevok v téme: RODIčIA .....
larrieee8888

Dobrý ....chcela by som sa opýtať ,ako sa mám rozumne porozprávať s mojimi rodičmi ....mám priateľa a celkovo nikdy nechodím von ,pretože ma nepustia,moja mama ona je v psychickej nepohode ,ked ma otec pustil za priteľom,oa začala na mňa vrieskať a proste stále mi nadáva aj ked sa snažím v škole,nikdy nie som dosť dobrá pre ňu.... Nechcem to takto dalej,budem ochvilu dospelá ,ale s mojou mamou sa nedá viesť žiadny rozhovor ,lebo ona automaticky bud ma ignoruje bezmyselne alebo začne na mňa hučať alebo mi ndávať....Prosím o radu ,čo by ste mi poradili,ako by som sa mala s nim o tomto normálne porozprávať,aby si to uvedomili

Acaaa

Pilcuk nedajboze ked tebe umrie matka a babka ty skoncis na ulici. A dal si jej bohovu ,,radu" potom dievca dopadne ako ty ze si povie ze naco mi je frajer a v 50tke sa zobudí. V 17 mat niekoho je na to vhodná doba.

a_dr1a

U tvojej mamy je to zrejme po psychickej stránke problém. Tam veľa nevydiskutujes. Argumenty dohody ai neplatia. Zrejme by na ňu nemal vplyv ani rozhovor s mužom, či s iným dospelým, koho ona akceptuje a počúva. Vidiet to už podľa toho, ako sa správa keď ta pusti von otec. Vaz si aspoň to, že máš OK otca. Urcite to ma aj on s tvojou mamou ťažké. Verím, ze keď už aj raz opustíš rodinné hniezdo, že aspoň s otcom budeš v pravidelnom kontakte. No a skus sa po dovŕšení dospelosti osamostatniť. Dovtedy skus možno použiť niekoho, kto ťa bude kryt (samozrejme, že nie som za klamanie rodičov ai, ale pri psych problémoch tvojej matky by si to takto mala aj neskor, už ako dospelá ak nie stále a nonstop). Tak možno povedz ze ideš k starým rodičom tete sesternici kamarátke ai koho mama pozná a akceptuje a kto ti to zároveň aj potvrdí a bude ta kryt. Nájdi si nejakú osobu ktorej veríš dôveruješ a kto pozná vašu situáciu doma. Nesklam však dôveru tým, žeby si sa zhoršila v prospechu v škole alebo žeby si nemala čas na pomoc doma, ci neželané tehotenstvo alkohol drogy ai ai

clooo

A kde by si už len ty chcela s priateľom chodiť ? Načo ti je teraz vôbec priateľ ? Rodičia ťa živia, žiješ pod ich strechou, navyše sú za teba stále zodpovední, takže je prirodzené, že chcú, aby si poslúchala. Si maximálne nevďačné, zlé decko.

Keď už chceš byť nezávislá, nepočúvať príkazy, odporúčam ti po dovŕšení plnoletosti alebo po škole zdvihnúť zadok, začať pracovať a presťahovať sa niekde do podnájmu.

larrieee8888

áno,to plánujem odísť,to sa rieši už teraz ,ale neviem stále,že ako to mám riešiť .... je to ťažké s takými rodičmi ,hlavne tá mama

DarkThought

Mám tiež na hovno rodičov, takže viem, že sa ani s tými tvojimi rozumne porozprávať nedá. Keď dospeješ, ihneď choď preč od nich.

ahjaj

Keď je človek dospelý, je to o zodpovednosti. Urobíš poriadok v izbe, umyje riad a podlahu, proste dačo očividne, že si pomohla. Potom oznámis, (nie spýtať sa, ale oznámit), že ideš von a kedy sa vrátiš. Oznámi to už oblečená a prichystané, takže sa cirkus potom odohrá bez Tvojej prítomnosti. Ak nemáš 18, tak to neplatí. Potom ešte chvíľu rieš ako doteraz.

larrieee8888

áno....to aj mne napadlo ,lenže aj keby to urobím,ono to je tak,že otec by ma pustil mama začne vrieskať na celý dom ,proste s ňou sa nedá rozumne pozhovárať
Ona začne proste vrieskať alebo začne bez príčiny a ak sa s ňou snažím normálne začať rozhovor ,bud mi začne nadávať alebo ignorovať ma
naozaj poradte mi prosím,už to takto dalej nemôže ísť,chcem ,aby to pochopila,chcem ,aby si to už konečne všeko uvedomila

momentik

tak v tom pripade by som sa zacala vyhovarat na nieco, co akceptuje a normalne by som sa dohodovala len s otcom, ktory by vedel, kde si a kedy prides