nadávky vo vzťahu

Príspevok v téme: nadávky vo vzťahu
hannah515

Ahojte. Už som viac krát písala do roznych for o radu v mojom vzťahu a skúsim to znovu lebo momentálne neviem čo dalej robiť . Aspon možno mi nejaká rada pomože neviem vážne :( Ide o to že rok som vo vzťahu s jedným chalanom ktorý zo začiatku sa tváril byť milý slušný pekne sa so mnou rozprával a po troch mesiacoch čo sa ku mne nasťahoval tak začal byt ku mne hnusný. Zacal mi nadávať nikdy sa za nic neospravedlnoval a pritom toolko veci a podrazov mi urobil a ešte mi tvrdil že za to možem ja . nadával mi do prijebaných do všetkeho možného a za celý tento rok čo som s ním som jeden jediný raz bola s kamoškou naa káve a to mi vykrikoval ze sa kurvím a pod. a vykrikoval mi to veelmi dlho .tak som prestala aj chodit s kamarátkami radsej pre klud lebo to vkuse dačo mu vadilo vkuse hocijaka blbost a otáčal to proti mne že to mne vraj všetko vadí . No teraz asi dva týždne do zadu ma prvý krat udrel nie silno sice ale udrel vraj som ho provokovala a cela hadka zacala tym zase opat ze cele dni nic nerobim iba sa poflakujem čo nieje vobec pravda.. tak mi nadával do všetkeho možneho a potom padla ta facka ja som ho vyhodila z domu lenze on to odmietol vraj mam vypadnut ja a tak neodisiel nikto a sme tam spolu stale a on sa mi nikdy ani len neospravedlnil a tvári sa ako keby sa nič nestalo proste. ja mu iba odpovedám ked sa dačo opýta inak ho ignorujem a on proste vkuse sa snaži sa so mnou bavit. a ked sa s nim nebavím ešte sa oduje on na mna . Proste ja neviem čo teraz mam robit uplne som z tejto situácie nešťastná viem že takýto vzťah nechcem ale zároven viem že on neodíde lenže byt je napísaný na mna a povedal mi že si vybavi aby ho prepisali na neho takze ja neviem čo dalej teraz :( byvame v podnájme máme 28 rokov obaja .

Irenn-a31

...To si nechas aby ta chlap bil?...Moj by skusil len nejake horsie slovo povedat a hned by letel...Toto by som si v ziadnom pripade nenechala!..

Zuzulik8

Kludne chod za nejakym pravnikom a sa s nim porad. Zistis sama ze zakon je na tvojej strane a ty sa nemas vobec coho bat. Prenajimatelia nemaju pravo ani len dat ti vypoved z toho dovodu, ze si tam chcu nastahovat kamarata. Maju pravo dat ti vypoved len vtedy, ak porusujes zmluvu, alebo ked ten byt potrebuju pre seba ci svojho pribuzneho. A takisto nemaju pravo pripisat k tvojej zmluve nejakeho dalsieho najomnika bez tvojho suhlasu. Zakon je v tomto dost na strane podnajomnika ktoreho nie je mozne len tak lahko vyhodit z bytu. Nedaj sa zastrasit tym ze nebudes poznat svoje prava.

Zuzulik8

Hannah ale ani majitelia nemaju pravo vyhodit ta z toho bytu a napisat zmluvu na neho. Ty ako podnajomnik predpokladam mas platnu najomnu zmluvu a mas nejake prava. Ak si jeho nenechala pripisat do najomnej zmluvy tak si z toho vobec tazku hlavu nerob. Je uplne jedno ci si s nimi tyka a ci je s nimi kamarat. Ani oni ta nemaju pravo len tak z nicoho nic vystahovat a napisat zmluvu z cista jasna na niekoho ineho. Urob co ti pisem, proste vymen zamky, prenajimatelom to oznam a dones im nahradny kluc. Ak by aj oni trvali na tom ze tam bude byvat tento tvoj coskoro byvaly, tak im pohroz ze zavolas policiu a das ho vyhodit. Nema zmluvu, nema pravo byvat v byte ktoru mas ty prenajaty a je uplne suma fuk ci je to ich kamarat alebo nie. Tak nech si ho nastahuju k sebe ked ho tak chcu - im mozes povedat ak by robili problemy. Ale predpokladam ze problemy robit nebudu. Nezabudaj, ako podnajomnik mas urcite prava.

Bubliii

Hannah strasne zmatocne pises.. takze existuje najomna zmluva, ano? Nebyvas tam len na dobre slovo, ano? Z toho, co si napisala mi to pripada akoby si ty ratala s tym, ze byt na teba raz prepisu?? Alebo to zle chapem? Na aku dobu mas najomnu zmluvu? Na neurcito?
Ja myslim, ze v tomto pripade nema cenu sa s nim dotahovat (myslim tym, ze ma asi lepsi vztah s majitelmi ako ty). Ak ti velmi zalezi na byte, je vo vhodnej lokalite a za dobry najom, asi by som skusila oslovit majitelov, ze co je vo veci.. Ak nie a vies si predstavit byvat niekde inde, tak by som sa jednoducho prestahovala a mala pokoj. S blbcom sa nevyhadas. A s agresivnym blbcom uz vobec nie. Jo a ak mas z neho strach tak si pokojne na stahovanie zavolaj niekoho na psychicku podporu - rodicov ci kamarata, a ako uz bolo spominane, neboj sa zavolat policiu ak to bude potrebne.

hannah515

Ano upresním to . čize on sa tak skoro nasťahoval do bytu tým sposobom ,že on u mna najprv iba tak sem tam zostával a potom si pomaličky trepal ku mne veci až proste u mna pomali ale isto býval . Nechala som to tak lebo ako vravim najprv vyzeral byt uplne normálny ,milý pomáhal mi ale dáko casom sa mu vsetko nepáčilo co som urobila.zacal mi nadávať a tak to už islo až do kym ma vlastne minule neudrel .samozrejme že som sa viac krát pokušala vzťah ukončiť ale on sa k tomu nikdy nemal bud sa ospravedlnoval a plakal že už sa to viac krát nestane . No len naposledy ked ma udrel uz sa ani len neunuval ospravedlnit tvaril sa ako keby nic . No a s tým bytom ide o to že bývame v podnájme ktorý som si našla ja ešte pred tým ako som zacala chodit s týmto dotýčným, a majitelov som pred tým nepoznala . Boli to pre mna proste neznámi ludia ktorí mi premajímaju byt . No a ked som začala chodit s týmto tak som zistila že on sa velmi dobre pozná s týmito majitelmi dokonca si s nimi tykal . No a tak teraz ked som mu pohrozila rozchodom sa mi zacal vyhražať že pojde za nimi a že povie im nech dajú prepísať byt na neho nie na mna ... Ja teda neviem co dalej či si rýchlo hladať nový byt a vysrať sa na neho čo si sice myslim že bude uplne najrozumnejšie alebo nejako sa snažit jeho vyšachovat z bytu alebo čo už fakt si normálne neviem rady .Aj ked podvedome viem čo mám urobit ach :/ . Ak ste sa niekedy niekto ocitli v podobnej situácie poradte.Aj ked vlastne viem že tu sa ani nedá radiť :((

anetkaanett

a bavi ta toto zazivat? ved si mozes najst neikoho noveho, poslala by som ho prec v tomto ti nikto neporadi, lebo ak je on proste taky, taka povaha tak sa nezmeni nejakou nasou radou ...

Zuzulik8

Ako ti tu uz pisali, mas dve moznosti. 1. Kym nebude doma zbalit ho do igelitiek, vyhodit mu to pred dvere a vymenit zamok. Ak by robil cirkus tak volat policiu. 2. Zavolat na neho policiu a nechat ho vystahovat nou. Nema tam co hladat, nema zmluvu, nema pravo zdrziavat sa v cudzom byte. V kazdom pripade sa ho neboj, on si nema ako nechat prepisat ten byt na seba, psychopati ako on radi zastrasuju. Nenechaj sa otlkat ani psychicky tyrat, nestan sa jednou z tyranych zien.