unava, bolesti, slabost, teplota - zufalstvo

Príspevok v téme: unava, bolesti, slabost, teplota - zufalstvo
MagdalenaSlavk

dobry den, asi pred pol rokom som mala obyc chripku, vylezala som ju a par dni bolo vsetko ok, ale potom zo dna na den na mna padla unava, zrazu som prestala spavat, neda sa mi zaspat a ked uz zaspim o par hodin sa zobudim, rozboleli ma klby, svaly, mierne zvysena teplota. po prejdeni 1km mam slabe nohy, nevladzem, stale nonstop mam obrovsku unavu. u lekara som bola asi milion krat, nic nenasiela a poslal ma za psychiatrom. vsetky vysetrenia mam ok. nechapem pre co sa teda citim ako 5 minut pred smrtou.

noc

Tomas, citaj s porozumenim
29.3.2019

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) varuje pred nebezpečnými chinolónovými a fluorochinolónovými antibiotikami.

takze nie ja sirim poplasne spravy, ako ma tu osocujes, ale statny ustav varuje, ty mi podakuj, ze si sa to vobec dozvedel, kedze ta sprava nie je na titulkoch. a precitaj si aj diskusiu ludi, ktori tam pisu, ze uz vedia, preco im je tak zle. Su na tom sokujuce aj ine veci, ale tebe to nebudem rozpisovat, toto staci, ak to potialto vobec spracujes a pochopis. Maj sa.

Tomas12345

noc :

Zdá sa ty 110 prípadov so závažnými nežiaducimi príznakmi za 5 rokov vela ? To je 22 prípadov ročne, u antibiotik ktoré su často krát používane a len za rok sa použiju desiatky tisíc krát. 22 prípadov trebars i zo stotisíc pacientov skutočne nie je vela, to je pravdepodobnosť 1:5000. Zbytočne tu šíriš poplašné správy o ATB, ktoré sú v praxi velmi účinné. Ucinok týchto ATB určite prevyšuje potencionálne nežiaduce ucinky.

noc

www.info.sk

Pri užívaní týchto antibiotík boli zaznamenané závažné nežiaduce účinky.
Aktualizácia 29.3.2019

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) varuje pred nebezpečnými chinolónovými a fluorochinolónovými antibiotikami. Tie môžu užívateľom spôsobiť závažné vedľajšie účinky, ktoré postihujú najmä svaly, kĺby, nervový a zmyslový systém. Na Slovensku je registrovaných 34 liekov s obsahom ofloxacínu, ciprofloxacínu, pefloxacínu, norfloxacínu, levofloxacínu a moxifloxacínu, pre ktoré budú platiť obmedzenia indikácií. Ústav o tom informuje na svojom webe.

„Pri užívaní týchto antibiotík boli zaznamenané závažné nežiaduce účinky, akými sú zápal alebo roztrhnutie šľachy, bolesti a opuchy kĺbov, ťažkosti s chodením, tŕpnutie končatín, pálivá bolesť, únava, depresia, problémy s pamäťou, spánkom, zrakom a sluchom a zmena chuti a čuchu,“ uvádza ŠÚKL.

Fluórochinolónové antibiotiká sú širokospektrálne antibiotiká s veľmi dobrou účinnosťou. Na Slovensku preto patria medzi často používané lieky. Nežiaduce účinky sa podľa ŠÚKL môžu prejaviť do dvoch dní od začatia liečby, ale aj niekoľko mesiacov po ukončení liečby.

Ústav zdôraznil, aby pacienti prestali užívať fluorochinolónové antibiotiká a navštívili svojho lekára pri prvom náznaku poranenia šľachy, napríklad pri bolesti alebo opuchu. Tiež ak cítia bolesť, tŕpnutie, pálenie, svrbenie, znecitlivenie alebo slabosť v končatinách. Rovnako tak majú urobiť pri opuchu pleca alebo končatiny, v prípade ťažkostí s chodením, únavy alebo ak sa cítia deprimovaní. Takisto v prípade problémov s pamäťou alebo so spánkom alebo keď si všimli zmenu zraku, sluchu, chuti či čuchu.

Za ostatných päť rokov ŠÚKL eviduje v súvislosti s fluórochinolónovými antibiotikami 258 hlásení nežiaducich účinkov, z toho 110 závažných. Z uvedeného počtu hlásení bolo päť hlásení poslaných od farmaceutických firiem.

Meridian

Každâ choroba má svoje príčiny a môžeme o tom polemizovať roky a hrať sa na doktorov.Niesom odborník na žiadnu chorobu ,ale počas života sa mi vždy viac potvrdzuje ,že choroby na človeka doliehajú pre nejakú príčinu.Tak ako nič nieje náhodné tak aj choroby majú svoj význam a zárodky začínajú niekde dávno do obdobia na ktoré snm už dávno zabudli.Telo podlieha duchu a keď je duša "chorá" prejaví sa to na duchu.Naše zdravotníctvo zaspalo kdesi v 90"-tich rokoch kedy spoločnosť ludia celkovo odsunuli do ústrania ,že človek má aj nejakú dušu a zameriavajú sa na liečenie tela.Telo sa stalo objektom štúdii a napredovania medicíny ,ale ako sme mohi zabudnúť na dušu?
Alternatívne medicíny zavrhujeme až dovtedy pokiaľ nám naozaj netečie do topánok !
Nevravím že konvenčné metódy a medicína nedokážu zmierniť príznaky choroby,alebo potlaciť symptómy ,ale určite nie liečiť príčinu skôr dôsledok.O tom ,že farmaceutický priemysel je v top trojke v honbou za ziskom sa baviť ani nemusíme.O tom ako sa zatajujú niektoré liečebné procesy pred ľudmi a naopak vnucujú zložité lieky a liečebné procesy nespomeniem lebo by mi nestačilo ani 100 -príspevkov.
Že ako ti vlastne pomáham keď to tu obsiahlo píšem?Aby som ti naznačil,že aj keď ti nenašli nič,ale tebe je všetko príčinu hľadaj nie z vonka ale zvnútra v sebe.....Choroba nieje nič iné len odpoveďou na naše predošlé správanie.Neznamená to ,že sme zlý ale že niečo vo svojom živote nerobíme správne.A tak keď časom zlyhá všetko na čo sme vsadili a verili tak treba hľadať cestu aj tam kde sme nehľadali .!!!

Tomas12345

A testy na autoimunnne choroby ty robili ?
Kolko vážiš a meriaš ? Popíš tvoj jedalnicek co jedávas na ranajky, obedy, večere ?

Pijávaš teplu ci studenu vodu ? Odporucam piť teplu vodu okolo 37 stupnovu, ochladzuje to telo, mne to velmi pomohlo a to som mal podobné problémy ako máš ty.