unava, bolesti, slabost, teplota - zufalstvo

Príspevok v téme: unava, bolesti, slabost, teplota - zufalstvo
MagdalenaSlavk

dobry den, asi pred pol rokom som mala obyc chripku, vylezala som ju a par dni bolo vsetko ok, ale potom zo dna na den na mna padla unava, zrazu som prestala spavat, neda sa mi zaspat a ked uz zaspim o par hodin sa zobudim, rozboleli ma klby, svaly, mierne zvysena teplota. po prejdeni 1km mam slabe nohy, nevladzem, stale nonstop mam obrovsku unavu. u lekara som bola asi milion krat, nic nenasiela a poslal ma za psychiatrom. vsetky vysetrenia mam ok. nechapem pre co sa teda citim ako 5 minut pred smrtou.

Bubliii

Dobre, moj posledny prispevok lebo mi uz tecu nervy. JA sa ziadnych ATB nebojim, neviem, skade si to vycital! Ale ako vzdy, ty si vytrhnes nejake slovo z textu a ides ho rozoberat na prvocinitele. Navyse som ta slusne poprosila, aby si nereagoval na moje prispevky, co si odignoroval zjavne. Nemozem ti to samozrejme zakazat, ale tak uz sme sa parkrat pokusali "diskutovat" (ak sa totak vobec da nazvat) a cele zle. Lebo ja som ta nikde neoslovila menom, nikde som ta nevyzyvala aby si na mna reagoval. Pisem vseobecne, ak pisem niekomu konkretne vzdy ho oslovim!
Noc ma pravdu, s tebou sa neda o nicom. Bud dalej v svojej bublinke, snad ti to prinesie radost do zivota...

Tomas12345

noc :

Ked dochádzajú argumenty, a nevieš reagovať na moje argumenty tak sa púšťaš do nadávok, takto sa rozumná diskusia nevedie.

Bubliii :

"Ja povazujem sme za pomerne seriózny zdroj, ako v com teda, ale sekciu zdravie maju dobru. Opat, bola to oficialna sprava! Nikto si nic nevycucal z prsta. A to ze pacient nema zvysit opatrnost..?"

SUKL vydá o rôznych liekov niekolko takýchto správ mesačne, tak napríklad o takom stahovaní rivotrilu z trhu neboli na internete skoro žiadne správy a to preto že táto správa u verejnosti nevyvolala taký rozruch a preto sa média o publikovanie tejto správy až tak nezaujímali. Médiam ide v prvom rade o sledovanosť, a ked vidia nejaku negatívnu správu na antibiotiká tak sa toho hned chytia a pubilkuju to lebo vedia že táto téma je ostro sledovaná. Je ale smutné že sa tohto chytia i odporcovia antibiotík, a šíria demagogiu, vytrhavaju z kontextu, šíria dezinformácie, zvelicujú...

"Tak keby som bola teraz pacient a beriem taketo ATB, alebo vidim ze mi ich doktor predpisal (v letaku je to predsa nachystane),tak by som ho na toto stanovisko SUKL upozornila a pripadne vyziadala ine. Ja sa mimochodom vzdy zaujimam, co mi je predpisane a ako to ma ucinkovat. Ved to robi zodpovedny pacient, nie?"

No vidíš to sama na sebe, stačí jeden takýto článok a už sa tie ATB bojíš užiť a to i napriek tomu že vážne neziaduce ucinky hrozia tak zhruba len u okolo jedného pacienta z 5000!!! To potom ani paralen si radšej nedávaj lebo tam tiež jeden pacient z 5000 môže mať väčšie problémy s pečenou. Je smutné že inak kvalitné účinné antibiotika dokáže niekto až neodôvodnene vyfobizovať.

Bubliii

Ja povazujem sme za pomerne seriózny zdroj, ako v com teda, ale sekciu zdravie maju dobru. Opat, bola to oficialna sprava! Nikto si nic nevycucal z prsta. A to ze pacient nema zvysit opatrnost..? Tak keby som bola teraz pacient a beriem taketo ATB, alebo vidim ze mi ich doktor predpisal (v letaku je to predsa nachystane),tak by som ho na toto stanovisko SUKL upozornila a pripadne vyziadala ine. Ja sa mimochodom vzdy zaujimam, co mi je predpisane a ako to ma ucinkovat. Ved to robi zodpovedny pacient, nie?
A mimochodom, ak niekto neveri na ATB a dava sa liecit u sarlatanov tak sa mozes aj na hlavu postavit, ale nic s tym neurobis. Ma na to pravo..

Tomas12345

noc :

Zisti si štatistiku. Rovno môžeš písať o škodlivosti paralenu a varovať pred jeho užívaním, pretože vieš o tom že u jedneho z 5000 pacientov môže spôsobiť vážne problémy s pečenou ?

Bubliii :

O co ked písali o tom na sme ? Ide tu o strašenie, pretože užívatel "noc" tento článok velmi vpadol vhod aby tu mohol ociernovať a zastrasovať antibiotikami.

Zvýšiť opatrnosť ? Táto informácia mala byť podaná ked už tak lekárom a nemocničnému personálu a nie pacientom. Pacient nemá ako zvýšiť opatrnosť pretože on liečbu antibiotikami nepredpisuje, on len prijíma, on nemá ako ovplyvniť vplyv antibiotík. Teraz ale takýmito poplašnými článkami sa budú už i pacienti báť užívať ATB a vyberú si radšej liečbu šarlatánov.

Bubliii

Tak este raz. O tych ATB pisali aj na sme, nech sa paci link.
primar.sme.sk
Tu nejde o ziadne strasenie, ale o realne zaznamenane vedlajsie ucinky. A ano, mozno ze z hladiska statistiky nie je ludi trpiacimi tymito ucinkami az tak vela, ale ocividne je ich dost na to, aby bolo vydane varovanie. Znamena to len to, ze ak niekto momentalne uziva alebo uzival ATB tohto typu v poslednej dobe, moze na sebe spozorovat dane priznaky a treba to nahlasit. ATB inych typov su aspon zatial v poriadku. Takze opat-ziadne strasenie, len zvysit opatrnost. Rovnako by SUKL mal povinnost upozornit aj keby islo o ine lieky, takze ziadny hon na ATB sa nekona. A antivax sem neplette,to su hrusky a jablka. Rovnako sa nejedna o sirenie poplasnej spravy, kedze vydane stanovisko k ATB daneho typu bolo oficialne.
(Tomas teba poprosim nereagovat na moj prispevok, uz som mala tu cest a nemam silu ani chut sa s tebou opat dohadovat o slovicka. Dakujem.)

Tomas12345

noc :

Kedže je SUKL statny ustav pre kontrolu liečiv, má povinnosť na svojej stránke informovať o hocijakých súvislostiach spojených s liekmi, informoval by o tom aj keby ide len o desiatku prípadov.

Co je však katastrofa je to, že sa nájde niekto kto tu zámerne šíri tento článok v snahe "dokázať" nebezpečnosť antibiotík. A aký bude výsledok ? Taký že nejakí človek si to prečíta a teraz sa bude báť brať začať užívať antibiotika. Pri pretrvavajucich teplotách sa radšej bude liečiť cesnakom než antibiotikami a výsledok nebude teda vôbec normálny.

Co si týmto článkom cielil ? Vysvetli mi to ? Pretože týmto ty a tebe zopár podobných stránok len vytvárate fobiu z antibiotik, podobne ako to robia napríklad odporcovia očkovania.

noc

napis to tomu statnemu ustavu, ze ty si myslis ine a ze oni sa mylia

statny ustav - boli zaznamenané závažné nežiaduce účinky.

tomas - Ucinok týchto ATB určite prevyšuje potencionálne nežiaduce ucinky.

jedna katastrofa s tebou a tvojim chapanim.

skus, ci sa to neda niekde precvicovat.