"Úchilný" otec

Príspevok v téme: "Úchilný" otec
ziadostoradu24

Ahojte, pekný večer na úvod. Nebudem písať ako sa volám, to teraz nie je podstatné. Som úplne v šoku a neviem čo robiť. Začnem postupne. Vyrastala som s mamou, dvoma nevlastnými súrodencami a nevalstným otcom ktorý ma kvázi "vychovával." Úvodzovky sú tam preto, lebo bol akoholik mlátil mamu, aj mňa bola som najstaršia, vlastné deti nebil. Žila s ním 12 rokov potom sa rozviedli a presťahovali sme sa ja mama a dve deti do jednoizbového bytu. Po celý ten čas však bola osoba, ktorá mi bola obrovskou oporou a to moja stará mama u ktorej som prežila skoro celé detstvo aj dospievanie, žiaľ zomrela na rakovinu behom jedného roka. S mamou sme teda bívali štyria v malom byte a tam sa teda nedalo fungovať na koľko ja som vysokoškolský študent, sestra tiež a brat je školopovinný. Pomedzi to sa mi ozval môj biologický otec, ktorý ma celý život nekontaktoval a začali sme sa stretávať. Je jasné že nie je možné aby sme mali ten vzťah otec-dcéra keď sme sa stretávali len tri roky. Ale ja som tak veľmi túžila mať otca, toho komu sa môžem vyplakať, komu môžem povedať, kto sa za mňa postaví podporí ma, aj som si myslela že mám ale... a tu začína podstata veci.
Stretávam sa s "otcom" tri roky, mám 24 pracujem kadý den a porpi tom sa aktuálne pripravujem na štátnice, píšem diplomovku a ešte do toho ako by toho nebolo málo preplo mi v hlave takže sa liečim aj na mentálnu anorexiu ktorá sa strieda s obdobiami záchvatového prejedania, kto trošku pozná vie že je to ťažké s tým žiť, ale však čo dá sa to. Môj "otec" mi pred polrokom navrhol, že teda on má 4izbový byt, nech idem bývať ku nemu, budem mať kľud na učenie a zároveň som potrebovala kľud na koľko môj psychický stav bol vážny. Súhlasila som. Ale správal sa ku mne divne, inak, nie ako ku dcére, blbé narážky typu "aj ja by som chcel také dievča ako si ty." "Si riadne sexi" a podobne, tam to začalo. Prehliadala som to, vravela som si, asi ma chce pochváliť. Len ja mám takú vlastnosť, že keď sa mi niečo nezdá, cítim, to, a tu som mala zvláštný pocit. A to nebolo všetko, ako som u neho začala bývať, naozaj si zo mňa tú ženu čo nemá spravil. Začala som urpatovať, prať, žehliť, variť, nakupovať a za svoje.....Neprispieva mi nič, a ani mama....ani cent... Pýtate sa prečo to robím som hlúpa? ale..... ked on so mnou tak manipuluje som si uvedomila. Robí zo seba chudáka ako je on sám, a nevie si variť, nevie toto hento... a pri tom pred tým fungoval. Ale však ešte by to bolo odpustitelné no dnes som prišla z práce veľmi unavená, že si idem dať sprchu na koľko ma čakalo písanie diplomky. Sprchujem sa a zrazu vidím môjho "otca" ako hore cez škáru dverí na kupelni pchá telefón a snaží sa ma odfotiť. Bola som v strašnom strese šoku bolo mi zle na vracanie ale potebovala som si overiť, lebo som neverila tomu čo vídiím. Som sa ho spýtala, že čo to pre boha robíš a on spanikáril, že ho vidím, rýchlo odskočil od dverí, že nič hrám sa. Vymyslela som si, že mi je strašne zle, že nech mi ide rýchlo kúpiť minerálku ak sa mu dá a nech mi požičia telefón ak by mi bolo moc zle že zavolám priatelovi nech po mna príde (moj telefon mám pokazený, nedá sa s neho volať) Nechcel mi ho dať, viete aké robil drahoty, ale na koneic videl, že neustúpim tak išiel do obochodu. Pozrela som si fotky a to čo som uvidela, neprajem to žiadnej žene zažiť, úplne ma to na dno položilo, znehodnotilo, pošpinilo, znechutilo cítim sa strašne. Mal tam mna nahu nafotenú, teda v rámci možnosití čo sa mu podarilo, aj z vhru ako sa pokúsal fotit, aj zo spodu dverí moje nohy. Bola som totálne v šoku, vybehla som do kaviarne najbližšej zapla notebook a pisala prácu ako zvyčajne a pol minúte som si uvedomila čo sa stalo revala som, triasla sa. Neviem čo robiť. Matka je rada, že som preč, lebo má klud ani sa mi neozve ako som odišla tak možno raz za tri týždne ak je nezavolám. Henten to nevie, že som to zistila, uhrala som to na to že mi fakt bolo zle. Neviem ako mám postupovať, na čo mu moje fotky pre boha boli. Nemôzem sa vôbec sústrediť a to mám týžden na odovzdanie práce a ešte zatrja idem do roboty. Do teraz som bola preč a nevrátila som sa domov (v krčme som si písala) Je mi hrozne smutno z toho

ahjaj

Tomas, Ráno v nočnej košeli pripravujem raňajky a desiatu pre deti bežne a nevidím v tom nič zlé. Je to nočná bielizeň, ale nie erotická.
Deti učím sa slušne, počasiu a príležitosti adekvátne obliekať sa odmalička.
Vrah je vrah a násilník je násilník. A to aj bez provokácie.

Nemal si absolútne žiadne právo kopnúť si do domnelej obeti, ˇ(téma je fake), že je to aj jej vina, lebo otca provokovala. Bolo to nekresťanské, neetické a ľudsky totálne neprijateľné a bezohľadné.
A ako kresťan by si si mal uznať chybu, Ani tým najvyzývavejším oblečením si žena nezaslúži byť znásilnená, alebo fotografovaná proti svojej vôli pri sprchovaní. Kebyže sa prípad, ktorý tu bol popísaný naozaj stal, tak by si si kopol do nevinnej obeti, ktorá je na tom psychicky mizerne a Ty jej ešte pridáš, že je to jej chyba? Čo je to za človeka, ktorý si ešte kopne do obete a obviní ju z niečoho, o čom ani nevie, či tak bolo? Absencia všetkej ľudskosti, a naozaj Ti dobre radím, dvakrát meraj, raz strihaj, pozri sa na situáciu očami toho druhého a neubližuj tým, že obviňuješ na základe možno nesprávnych predpokladov, a aj pri správnych by tú babu vôbec nenapadlo, že pre vlastného otca mohla pôsobiť provokatívne. Keď toto nedokážeš pochopiť, mal by si sa fakt liečiť, lebo toto nieže nie je ľudská ale je netvorská reakcia, akú si predviedol a s kresťanstvom nič spoločné nemá.
Ak si mal na mysli možnú provokáciu oblečením, mohol si sa vecne spýtať, ako chodí oblečená po byte. Nie vyrukovať obvinením.
A keby vysvitlo, že chodí sporejšie oblečená, lebo ju ani nenapadne, že otec je kategória, ktorého eroticky vzrušuje vlastná dcéra, tak jej to slušne bez obvinenia vysvetliť, že jej oblečenie mohlo pôsobiť naňho provokatívne. To by bol kresťanský, ľudský a ohľaduplný postoj. Toto bolo netvorské kopnutie si do obete bez ohľadu na jej psychický stav, o ktorom si predsa čítal. To bolo v pohode? Prečítal si si ako nanič jej je a čo si urobil? Miesto toho, aby si ju podržal si si do nej kopol. Bezohľadný netvor. Pravda je pre mnohých ľudí urážka, ale toto myslím úprimne, nie ako urážku.
A s tým, ako chodili oblečení ľudia pred 2000 rokmi to nič spoločné nemá.

Ovecky

A ty dievca zlate, utekaj, kdekolvek, aj keby iba k niekomu znamemu, ak nemas vobec kam ist, chod aj na charitu oni ti pomozu. Tvoja mater je pekna suk*, ked sa o teba nezaujima. A hentoho chuja by som s radostou natrela socialke, mala si ist s mobilom k policajtom!

Ovecky

Tomasa si netreba vsimat, v kazdej teme provokuje, je to troll! Vsak zapojte mozgy, je to plateny clovek stranky zdravie, aby tu viril hladinu a aby sa ludia na nom rozculovali a diskutovali. Serte na neho, ak by to tak NAHODOU aj nebolo, tak je psycho.

Tomas12345

teo :

Ja odpovedám vo viacerých témach a vela krát reagujem na výroky viacerých ludí, to si si už určite musel všimnuť. Naozaj však nechápem aký by malo zmysel aby som ja ako ten kto tu háji krestanské pravidlá zakladal Fake témy a sám si na ne odpovedal. Už ma tu istý človek dokonca obvinil i z toho že píšem pod prezývkou Meridian. Naozaj neviem čo mám k tomuto povedať, dovody prečo tomu tak nemože byť som už vysvetlil a dotyčný by si mal predtým najprv niečo nastudovať než dakoho z tohto niekoho obviní.

Kimmy_CA :

Ospravedlnenie to samozrejme nie je, žiadne provokovanie by nikdy nemalo viesť k použitiu násilia. Avšak tá provokácia dáva jasne najavo to že ani tá žena nie je bez viný a mala by sa nad sebou zamyslieť. To je dačo podobné ako ked dieťa dráždi psa, búcha ho po hlave.... Nie je snad potom dieta na vine že pes nanho zaútoči ?

Eves :

Ak by som tých grázloch provokoval tým že by som im hádzal sklenené flaše po hlave tak by som sa nemohol čudovať že na mna zautočia i ked samozrejme ich reakcia bola neadekvátna, mali to vyriešiť dohovorom.

PS: Kebyže teba nejakí grázli zmlátia na ulici do bezvedomia, tiež by si si potom povedal "No a čo, môžem si za to sám, lebo som vlastne totálny imbecil"?

noc :

A komu to mám dávať za vinu ? Vinný su jedine pokušitelka a ten co daný skutok spáchal. Obaja su vinný, neviem prečo silou mocou jedneho zvýhodnuješ pred druhým.

dobreuz :

Prečo by som ty mal dávať nejaké dokazy ? Ty sem tiež nedávaš dokazy o tom že behávaš. Navyše téma je o niečom inom než o mojom zdravotnom stave.

A inak dobreuz ty svoje pudy ovládaš ? Niekto má iný názor ako ty a už sa urážaš. Najprv začni od seba a až potom nariaduj druhým. Riešením je nerobiť pokušenie.

Tomas12345

ahjaj :

Spomenuté tu o tom ako chodí oblečená nebolo, ale už som písal že na to aby dcéra u svojho otca dokázala vzbudiť tak silný sexuálny pud voči nej, musí sa stať niečo vysoko abnormálne, ako napríklad i velmi vyzývavé oblečeni, Navyše i štatistika hovorí výrazne v jej neprospech, vsak určite to vidíš aj ty sama na ulici ako chodia dnešné ženy prehnane vyzývavo oblečene. Normálne oblečené chodia v dnešnej dobe len výnimky.

O nočnej košeli tu nebola žiadna zmienka, ale ked už hovoríš o tom tak človek by mal aj doma chodiť normálne oblečený a pokial nemá vyslovene zdravotný problém kedy musí chodiť doma polonahý mal by byť i doma oblečená slušne.

"A taký prípad sa ani porovnať nedá s tým, že išla na ulici v legínach. To na pláži sa ženy smú znásilniť, veď provokovali mužov tým, že boli sporo odeté? To, ako je žena oblečená nemôže byť dôvodom k násiliu."

Ujasnime si to, ty schvaluješ vyzývavé oblečenie ? Prekvapuje ma to pretože i rímskokatolícka cirkev varuje pred chodením vo vyzývavom oblečení - www.caritas.estranky.sk

"Ale obviniť ju, že bola znásilnená preto, lebo provokovala, je absurdné."

A kto iný je vinný ? Vinný je provokatér a ten čo znásilnil. Obaja maju vinu.

"Muž je predsa človek a nie zviera. A ani u zvierat nedôjde k aktu, pokiaľ si to samica neželá."

Ok, skus vyjst na ulicu a vyzývať ludí na bojový suboj. Väčšina ludí je rozumných a súboj odmietne, no vždy sa nájde ten koho to vyprovokuje a pobije sa. Je v tomto prípade provokatér bez viny ?

"Keby si svoju dcéru po znásilnení obvinil z toho, že si za to môže sama, prispel by si k tomu, aby bola do konca života psychický mrzák, lebo by si si kopol do niekoho, kto je na tom aj bez Tvojho kopnutia mizerne,. To Ti nedochádza, Tomas? Elementárna ohľaduplnosť a ľudskosť."

Tak mi teda vysvetli ako by si to riešila ty ? Nikdy by si svoju dcéru nepokarhala za to že chodila vyzývavo oblečená ? Podporovala by si ju v tomto hriechu ? Toto je podla teba správne riešenie ? Viesť svoje deti k hriechu, a ešte im tento hriech schvalovať je riešenie ???

Záležalo by od situácie, ak by bola na tom psychicky zle, počkal by som dokial sa dá psychicky do poriadku, a potom by som jej dohovoril a naučil sa ju správať tak aby k podobnéj situácii nabuduce už nedošlo. Co je na tomto zlé ?

"Ako môže dcéru napadnúť, že vlastný otec nie je normálny a nemôže ísť pred ním v nočnej košeli na toaletu? Teraz má môj syn 10 rokov. Ak o 10 rokov prejdem pred ním v nočnej košeli na toaletu, a potom sa pôjdem osprchovať, a on bude robiť o mne akčné fotky cez kľúčovú dierku, tak budem na vine ja, že som provokovala? Kam si podel zdravý rozum?"

No a kam sa podel rozum chodiť pred svojimi detmi vedome nahý ? To je už ako nudapláž toto, naozaj zvrátené, podobne ako v kmenoch na Novej Guiney tam tiež členovia rodiny chodia medzi sebou nahý, to ty príde normálne ?

noc

teo a mas aj nejake zdovodnenie, preco by to robil?
zabavat sa? asi nie
ma taketo fantazie?
sam to zazil, citi sa ako zena?
uz neviem

teo

tomas12345, je sranda,ze niekto zalozi temu, zrazu sa objavis a kazdemu kto nieco napise odpovedas. A pochop to tak,ze si myslim ze si aj zakladatel tejto temy.

Kimmy_CA

Tomas12345: Aj keby žena chodila po ulici priamo nahá, tak to nie je v absolútne žiadnom prípade odôvodnenie alebo ospravedlnenie za znásilnenie alebo akékoľvek sexuálne obťažovanie. Tá ženská by mohla len dostať pokutu za porušovanie dobrých mravov na verejnosti, ale inak nič viac! To si zapamätaj!

Eves

Tomáš, ak toto, čo tu píšeš, myslíš smrteľne vážne a nerobíš si z nás iba srandu, tak sa daj, prosím ťa, liečiť. Máš to v tej svojej moralistickej hlavičke absolútne pomýlené. A už je fakt zbytočné sa k tebe akýmkoľvek spôsobom vyjadrovať...
PS: Kebyže teba nejakí grázli zmlátia na ulici do bezvedomia, tiež by si si potom povedal "No a čo, môžem si za to sám, lebo som vlastne totálny imbecil"?

noc

tomas, keby si jej chcel dat radu, ako ma chodit pred otcom oblecena, to by bolo este fajn, ako upozornenie, ale nemozes to niekomu vycitat a davat mu za vinu, ze preto sa to stalo. ale ty to aj tak nepochopis.
mna by v tomto pripade viac zaujimalo, co su to za tazke diagnozy a o ake uchylky ide, ze si vymyslaju taketo bolestive storky a vecer pred spanim. to predsa tiez nie je normalne.