Kamarátstvo/láska

Príspevok v téme: Kamarátstvo/láska
Steelpeter

Ahoj
V našej sociálnej skupine partii (partii) cca asi rok je nová žena (dievča), všetci mame spoločne jedno hobby,ale ak tak klasika spoločne akcie,káva vylet.
Dievča svoju náklonnosť prejavilo k “jozkovi”on ju mýlim aj pred tým rokom všetkým predstavil...ale z jeho strany tam nič viac ako kamarátstvo nebolo....
Nedávno po spoločnom viac dennom pobyte na horách mám takú dilemu.
Povedal som jej že je tam iba kvôli nemu a že kamarátstvo z ostanými je len taký sprievodný jav..čo samozrejme poprela.(čo som možno prehnal pretože je milá zaujíma sa aj o druhým a často je ona tá iniciatívna čo sa týka priateľstva ) vec sa má tak že od toho pobytu nedokážem myslieť na nič iné ako na ňu . Všetko zabúdam a aj niekto už poznamenal že niesom vo svojej koži ? neviem či som to v sebe nejako potláčal ...alebo to teraz prišlo ,pred tým som nerozmýšľal o nej v takomto svetle . Verdikt : -povedať jej čo
sa u mna zmenilo ( myslím že podobne city nechová niekedy sa kamarátstvo a prejavy náklonnosti zvyknú zamienať s láskou) alebo nie a obmedziť s ňou stretnutia čo je môže....ale už teraz som správu čo sa jej podarilo,aký mám na to názor a na plány na víkend
Dik za radu(komu sa to chcelo čítať )

Zuzulik8

Urcite jej to povedz resp. daj najavo ale ako ti tu uz spominali nevybal to na nu naraz ale postupne ju zacni balit. Napr. vy radi chodite na vylety tak ju pozvi na vylet ze pojdete len sami dvaja. Alebo neviem ci mate este nejake ine zaluby, niekam ju pozvi. Ona sa dovtipi ze mas o nu zaujem aj ked jej to nepovies priamo. A ze mala pred rokom zaujem o niekoho ineho a o teba doteraz zaujem neprejavila tiez este nemusi nic znamenat. Mne sa stalo ze o mna prejavil zaujem chlap o ktoreho som dovtedy zaujem vobec nemala, ale tym ze prejavil zaujem zacala som sa na neho pozerat inymi ocami a zrazu som si vsimla ze je to vlastne prijemny mily chlap a ze vlastne mam zaujem aj ja.

SofiaElla

Však aké máš možnosti - pokiaľ si si istý, že ona je zaľúbená do iného"
1. povedať pravdu, ona ťa zaradí do skupiny najlepších kamarátov: neodporúčam
2. Tváriť sa, že nič a budeš sa zožierať: môže byť, ale je to diskutabilné
3. Ospravedlniť sa jej za svoje urážky, povedz jej, že je fajn, že si to tak nemyslel - odporúčam, ale opäť diskutabilné
4. Bod 3 a popritom jej vysvetliť, že jej idol na ňu z vysoka kašle, lebo....... - odporúčam len v prípade, že vieš, že dokáže zniesť realitu (ženy väčšinou takúto realitu neznesú, na to mysli)
5. Povedať "sorry - mám ťa rád" a zmiznúť na istý čas. Toto ženy rady riešia, tým by si zaujať mohol.

Stellpet

No nemusím...ale nechcem to tak hroťiť že by som sa zodvihol keď príde niekam do podniku,oslavu do partie alebo že neprídem ja keď tam bude. pozvanie do kina či na šport sa bude dať odmietnuť

Stellpet

A ešte si myslím že aj taká náklonnosť ku mne a tie prejavy je len taká podvedome forma spojena s vyvolaním žiarlivosti.( alebo je len obyčajne prejavenie kamarátstva ,muži si to zamieňajú)

Steelpet

Rozumný :) dakujem
Ty sa v tom nejak vyznáš zo štát.hladiska.Po včerajšku si myslím že jej city k idolu sú 10x silnejšie ako tie moje k nej.Ja som jej to aj pred tým hovoril že aj naše spoločne aktivity a priateľstvo sa skončia keď sa skončí nádej na jej získanie idola(keď si nájde priateľku )
Že sa mi musela stať takáto nepekná vec a musím myslieť keď pred tým som tak na ňu nemyslel (janze to sa stáva len 20 roc)

daniela2

V podstate som Ti písala väčšinový model. Možno ona, keď jej idol lásku neopätuje, si to uvedomí. V láske väčšinový model funguje na 70 %. Tvoje šance na vzťah s ňou sú teda 30 %, ďalší faktor je, že asi 20 % takýchto vzťahov budú z jej strany nezrelých, lebo so vzťahom bude síce súhlasiť, ale bude Ťa porovnávať, a Tebe to bude nepríjemné...
a je menej ako 10 % šanca, že by ste tieto úskalia predsa len preklenuli.

daniela2

keď sa Ti ju nechce stretávať, si na dobrej ceste odľúbiť sa. To dievčatá robievajú tak, že jaj, nech sme aspoň kamaráti, neviem sa odpútať, potrebujem sa ďalej zožierať a snívať. Zdá sa, že si rozumný chlap. :-)

Stellpet

Daniela 2
Niekdy to proste už tak je s tým nesprávnym načasovaním...niekdy aj tie city musia zostať nepriznané....najhoršie je že sa mi ju teraz nechce veľmi stretávať,pisat si s ňou čo bude trochu ťažké ....

daniela2

steelpet, nič jej nehovor. Keď jej na rovinu povieš, bude tým zaskočená a môže zareagovať tak, že nie. Ona, kým má v hlave toho druhého, tak bude mať mozog a srdce iba pre neho. A Ty sa budeš cítiť ponížený, že Ťa odmietla. Proste si do nej zamilovaný v nesprávnom čase.