Zmätok v hlave

Príspevok v téme: Zmätok v hlave
Nicole412

Dobrý večer, dlho som rozmýšľala, či sa tu zdôverím a budem hľadať objektívne riešenie môjho problému aj na tomto fóre. Nakoniec som si povedala, že možno mi to práve teraz otvorí oči a budem sa vedieť lepšie rozhodnúť. Tak začnem asi tak, že mám 20 rokov. Áno, možno si poviete, že aká "sopľaňa", čo tu vlastne chce riešiť, ale pre mňa je to dosť dôležité. Keď som sa po x rokoch rozišla s priateľom, s ktorým som bola pomaly od základnej, tak som si vduchu vytvorila zoznam, podľa ktorého si budem vyberať partnera na život, na rodinu a podobne (nie po fyzickej stránke). Musím sa priznať, že nikdy som nemala núdzu o mužov, vždy som bolá tá, ktorá má na výber a je tomu aj teraz tak. Ale späť k veci. V januari som muža, ktorého som mala vysnívaného v hlave - resp.v zozname našla. Už po pár minútach, sme vedeli, že budeme spolu. Vyhovoval mi vo všetkom, v názoroch, v jeho skutkoch, rozmaznával ma, mali sme sa naozaj dobre, nechýbalo nám absolútne nič. Aj keď to boli len dva mesiace. Spoznali sme sa s rodinami, plánovali sme takpovediac všetko od firmy, svadby, domu, detí. Vo všetkom na rodinný a pracovný život sme sa zhodli. ALE. Je tam veľké ale, nepriťahoval ma fyzicky. Je naozaj pekný muž, stará sa o seba, dobre sa oblieka, vonia. Ale priťahovalo ma na ňom to, čo nevidno a fyzický kontakt medzi nami bol maximálne taký, že sme sa bozkávali a mohli sme aj spolu byť v posteli, ale skoro nič sa nikdy nestalo. Neviem sama prečo, nikdy sme si to nevysvetlili. Aj keď viem, že ja ho priťahujem. Momentálne spolu nie sme, pretože sme obidvaja ukázali vlastnosti, proti ktorým sami so sebou bojujeme a nepáčilo sa nám to. Rozišli sme sa v dobrom, ostali sme v kontakte, lebo nám na sebe záleží. V čase rozchodu som stretla muža, ktorý je o 180 stupňov iný ako môj bývalý partner, áno, ani jemu nič nechýba, aj sa o seba stará, cvičí, zdravo sa stravuje a podobne. Povahovo je asi taký, že nekonfliktný, až by som povedala flegmatický. Čiže úplný opak. Ale aj napriek tomu, že si uvedomujem to, aký je, tak ma veľmi priťahuje fyzicky a je tam tá vášeň a iskra, ktorá mi predtým chýbala.
Jednou vetou by som to nazvala tak, že s mojim bývalým si viem predstaviť život "všade", len nie v spálni. Myslela som si, že to mám len také obdobie a že po vysadení HAK ma to prejde, ale neprešlo. Stále to je vo mne. A aj napriek tomu, že si ho neskutočne vážim, mám ho rada, viem si to s ním všetko predstaviť, tak toto je vec, ktorá ma trápi. Viem, že ma už nezačne tak priťahovať a tá chémia tam proste nie je.
Sama rozmýšľam nad tým, že kvôli 20%, ktoré mu chýbajú opúšťam 80%, ale ako to napraviť? Začne ma priťahovať? S kým byť? Koho si vybrať, aby som to neľutovala? Som mladá baba, chcem experimentovať, chcem si užívať život a ten fyzický kontakt k tomu patrí. Poraďte mi, čo robiť ? Cítim sa ako radodajka, keď riešim takéto veci, ale ten "nový" mi úplne pomotal hlavu tým, že som si myslela, že už pri žiadnom mužovi nebudem cítiť tú vášeň a iskru... ktorá mi tak veľmi chýbala. Áno, hanbím sa za túto tému, som zo seba sklamaná a smutná, ale neviem si sama pomôcť.
Ďakujem všetkým za prečítanie a čas, ktorý ste pri tomto strávili.

petroneta

ehm, ono to do istej miery pudové musí byť kvôli génom. Iskra a chémia a pudy existujú medzi jedincami, ktoré majú tendenciu mať zdravé potomstvo, je to podľa pachu, podľa chute bozkov a podobne. Ak je niekto v tomto nesympatický, ide o to, že párenie by mohlo preniesť nejaké genetické ochorenia...
preto, nech je chlap alebo baba akákoľvek milá, keď cíti niekto, že mu ten druhý nie je atraktívny pri objatiach a bozkoch, znamená to, že nie je ten pravý. Takže odporúčam zlatú strednú cestu.
Antisex, pri dospelom človeku nie je vekový limit, myslím ten spodný, kedy uvažovať o vážnom vzťahu. V podstate by mal byť každý vzťah vážny, a nechodiť spolu len preto, aby som mohla povedať, že aj ja mám vzťah, ale preto, že naozaj cítim potrebu s tým druhým byť, lebo ho mám rada.

Nicole412

Som extrovertný typ človeka a preto stále musim s niekym byť. Všetci traja pracujeme vo vlastnom, užívame si život vrámci času, ktorí nám ostane. Nemám pocit, že tym, ze si chcem s niekym budovať budúcnosť je nejaké obmedzujúce a staromódne. ved ja som nenapisala, ze chcem svadbu za rok :) Nevyberam si vedla seba človeka len pudovo, ale jednoducho mam pocit, ze to do toho vzťahu patri mat dobry sex, milovat sa. ved je to normálne. A je vazne blbe, ked cely den makame, dame niekde veceru, prideme k nemu domov, dame sprchu, lahneme si do postele a bud si riešime kazdy svoju pracu alebo sa otočíme a ideme spat. v 20 rokoch...co budeme robit neskôr? chybal by mi ten fyzicky kontakt. na druhej strane naozaj je to clovek, ktoreho si neskutocne vazim, viem, ze by mi zniesol aj modre z neba a nikdy som sa s nim po inej stránke nenudila. Naopak s tym druhym nam to neskutočne klape po tej stranke fyzickej, na druhej strane ked to opadne, budeme sa nudit...
nie, nemôžem byt s oboma, to by mi nedovolilo svedomie :D

ehm

Ja to nechápem, to ozaj všetkým ženám dnes záleží vo vzťahu len na sexe? nemal by byť prednejší súlad pováh, súzvuk duší, podobné záujmy a pod.? či to len ja som taký naivný? Inak chudák chlapec, vo všetkom dokonalý, hodíte sa k sebe, rozumiete si a ty sa ho vzdáš len kvôli sexu? a potom tu ženy vyplakávajú, ako si ich chlapi nevážia, keď tých čo by si ich vážili, zakaždým odkopnú a vyberajú si len čisto pudovo ako nejaké zvieratá.

Antisexx

Toto nedokazem pochopit. V 20 rokoch riesit svadbu a deti a to ci mam toho praveho? To tak ci tak zistis az na konci zivota ci bol ten pravy a ostal s tebou a ty s nim .. ale deti a svadba ? Nehnevaj sa ale v takomto mladom veku si tym len pokazis mladost. Deti pockaju aj v 28 mozes mat. Mam pocit ze sa vracamie do cias kedy sa moja babka vydavala

Slobodnemaciatko

V 20tke clovek hlada dobrodruzstvo, v 40tke istotu. Alebo si nechaj oboch, jedneho na zivot a druheho na sex, ked sa nevie sklbit do jedneho, preco by si mala zit bez skveleho sexu?

je to

suhlasim s hahaha na 100%. prides mi strasne divna na 20 rokov, priam starena, prepac. v tom veku sa randi a uziva zivot. uvolni sa a chod na zmrzlinu s tym druhym a na prveho sa vykasli. po 2. moze prist 3. 4. uzivaj si a spoznavaj ludi, lahsie sa ti bude rozhodovat s kym do zivota.

petroneta

Riaď sa povahou toho druhého a inak stačí priemerná príťažlivosť. Tam, kde lietajú iskričky, skoro vyhoria a človek sa spáli. Dôležitejšie je mať si čo povedať.