Skúsenosť s firmou Vekra

Príspevok v téme: Skúsenosť s firmou Vekra
RisoHlad

Zdravím. V lete ideme prerábať a zháňam firmu čo robí okná dobrej kvality. Zatiaľ som len tak pozeral na nete čo majú firmy za ponuky a našiel som firmu Vekra čo je ževraj česká firma. Bol by som veru radšej keby som mal naše okná, teda susedov ako nejaké dovážené bohvie z kadiaľ. V ponuke som videl že robia hodne druhov. Hľadáme viacmenej okná s dobrou izoláciou aj kôli teplu v dome a aj aby zabraňovali pretekaniu. VIdeli sme u nich nejaké okná čo ponúkajú aj nejaké výstuhy a extra izolačné prvky čo by sa nám hodilo. Bol by som rád za vaše názory poprípade rady.

Tiborko40

@Andrejec Máš pravdu, tie smrekové hoci sú vyššia cena vyzerajú super. A zase tú hranicu toho nášho budgetu by sme ani moc neprešvihli. Zatiaľ u nás vedú. Do konca mesiaca sa chceme rozhodnúť ale myslím že smrek vyhrá.

Andrejec

@Tiborko40 Čaves, máme ich od minulého týždňa, takže ešte máme vôňu novoty doma. Pozri ak vám to na tom dome tak hrozne nesúri robiť úpravy tento rok tak si dajte napríklad smrekové. Okná vám budú slúžiť dlho, takže o tie sa už báť nebudete musieť. A zase ďaľší rok niečo iné porobíte. Mne osobne sa k domu drevené hodia viac. Ale zase každý má iné chute, sú taký čo by chceli len plastové. 

Tiborko40

A už vám ich urobili? So ženou chceme nové okná na dome po rodičoch čo by sme chceli tento rok vymeniť. Rozmýšľame tiež nad drevom alebo dekorom dreva. No neviem. Dal som si u Vekry urobiť objednávku na obe, jasné že cena je iná ale zase keď to drevo je predsa len lepšie. Tak sa nevieme rozhodnúť. Zase je to investícia na dlho takže o nič neprídeme. No máme proste dilemu. Keby sa dalo drevo tak už asi tento rok nič neporobíme inak by sme ešte mohlo niečo prerobiť. 

Andrejec

@Bedo Tak super, my sme dali  trojsklo, hluk veru nemáme sme na tichom mieste, skor sme sa zamerali na odolnosť voči poveternostným podmienkam,  hluku vo veľkomeste sme mali až až keď sme žili pár rokov v Londýne. Proste s vekom potrebujeme aj viac kľudu.

Bedo

@ Andrejec Nám robili borovicové Natura 78, no dub a tak sme si proste nemohli dovoliť. Ale úprimne ani neľutujem, kvalita je dobrá čo je podstatné. Len my sme si ich koli hlučnej ulici museli dať s dvojsklom. A fakt tlmia skvelo a dokonca aj tesnia kvalitne. Tie okapnice sú dobrá vec myslím že to ponúkajú na všetkých drevených. Takže to je taký dobrý bonus

Andrejec

@Laksy Rozhodovali sme sa medzi smrekom a borovicou a nakoniec sme sa zhodli na klasickej borovici. Troška nám to trvalo ale už nám urobili aj cenovú ponuku takže plánujeme aby nám ich založili tak v marec-apríl.

Laksy

Máme od nich smrekové tú lacnejšiu variantu a dobré sú. Nie sme síce nikde kde je dáko chladno, len pár km od Blavy ale úplne nám to stačí. A aké drevo chcete vy?

Andrejec

Chlapi nejaká skúsenosť s drevenými od Vekry? Bývam v hornatej časti a máme tu večne veterno a samozrejme aj chladnejšie. Pýtam sa lebo som videl že okná sú s krídlovou a rámovou okapnicou čo by mi vyhovovalo a dokonca je tam extra tesnenie, a teda takúto možnosť som inde nevidel.

RisoHlad

@Ondro38 Videl som že majú aj dobrú ponuku dverí, tie možno dáme daľší rok. Asi nám treba aj tie vnútorné porobiť, máme tam ešte tie staré. Okná nám už Vekra spravila před takmer dvoma mesiacmi. Takže ako sme plánovali:-)

Ondro38

Nám robili dvere, lebo sa k nám snažil dakto dostať pred rokom a celé dvere ostaly poškodené. No našťastie zlodeja vystrašil susedkin pes. Teraz ich máme s trojbodovým bezpečnostným zámkom, no zatiaľ sme spokojný. Okná nemáme ešte také hrozné tak dačo hádam vydržia.