Rozchod, jeho mama atd

Príspevok v téme: Rozchod, jeho mama atd
DaSola

Ahojte . V oktobri som sa rozisla po 8 rokoch s priatelom. Neboli sme zasnubeni nikdy sme spolu nebývali a videli smesa pa krat za tyzden . V den mojho volna sme robili stale to iste nemalj sne spoločne koníčky. Chcela som to ykoncit sko ale vzdy ma uprosil ze sa to zmeni atd . Kedze koli praci sme aa niekedy aj 4 mesiace nevideli bol ten askytocne straveny cas spolu cez whatsapp 8 rokov nazivo omnoho menej . Poznala som jeho rodinu on moju nie . On zacal s jeho rozhodnutia prerabat spodok domu pod jeho rodicmi mysliac si ze tam budeme spolu byvat . Akk gesgo je to pekne ale ja som jo vela krat volala do podnajmu so mnou ale on povedal ze pokial byvam s inymi ludmi ( moja kamaratka a jej priatel ) tak tk nelripada do uvahy . Uz pocas nasho vztahu mal probleny s kolenom . A minuly rok aj s vlasmi ze niekede mu nerastu atď musi brat lieky a velmi je a to úpätí casto ni dal najavo ze urcite nenozem chapat ako sa citi .chcela som to ukončiť aj njnuly rok ale zas ma uprosil a vravel ze si nieco spravi tak som sa zlakla a boli smee este spolu . V oktobri skm sa s nim rozisla potom som aa stretla s mojim kolegom ktori mk pomobol a zalubila som sa doneho a pocase sme sa dokopy . Sampzrejme moj ex robil velke sceny a este an teraz ked preslo 5 nesiacov on to nepovedal doma lebo si da zalezat co povedia ostani . Byva z rodicmi (ma 38 rokov) a jeho nama ho vodela plakat tak jej povesal ze ja uz sa k nemu nevratim tak mi zacala pisat ona ( pred tym sme sa bavili len tak ked som bola u noch na veceri ) ze sa o neho boji a mam sa k benu vratit . Povedala som ze uz niekoho mam a ona mi vskratke povedala ze mam urobit vsetko preto aby sa on mal dobre lebo na zdravotbe problemi (problem so srdcom a depresiu ) . Citim ze mi to dava za vinu a vidim ako ho sleduje kedy pride domov z roboty alebo sa mu hrabe vo vreckach a pyta sa ma ake lieky kupoval. Ja s nim som v kobtakte ale len lebo nu chcem pokpct ale on chce aby sne boli spolu a o insom nevravi . Povedal mi aj ze ma nenavidi a potpm to lutuje . Atd proste ja citim ako by bol mnou posadnuty a im nezalezi na mne ale len aby sa mal dobre on . Co si o tom myslíte ???

ahjaj

nemôžeš za to, že je psychicky labilný. Ani za jeho ťažkosti. Nezablokuj ho, ale v kontakte s ním sa obmedz len na elementárnu zdvorilosť a slušnosť.

DaSola

Dakujem za rady .
Problém je ze on nie a nie prestať a pochopit to povedal mi ze bezomna sa bude mat uz len horsie a skonci oravdepodobne na psychiatrii a aj choroba co ma je sposobena vysokým stresom mi dal nepriamo za vinu . Ja sa citim vinna za vsetko co son spôsobila cloveku co bol na mna tak úpätí aj ked on vravi ze to je laska. Zablokovať ho mozem vsade ale co ked ho stretnem nazivo? Ano nemusím s jim komunikovat ale on je dost labilby ja sa bojim ze si nieco spravi

Manipulant

DaSola, pokial ta bude prenasledovat, staci, ze bude sledovat, kde pracujes, kam a s kym chodievas, chod ihned na policiu. Dostane zakaz sa k tebe priblizit ak to uznaju za nebezpecne a navyse ako narusanie sukromia. Sledovat osoby sa nesmu zo zakona.
Alebo nech mu to rucne strucne vysvetli ten tvoj novy partner.

tasty

to čo robí tvoj ex a jeho matka je jednoducho vydieranie, tak toto snáď nie

človek je slobodný, a ked raz niekoho nemiluješ, tak snád s ním nemusíš byť, hlavne ak nie sú deti, žiadne záväzky

to čo je za zmýšlanie, že by si sa mala vrátiť ku nemu, to je čísto psychické vydieranie

ešte čakaj, že ide spáchať samovraždu, ked sa nevrátiš,

proste ignoruj, ignoruj ignoruj, nenechaj sa vydierať
blokni si všetko čo môžeš

DaSola

Ano ja mam tiez isty nazor a aj noj priatel . Ale ptoblem je ze teraz začneme spoli byvat a bojim sa ked sa dozvie kde byvam ze zacne zase robit sceny a jeho mama aj on bojim sa ze aj ostatni mi daju za vinu ze sa zblaznil asi. Dnes mi napísal ze. Za posledné 3 mesiace (nevie kde som sa nachadzala ) ma hlasal po vsetkym okolitych mestach aj v hoteloch a restauraciach ( noznost ze tam pracujem ) . Ja vien ze to je nenormalne povedala som ze to nieje laska ale posadnutost a jeho mama tiez chce aby som bola s nim len preto lebo sa bojí ze si nieco spravi plus on doma im nic nevravi cize im vyhovovalo ze niekoho mal. Ale ja neviem co mám robiť lebo citim pod tlakom ze sa k nemu musim vratit a ze ak sa mu nueoc stane bude to mija vina . Ale tymto sparavnim mi len ukázal že ja takeho cloveka nechcem a keby sa vratim uz mi nedovolia odist .

DaSola

Ano ja mam tiez isty nazor a aj noj priatel . Ale ptoblem je ze teraz začneme spoli byvat a bojim sa ked sa dozvie kde byvam ze zacne zase robit sceny a jeho mama aj on bojim sa ze aj ostatni mi daju za vinu ze sa zblaznil asi. Dnes mi napísal ze. Za posledné 3 mesiace (nevie kde som sa nachadzala ) ma hlasal po vsetkym okolitych mestach aj v hoteloch a restauraciach ( noznost ze tam pracujem ) . Ja vien ze to je nenormalne povedala som ze to nieje laska ale posadnutost a jeho mama tiez chce aby som bola s nim len preto lebo sa bojí ze si nieco spravi plus on doma im nic nevravi cize im vyhovovalo ze niekoho mal. Ale ja neviem co mám robiť lebo citim pod tlakom ze sa k nemu musim vratit a ze ak sa mu nueoc stane bude to mija vina . Ale tymto sparavnim mi len ukázal že ja takeho cloveka nechcem a keby sa vratim uz mi nedovolia odist .

samithia

podla mna ta len vidieraju. vyzera to tak, ze on bude psychicky labilnejsi, ale tak si uvedom, ze ty za to rozhodne nemozes. ak ti je teraz s niekym inym dobre tak to uz neries. zablokuj si ich a hotovo

mydia

neriešila by som to, uvedom si čo je pre teba priorita, čo je pre teba to najdôležitejšie, život máš len jeden nenechaj sa ovplyvňovať