Názor na vzťahy

Príspevok v téme: Názor na vzťahy
nazovteemy

Aký máte názor na partnerské vzťahy? Ako ste na tom vy, máte niekoho, hľadáte niekoho, nehľadáte niekoho?

Ja som na tom tak, že môj názor na vzťahy je negatívny a žiadny vzťah mať nechcem. Pretože vzťahy sa berú ako tovar a striedajú sa jeden za druhým, keď opadne zamilovanosť, keď prestane vášeň tak sa ľudia začnú nudiť a potom vznikajú najčastejšie nevery, potom hádky a v konečnom dôsledku rozvody. A potom si človek zas hľadá ďalšieho partnera aby sa cyklus znova mohol zopakovať. V tých najhorších prípadoch (a že ich nie je málo) dvaja spolu zostanú len preto že majú deti, hypotéku, dom... a za chrbtom sa podvádzajú.

Nechcem takto dopadnúť. Nemám to za potrebu. Nechápem prečo ľudia stále skáču do vzťahov, keď len prinášajú utrpenie a ničia životy - to vám tá chvíľka eufórie zamilovanosti na začiatku stojí za to aby ste to stále opakovali až kým sa z vás stane pokazený opotrebovaný nechcený tovar, ktorý len čaká na zničenie (smrť)?

Je tu niekto taký, kto má podobný názor ako ja? Celý tento život na Zemi je v podstate len utrpenie, ktoré si musíme pretrpieť a po smrti nás snáď čaká skutočná radosť a pokoj. Lebo byť sám je zlé, aj byť vo vzťahu je zlé... len si vybrať menšie zlo, otázka je, čo je menšie zlo pre vás..

Ja mám na vzťahy tak názor že buď to bude trvať navždy alebo vôbec... a nie stále striedať partnerov a hľadať dokonalosť, ktorá neeistuje

daniela2

kakac.
Povedz, koľkí oteckovia vychovávajú sami svoje nemanželské dieťa? Nekončí u nich starostlivosť oň prevodom na účet, alebo ani tým?
Percentuálne po rozvode, koľko samcov sa dokáže starať o svoje potomstvo a koľko samíc? Keď dostane samec svoje potomstvo na víkend, odnesie ho svojej mamičke, nech navarí a nech sa o potomstvo postará. Lebo sám to nedokáže.
Nehovorím, že sú všetci takí. Len je to pričastý jav na to, aby tu nejaký samec vykrikoval na fóre, že sa samica nevie o seba postarať, pritom to on býva domov v mama hoteli, a nejaká ním oplodnená samica sa mu stará o potomstvo.

kakac

Muzi sa vacsinou vedia o seba postarat. U zien je to problematickejsie, lebo sa vedia o seba vedia postarat len tym sposobom, ze si najdu niekoho, kto sa o ne stara, ci uz partner, alebo nadriadeny v praci. Ak by sa mali skutocne zivit vlastnou pracou, tak by ani na slanu vodu nezarobili. Zaujimave, ze take sem chodia najviac vykrikovat aky su muzi neschopny.

Wtf

Cloo, ludska samica sa vie postarat o seba, ale vysvetli mi jedno, preco chce samec, ktory sa nechce starat o samicu, aby sa samica starala o neho a aby sa sama starala o dieta, ktore splodila so samcom???
Vidno, ze si este nemal vztah, lebo vztahy ta ucia napriklad aj takej veci, ze samec nemoze byt vo vztahu sebecka svina a ocakavat od samice, ze sa o vsetko bude starat sama, hlavne, ked on je neschopny sa postarat, co i len sam o seba a v 50 sa o neho stara este matka. Vztahy ta ucia vzajomnej pomoci, podpore aj davat, nie len brat. Ty vidis len lasku a starostlivost svojej matky, ale ty uz nie si maly chlapec, aby sa o teba zena starala, ale si dospely muz, ktory sa ma starat o rodinu a o dieta, ktore chce, nie moj zlaty, ze samica sa bude starat. Nemyl si starostlivost matky so starostlivostou partnerky, to su dve odlisne veci, ale ty si sa to nikde nenaucil, lebo si vztah nemal a ani si k tomu nebol vedeny vychovou svojej matky. Kazda matka by mala syna v dospelosti vykopnut z domu, nech sa nauci najprv starat sam o seba, potom sa bude vediet aj o rodinu a nie ze ocakava, ze z jedneho pohodlicka a full servisu pojde do dalsieho.

clooo

A argument, že chudobnejšiemu dieťaťu sa budú spolužiaci smiať, je taktiež irelevantný. Matky by svoje deti mali viesť k slušnosti, úcte k chudobnejším a vychovávať ich tak, aby ich prioritami neboli len materálne veci, peniaze a tým ich (ne)priamo podporovať v šikane, za ktorú by mali byť žiaci tiež prísnejšie potrestaní...

clooo

Zena45, lenže my nie sme zvieratá, ale ľudia. Človek sa od zvierát líši rozumom. Ľudská "samica" by tak mala byť schopná postarať sa o seba sama. Ale z toho, čo pozorujem vo svojom okolí a aj tu čítam, usudzujem, že samice zvierat a samice ľudí sa rozumom od seba moc nelíšia.

Internet2

Nebyt internetu, mobilu, a neviem coho, kde si ludia mozu koketovat s inymi dajme tomu muzi so zenami a prehliadat si ich nahe fotky alebo opačne, dalej namiesto normalnej komunikacie idu dopopredia komunikacie cez mobil, co tak isto nici vztah, lahke niekoho podviest ked mozem iat zadarmo na zoznamku a ukradnut tam prveho/prvu koho vidim, a mozem menovat donekonecna- nebyt tychto veci mozno ze by vztah aj vydrzal, preto nase babky a dedkovia boli spolu do smrti. Bola aj skromnejsia doba.

Zena45

Clooo, ty by si tiez nechcel ufnukanu chudobnu pesimisticku zenu, ktora nikde nepracuje, lebo je neschopna. Aj v prirode si samica hlada najsilnejsieho samca, lebo musi zabezpecit potomstvo, ma to v genoch. Si predstav, ze budes mat 2-3 deti, vsetci sa im budu smiat, ze nechodia na vylety autom, ze nemaju mobili, ze si nemozu dovolit ist na vylety so spoluziakmi, ze byvaju u svojej starej mamy. Sa zamysli, ci by si ty bral opacnu situaciu a potom kritizuj a stazuj sa!

Caputova

Cloo- povedzme ze zeny maju chlapa len pre peniaze a naopak chlapi maju zenu len na sex.
Takze je to vyrovnane a zivot ide dalej.