Životná poistka

Príspevok v téme: Životná poistka
Marhula123

Ahojte,chcem Vám poprosiť má niekto z Vás skúsenosti pri vyplateni plnenia pri poistnej udalosti v Životnom poistení?Či už pri riziku smrti?smrti úrazom?ochorenia?trvalých následkov a pod?Dlho sa zamýšľam nad tým že si uzavriem životnú poistku,lebo naozaj že dnes človek nikdy nevie aká pliaga nás chytí a chcem sa poistit,.Len naozaj netuším v ktorej poisťovní lebo výber je veľký ale nejak neverím poisťovniam,ale na druhej strane ono to není zlá vec...mať nejakú istotu.Brat je poistený a platí raz za štvrť roka cca 360€ ale to sa mi zdá veľa,na môj príjem.Dakujem za každú radu a aj negatívnu aj pozitívnu skúsenosť so ,,Zivotkou"a nejaké fajn odporucania,referencie ,prípadne reálne skúsenosti so života vás,známych či rodiny.Este raz ďakujem.

Marhula123

Ďakujem veľmi pekne za rady...áno nad Alianz som rozmýšľala ...keďže veľa referencií ešte pozitivnejsich som počula.Ale naozaj nemám prehľad,cez slsp je možnosť mať poistku bez skúmania zdrav.stavu do 25000€ ale naozaj asi behnem za odborníkom čo má pod palcom viacero poistiek a dám si vypracovať nejakú ponuku.Tie PN asi ani nie keďže nie som zástancom PN aj keď som chorá vždy to riešim dovolenkou alebo dvomi paragrafmi.Asi tu smrť by som si dala,nejaké ochorenia a možno pre prípad Hospitalizáciu.A deti nemám,manzela tiež nie ale mám HU a keby náhodou ,čo naozaj človek nikdy nevie ,ta HU aby nezostala raz na krku mojim rodičom.A dám asi k tomu aj nejakú sumu dožitia až by sa pošťastilo tak možno mi raz niečo vyplatia.Naozaj nikdy neviem a istota je istota.Ochoreniami zatiaľ netrpim ale aj tu čert nikdy nespí.A prísť o príjem a z PN splácať HU to tiež sranda nie je.Tak bud týždeň skočím za jedným agentom čo tatkovi riešil PZP auta a aj keď bola udalosť všetko vyriešil za nás a celkom fajn vyplatili škodu na aute do ktorého som tukla,dokonca lepšie ako stalo samotné auto .Tak hádam to nebude až taký oblb s tymi poistkami..Ešte raz ďakujem za rady a ten Alianz je fajn podľa mňa...skúsim?

mokriska

to zalezi podla mna od teba ako to chces platit. mozes platit aj kazdy mesiac a bude ti to vychadzat menej a tam zalezi aj od toho ake mas povolanie, ci mas nejake zdravotne problemy a tak

antilooopa

Poistky sú najväčší odrb. Keby si tie peniaze výhodne investovala, máš aj na 100eurovú operáciu a aj na zmrzlinu ti ostane.

Bubliii

Ahoj, ja mám od Allianzu. Rodičia mi niečo uzavreli keď som bola malá (asi kvôli úrazom, chorobám atď) a v 18tke sme to len predĺžili. Momentálne mám rizikové poistenie (tam máš poistené všetko to, čo si tu popísala) a platím 29e mesačne, čo sa mi nezdá veľa. Dala som si aj preplatiť jednu operáciu, zaplatili 100e. Takže s nimi mám dobré skúsenosti. Ale pozor, preplatia ti len zákroky/úrazy/choroby čo máš v zmluve, určite nie všetky.
Ak teda chceš uzavrieť takúto poistku, môžeš si buď urobiť taký online prepočet, že koľko by si cca platila - väčšina poisťovní to ponúka na svojej stránke, druhá možnosť je využiť fin.agenta (tu sa nenechať obabrať - agentovi ty NIČ neplatíš, ak pýta peniaze = podvodník), tretia obehať si to sama. Ak sa v tom nevyznáš, radšej by som využila agenta alebo niekoho z rodiny, kto má trošku základy čo sa peňazí týka a išiel by do poistovne s tebou.
Takisto je na mieste premyslieť si, prečo vlastne poistku chcem - koľko máš rokov, máš rodinu, aký máš zdravotný stav, peniaze z poistky by po tvojom úmrtí išli komu, či chceš poistiť len taký úplný základ alebo pridať aj napr. PN a pod. Proste mať takéto veci premyslené. Lebo na to sa ťa budú pýtať aj pred uzavretím zmluvy.. Takisto, ak máš dlhodobo zlý zdrav.stav alebo nebezpečnú prácu, poistka bude vyššia, lebo si "rizikovejší klient" (laicky povedané). Môj muž napr ani poistku nemá - kvôli jeho práci by to bola tak vysoká suma, že popri hypotéke a iných výdavkoch už na to fakt nemáme...
Prajem veľa šťastia pri výbere a keby si mala ešte nejaké otázky, kľudne mi napíš, rada ti poradím ak budem vedieť :)