co nam chcu sny povedat?

Príspevok v téme: co nam chcu sny povedat?
dedecal

Pekny dnik vsetkym, co si myslite o tom, ak sa vam sniva nejaka situacia, ktoru riesite, riesenie zatial nikde ale sniva sa vam o tom ako sa to vyriesilo, alebo presne tak, ako by ste chceli aby to dopadlo. Je to len moje podvedomie alebo to nieco znamena? Sny su velmi zaujimava zalezitost a este nikto nezistil, preco sa nam sniva a ci mozu byt sny naozaj prorocke. Zaujimal by ma vas nazor :) dakujem

Tutanchamon_xD

To fakt neviem. Sen je jednoducho len sen. Minule sa mi sníval sen v ktorom som otvoril dvere na garáži a mal som v nej lamborghini, Ferrari, Viper a na záhrade ďalšie lamborghini. Čo mi chcel asi tak tento sen povedať ? :D

Potom sa mi sníval sen asi deň nato v ktorom som mal frajerku a mali sme sa veľmi radi a v podstate som mal to, čo som tak veľmi hľadal ešte pred nejakým rokom.

Nehovorim o hororových snoch s ktorými som sa jedného času stretával stále :D Sen je proste len sen, fantázia ľudskej mysle a to je asi tak všetko.

Omen

Pomelo, potreba spánku nemá nič spoločné so snami. Tá je individuálna u každého jednotlivca.
Meridián to vysvetlil jasne, zrozumiteľne, a tak, ako by ti to vysvetlil aj ten budhista, ateista, žid... Sama by som to nenapísala lepšie.

Ľuďom sa snívalo odjakživa. Primitívnym národom, aj veľkým starým a kultúrnym národom a predstav si, že tie sny boli rovnaké alebo podobné ako tie naše sny.
Okrem jednotlivých znakov rôznych národov, existuje univerzálna reč snov.
Ak chceme zistiť zmysel a význam svojho sna, musíme odkryť symbolickú reč snov nielen v jej znakoch, ale dať do súvislosti aj všetky činitele, ktoré sme si zapamätali. To preto, aby sme pochopili, prečo sa nám snívalo to, čo sa snívalo a či a aký význam to pre nás má. Už starovekí grécki lekári vedeli, že prvé príznaky choroby môže niekto pocítiť vo sne skôr, ako sa objavia navonok, desivé sny spôsobuje aj preplnený žalúdok...

Meridian

Každému sa niečo sníva.
Nie každý si dokáže zapamätať sen ,ktorý sa mu sníva.Z rôznych dôvodov ....niekedy je to len náš nezáujem alebo neprikladáme dôležitosť ..
Dá sa tomu trochu dopomôcť tréningom .
Jeden človek ,ktorý sa celý život zaoberal snamy a je zaznamenaných niekoľko tisíc výkladov jeho snov povedal:Každý kto dokáže snívať a pamätať si sny.je schopný aj učiť sa zo snov.Je schopný zároveň zapojiť vedomý náhľad do nevedomého zážitku zo sna.
Môže sa poučiť z lekcii.
Samozrejme je mnoho druhov snov atď.Nie všetky sú prorocké a záleží na jednotlivcovi.....

Meridian

Neviem čo sa sníva budhistovi ,ale o čom sa mu nesníva viem.O čom ty mudrlant?O ježišovi sa mu určite nesníva lebo ho nepozná.
Sny sú nemateriálneho charakteru .Sny si pamätáme najčastejšie krátko pred zobudením keď sme v hladine alfa čiže asi v podobnom štádiu ako pri zaspávaní že nespíme úplne ale ani bdenie nieje úplne na 100%nieco medzi.Samozrejme čas strávený v stave snenia a čas v bdení sú zdanlivo rozdielne nakoľko za pár sekúnd sa nám odohrá celý film.Niečo podobné je v duchovnom stave ,że za minutu môže prejsť na zemi aj sto rokov najčastejšie naopak za minutu sa nám premietne hodinový film.Ale toto nieje debata o čase .Ešte stojí za zmienku že v sne môžeme isť v čase dopredu ,ale to je asi jasné aj myšlienka predbehne čas.Mama mi vždy vravela nerob to lebo .....a nakoniec sa to naozaj stalo jej myšlienka predbehla čas....

pomelo

vysvetlil to po svojom a velmi specificky
nejaky budhista by mal zas ine vysvetlenie
ani potreba spanku nie je dostatocne preskumana

Meridian

Všeobecne.
Spánok je zmenený stav vedomia.
Počas spánku sa naozaj "vyplavujú"prežité veci z podvedomia čo sme prežili dnes včera dávno ale aj pred narodením.Malé dieťa tiež sníva a pritom čiste teoreticky v tomto živote nič nezažilo .Má reálne sny.Dokonca dieťaťu sa sníva aj v brušku matky.Takže snívajú sa nám sny o prežitých udalostiach asi 80%a približne 20 %sú sny prorocké.Tieto prorocké sny sú návody ,alebo reakcie podvedomia na naše vedomie teda ked sme v bdelom stave.Často krát nás niečo trápi a my nevieme východisko v sne dostaneme návod akebo podnet ,ale my si ho nepamätáme.Alebo môže nastať situácia ,že si ho pamätáme ,ale nevieme ho vyložiť...