SAMOVRAZDA - NEJAKE OTAZKY

Príspevok v téme: SAMOVRAZDA - NEJAKE OTAZKY
Zabijem sa

Bojim sa co bude po mojej samovrazde. Bojim sa ze ma caka za to trest ale ja uz inak nemozem. Nezvladam zit a preco by som nemala pravo si vziat zivot ak uz neexistuje moznost ako byt stastna? Zaujima ma aky maju pohlad na samovrazdu rozne nabozenstva? Tiez je zarazajuce ze trest za samovrazdu na vecne veky v pekle ma iba krestanstvo. Preco ine nabozenstva taky trest nemaju? A preco sa tak odsudzuje rozhodnutie vziat si zivot? Nevidim jediny dovod preco dobrovolne pokracovat v zivote ktory vas ani trosku netesi a sposobuje vam len nestastie. Nechce sa mi pisat dlhe spovede tak to napisem v skratke. Po dlhych a zbytocnych snahach zmenit svoj zivot som to vzdala a dospela k trvalemu presvedceniu ze jedine riesenie je samovrazda. Nepisem sem preto aby ma niekto prehovaral, dovod preco sem pisem je iny. Chcem sa zabit ale nechcem za to byt potrestana a chcem si zvolit tu najlepsiu alternativu ako to ukoncit aby som necitila velku bolest. JA NEMOZEM INAK MUSIM SA ZABIT UZ NIET INEJ CESTY PRE MNA.

Aliss

No...admini...ak toto nie je fake tema, neda sa posunut ip adresa na tohto cloveka policii? Alebo ako sa riesia tieto pripady? Viete niekto? A ty autor, myslis, ze ked sa zabijes, tvoja dusa najde pokoj? Zabudni......Prosim ta...uvedom si, ze veci, ktore ta tak strasne polozili, musis zvladnut. Musis si tym prejst tak, ako si tym prechadzaju vsetci. Vies, lebo kazdy clovek preziva vacsie, ci mensie tragedie, kvoli ktorym sa citi na dne. Aj ten najstastnejsi clovek na svete sem tam spadne na hubu. Lenze to sa mame ucit v zivote. Ze ked padneme, mame vstat a riesit to. Najst v sebe silu a zvladnut situaciu. Lebo tak sa posuvame duchovne a bytostne vyssie. Vdaka zlym veciam, si potom dokazeme uzivat stastie, lebo pozname jeho cenu. Dokazeme sa tesit z malickosti. Ale rozumiem...zabit sa je "lahsie", nez zamakat na sebe.

trubko

Vieš čo ja sa Ti nečudujem. Podľa mňa je to celkom pochopiteľné. Ja by som sa tiež zabila keby som 1. vedela ako a 2. nebála sa tak strašne bolesti.

Hahaha smejem sa na sebe, lebo v podstate sa o ten svoj úbohý život tak bojím.
No a teda zabitie musí byť rýchle, čo najmenej bolestné a isté. Stále som neprišla na to, ktoré je to isté. Nechcem byť na obtiaž svojej rodine.

Tomas12345

Nielen kresťanstvo sa k samovražde stavia velmi negatívne, ale dokonca i samovrahi ktorí si zažili klinicku smrt opisovali velmi negatívne pocity.

Preco sa takéto rozhodnutie odsudzuje ? No pretože život je dar od Boha, a je od človeka nevdacnost ak si tohto Božieho daru neváži. Tento život je jedinečná ľanca získať od Boha dobrý posmrtný život, takže prečo sa tejto šance zbytočne zdať ? Takáto príležitost sa už človeku nenaskytne.

Cítal som už niekolko desiatok tém o samovražde a vždy je to o tom samom, takmer nikdy to neboli také veci ktoré by sa nedali zmenou myslenia vyriešiť. Najhoršie na tom je to že v dnešnej dobe už ludia chcú pachať samovrazdu kvoli kazdej hluposti, ci uz su to partnerske vztahy, financne problemy, absencia kamarátov, atd. Zaujímalo by ma čo za problémy v skutočnosti máš, neverím totiž tomu že by sa tieto problémy nedali vyriešiť. Trochu ma zaráža i to prešo si sem tie dôvody nemohla vymenovat, určite by sme ty tu poradili, chceš azda pomôcť či nie ?

Zuzana209

Ahoj, veľmi ťa prosím ..v žiadnom prípade si nesiahaj na život!

Máš na to určite svoje dôvody o ktorých vieš len ty, nemysli si ale že úvaha o rôznych svetových náboženstvách ti dá správnu odpoveď. Nakoniec sama tušíš - že to nie je správne - inak by si nenapísala tie prvé dve vety tvojho príspevku - "bojím sa..." - To je hlas tvojho svedomia ktorý ťa jasne vystríha, aby si neurobila chybu z ktorej niet návratu. Videla som mnoho svedectiev ľudí, ktorí mali možnosť rozpovedať, čo videli pri svojom neúspešnom pokuse o samovraždu. Vždy to bol jeden a ten istý obraz - PEKLO. Nemysli si, že to sú len také rozprávky ...Ja osobne poznám kňaza, ktorý bol vo vlaku v čase keď sa pod vlak hodil mlady chalan a kňaz keď sa okamžite začal modliť za jeho dušu - uvidel pred sebou diabla ktorý sa ho snažil zastaviť v modlitbe ..Pri smrti máš ešte úplne posledné minúty, resp. sekundy aby si ty alebo niekto iný za teba volala k BOhu o odpustenie - nemáš ale istotu že tie sekundy ti budú dané...

Posielam ti jedno svedectvo:
www.youtube.com

konspirator7

preco cakas, ze ti tu niekto napise tu spravnu odpoved? ved nikto nevie, co bude po smrti. hocico tu ti niekto napise, pojde iba o jeho osobny nazor.

preco do toho tahas nabozenstvo? z mojho pohladu nabozenstvo je pre obmedzenych ludi, ktori potrebuju byt vedeny/kontrolovany. pre ludi, ktori nemozu pochopit im nepochopitelne veci, prip. veci, ktore zatial nevieme vedecky vysvetlit a pripadaju im neuveritelne/nadprirodzene.

podla mna je najlepsi sposob inhalacia co2 vo vysokych davkach. ide o humanny sposob, ktorym su zabijane aj zvierata pred spracovanim.

ochoch

Ze sa nehanbis stale zakladat podobne temy, pritom ti ide len o jedno, debatovat o nabozenstve ale pod roznymi nickmi.....chod k psychiatrovi.

Pag

Inklinovať najmä k negatívnym odpovediam je zvyčajne prejavom malej kreativity. Je to proste jednoduchšie a simplexnejšie, lebo to až tak pri lucídnom vedomí nevedie k vnútorným intrapsychickým konfliktom. Aj keď je niekto psychológ, tak toto isto častokrát nestačí, lebo ak nemá v rukách žiadne argumenty, tak mu môže byť celá psychológia prd platná. Ale k veci, to, že si ľudia kadekoho zboštili, je prejavom ich rozhodnutia. Keď im tí ich bohovia pomáhajú, tak prečo nie? Jeden je šéf a toho rešpektuje každý, ak by som ti to mal vysvetliť zo svojho menej simplexného pohľadu, aby si si mohla spraviť kvalitnejší úsudok. A inak, čo tam budeš robiť? Poletovať? Či spievať chvály? Však ani spievať nevieš, pre Boha! Najprv zisti, že čo sú tvoje skutočné životné hodnoty a potom sa snaž porozmýšľať aspoň 5 minút, či sú tieto hodnoty skutočne tvoje hodnoty a či sa s nimi aj stotožňuješ a či kvôli nim chceš spáchať samovraždu? Radšej si pusť tú pieseň, kde sa spieva: Ďakujem ti, že sme spolu žili, preťal som ti žily. Praktické.