Ako napísať úvahu ?

ella811

Lorena666-Prepáč keď sa ťa to dotklo, ja som to nemyslela nejako zle, ale ja mám 15, neviem koľko máš ty...ale proste to ako sa píše úvaha sa učí aj v škole, dostala si dobrú tému a chápem, že nie každému ide všetko a tak ďalej, ale už len fakt, že si založila tému kde musíš na odpovede čakať je pozoruhodný, lebo ja keď niečo neviem tak si to jednoducho hodím do Googlu a mám hneď odpoveď.
Takže beriem späť moju trochu drzú pripomienku a držím prsty. ;-)

Medea7

Opýtaj sa rodičov že ako Ta oni vidia, vnímajú a akoby ohodnotili tvoje správanie a prístup k veciam. Od toho sa odpichnes a rozpise sa.

Majka456789

Ja som si povedala, že na maturite len úvaha, že iné nehrozí.A nakoniec som písala umelecky opis.Lebo ta téma na úvahu bola fakt hrozná.Nič ma nenapadlo.Takze rozumiem.Občas je téma fakt hrozná a nemusí každý vedieť čo napísať.Divné, že vam ani teraz nedali na výber aspon z dvoch tem.

dobreuz

Z toho si nič nerob, ja som tiež nevedel vôbec písať slohy a na maturite som si vybral práve úvahu a dal som na 80% :D Takže pohoda, len treba trocha potrénovať.

Lorena666

Ďakujem za rady. Tak na maturite neviem, určite by som si nevybrala úvahu. A že pousiluj sa trochu prepana, usilujem sa, ale nemôžem za to že slohy mi nejdú a už vôbec nie úvaha najmä na tak sprosté témy. :) mám talent na iné veci ako napríklad na chémiu a fyziku. Strašné je to s ľuďmi v dnešnej dobe ako to tu vidím

zobudsa

nie som dobra dcera, lebo stale trcim na nete, hram hry, nepomaham, neviem ani smeti vyniest, vo volnom case som najradsej medzi regalmi, easy

ella811

Veď to je perfektná téma. Kláď básnické otázky, vyjadri svoj názor(nemôže byť nesprávny, keďže to je tvoja úvaha), používaj výrazy ako:podľa mňa, na základe mojej mienky, ja si myslím, zastávam názor...Daj napríklad, že:Snažím sa pomáhať rodičom ako najviac dokážem, občas som však aj lenivá a niekedy sa mi vážne nechce. Som dobrá dcéra? Nuž to by dokázali posúdiť len moji rodičia. Jedno však viem a to, že sa snažím.......atď....Pousiluj sa trochu prepána....

Veľa šťastia.