Koleno LCA (ACL)

Príspevok v téme: Koleno LCA (ACL)
juhy11

Dobrý deň, pred mesiacom som sa zranil pri hraní futsalu. Mal som opuchnuté koleno, nevedel som ho úplne ohnúť bola to bolesť. K ortopédovi som sa dostal po mesiaci a koleno už tak nebolelo. RTG neúkazalo nič a jeho predpoklad bol, že mám asi poškodený meniskus. Poslal ma teda na magneticku rezonanciu. MR ukázala, že mám citujem: Mierne zvýšenie signálu LCA- možný stav po distenzii staršieho dáta, bez evid. narušenia kontinuity vlákien. A ešte aj toto sa mi zdá byť zlé: Mierne stenčenie chrupavky na kondyloch tibie a femuru. Bez prejavov osteochondritídy. A ešte aj toto Patella podľa Wiberga- II.typu.
Ďalšie stretnutie s lekárom budem mať ak všetko víde až o týždeň. No keďže aktívne hrám futbal tak strácam toho veľa z prípravy. Koleno je už celkom v pohode ale keď idem do drepu stále to nie je na 100% niečo to tam blokuje resp. trochu pichá. Má niekto s takou diagnózou skúsenosti? Chcel by som už konečne začať trénovať a tak neviem či je to risk alebo je to v pohode... V lekárskej správe nie je žiadna zmienka o narušení ale nechápem tomu zvýšenému signalú LCA.
Za odpovede ďakujem :)