ako si vypestovať klíčky zo semienok

Príspevok v téme: ako si vypestovať klíčky zo semienok
sunflowerseeds

Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poradiť, ako sa dajú vypestovať klíčky zo semienok? Dajú sa urobiť aj zo slnečnicových semienok alebo len zo strukovín? Na internete som našla zakaždým iné informácie, tak neviem...najlepšie by mi snáď poradil niekto kto to už pestoval/pestuje...prípadne uvítam ešte aj tipy ako sa to je - s čím alebo len samé príp. pomixovať, a aké to malo na vás zdravotné účinky po dlhšej dobe konzumácie...Ďakujem vám pekne :-)

Defcon

BJ, jasne , koloidne striebro je super vec na jedenie.... asi preto je v celej eu zakazane pridavat ho do potravin a v usa je zakazane uplne. Koloidne striebro je sice v laboratornych podmienkach v skumavkach ucinne, ale na zivych organizmoch az take ucinne nie je.....
To usa pridavam len na doplnenie info, inak som tvrdo protiamericky. To co pod trumpom vyvadzaju je drzost najvyssieho rangu, asi kvoli tomu budem volit Harabina, ktoreho tiez nemusim, ale je jediny protiamericky kandidat odhliadnuc od karikatury kotlebu

BJ_2

Defcon, ty si neskutocny magor. Posadnutost chemiou? Chemia a koloidne striebro? Ty si vobec uvedomujes, ze je to vedecky overene, ze to likviduje bakterie, plesne a rozne kultury? Ja niesom posadnuty koloidnym striebrom. Naopak, uz par krat som to tu pisal, ze ho nedoporucujem pouzivat interne. Je to pomaly jedina vec, na co ho pouzivam (plus este sa da dezinfikovat povrch ananasu od plesni, ale to rovnako aj rozprasovacom roztokom chloritanu sodneho) A inak ked sme pri chemii, tak ta tvoja medicina ju pouziva 100x viac, je nou doslova posadnuta. Tak nehovor o posadnutosti chemie u inych ludi. Ja pouzivam chemicke veci minimalne, ale koloidne striebro v podstate ani nieje chemia. Su to nanocastice striebra.

Ale na dezinfekciu vonkajsich priestorov, je to neskutocne ucinna vec. Rozhodne je lepsie pouzivat to, nez riskovat, u surovej stravy treba byt opatrny. Klicky nepatria prave k tomu najcistejsiemu, ked jes strukoviny a iba ich preplachnes.

K plesniam.
Plesne nevidis draha. (pozri si toto video, ako to funguje www.youtube.com) V tom su zakerne. Samozrejme, ked to preplachujes casto, tak sa sanca znizuje, ale nie kazdemu vyhovuje byt gazdinka, ktora vkuse robi 1500 cinnosti doma, taka zienka domaca. Ok, ak ti to vyhovuje, neni problem. Ja chcem byt free. Mna to zatazovalo. Rovnako ako planovat si co budem jest zajtra, pozajtra, dat postavit cesto dopredu a taketo veci neznasam. To je z cloveka otrok kuchyne, stale musi na nieco mysliet, byt doma, nemoze ani odijst na pol dna. Ja som typ cloveka, zbalim batoh 3 dni sa neukazem. Pre mna su klicky zabijak. Neexistuje, aby som si to robil a priputaval sa na to, ze musim byt niekde popri kuchyne, 3x za den nieco preplachovat. Len to som chcel napisat.

Nechapem, preco ma za to nazyvas troll. Vobec to nieje trollovanie, je to tak, ze nie kazdy chce byt priputany na kuchynu. Je to otravne.

Defcon

Ja som to vobec nepreplachoval. Ani nenechaval na noc vo vode. Miska, na dno trochu vaty kvoli stalej vlhkosti a voda z akvarka......za par dni hotovo . Tiez nechapem BJ posadnutost koloidnym striebrom. Ale on celkovo rad chemiu a zlozitost, vid jeho posadnutost tabletkami s chemickymi vitaminmi. Len sa chudak nepozrie na krabicky a vety na nich : NESLUZI AKO NAHRADA ZA PESTRU A VYVAZENU STRAVU.

Bubliii

No neviem ci ostatne prispevky tu mam brat ako trollov, ale ja to robim casto a je to velmi velmi jednoduche a chutne. Robim mungo, sosovicu, hrach, cicer. Slnecnica nemam skusenosti.
Nepouzivam vatu ani speci misku. Jednoducho semiacka na noc namocim do vody, a na druhy den preplachnem a do tej istej misky umiestnim na navlhcenu latkovu vreckovku. Necham tak cely den v tme, maximalne raz preplachnem (ak som doma, ak nie som - nic sa nestane). Druhy den detto a uz sa daju pozorovat male klicky. Klicky necham narast na taku dlzku, aku chcem. Hotovo. Nikdy som nemala ziadne plesne, nic som nemusela pozorovat ci nebodaj zostavat kvoli tomu doma.. a je to super ku ranajkam. Nenechaj sa znechutit a skusaj :)

Defon

Tiez som blbol zopar rokov s klickami. Daval som ic na vatu a zalieval vodou z vlastneho akvaria. Semena som pouzival svoje alebo som pouzil od znamych zarucene bez chemikalii. Nepouzil som ziadnu chemiu, ziadne koloidne striebro ani nic ine. Klicivost bola 80-95 %.
Myslim, ze dolezita bola voda z akvaria, je odstata a so vsetkymi zivinami

BJ_2

Jeden cas som si ich robil, ale je to otrava. Neoplatilo sa to. Potom som chvilu kupoval, ale bolo to moc drahe a nechutili mi. Kedze boli balene v nejakej cudnej atmosfere, mali cudnu prichut. Skusal som to viac krat, ale kupovane proste tiez nie.

Treba to prelievat 2-3x do dna, a cakat niekolko dni. Treba byt stale niekde doma, atd, mna to nebavilo.

Inak po technickej stranke su samozrejme velmi zdrave. Problem je s plesnami. Treba na to pouzivat koloidne striebro, lebo to moze byt znecistene, mozu tam byt bakterie, plesne... atd... treba to postriekat roztokom koloidneho striebra (v rozprasovaci). Mne sa s tym nakoniec nechcelo blbnut.

Ziaden rozdiel som pocas konzumacii necitil, ale pravdepodobne to telu pomaha, ze mas viac vitaminov/mineralov. Ja som to nakoniec vyriesil suplementaciou (multivitaminy, spravne doplnovanie doplnkov)

Co sa tyka slnecnicovych, tym ze su vylupane, mozu byt poskodene/zoxidovane. Cim su starsie, tym menej ti ich vyklici a takisto, ked su pohmozdene (v sacku ked sa s tym prilis hybalo, tak sa fyzicky poskodia).
Slnecnicove sa mi klicili preto zle, vyklicili len niektore a zvysok skor akoby potom hnili. Proste boli vo vlhku a teple, a klicit uz nevedeli.
Takze slnecnicove jedine, ak zozenies nejake kvalitne, a zabalene tak, aby sa neskodili.

Tazko sa mi klicili aj orechy/mandle. Aj pohanka.
Jedine co sa lahko klici je sosovica a mungo fazulky. Tieto idu asi najlahsie. Klicil by som si teda tieto dve. Slnecnicove semienka takisto nejedz, obsahuju skodlive omega-6 mastne kyseliny.