ako si vypestovať klíčky zo semienok

Príspevok v téme: ako si vypestovať klíčky zo semienok
sunflowerseeds

Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poradiť, ako sa dajú vypestovať klíčky zo semienok? Dajú sa urobiť aj zo slnečnicových semienok alebo len zo strukovín? Na internete som našla zakaždým iné informácie, tak neviem...najlepšie by mi snáď poradil niekto kto to už pestoval/pestuje...prípadne uvítam ešte aj tipy ako sa to je - s čím alebo len samé príp. pomixovať, a aké to malo na vás zdravotné účinky po dlhšej dobe konzumácie...Ďakujem vám pekne :-)

Bohatier

Snowflake 333, to co pisal Defcon o tej vate a vode z akvarka v ziadnom pripade nerob!!! :D

Ja teraz cca mesiac skusam jest naklicene semena "Lesknice Kanarskej" a zatial som stale tu :D tak uvidime ci a ake benefity to prienesie. :))

Tie informacie na internete su naozaj rozne pomiesane! Naj je si vsetko overovat v knihach ktore su ako zdroj o nieco doveryhodnejsie (ale len o nieco:D). Naklicovacie misky urcite mas vsak? :P Alebo sito? Fazulu urcite nenaklicuj! Lebo je jedovata! Z fazule sa moze iba "Mungo". A to co pisal BJ o plesniach je celkom pravda (ze neni ich vidiet) a pritom tam su! V podstate to nici vysledok z prace a ja preto radsej nerobim z misiek poschodia (keby nahodou vypukla na vyssich poschodiach nejaka tak by sa prekvapkala dolu). Tak radsej jedna miska lebo plesen vie cloveku znicit aj pecen! Niekedy ked si nebudes ista ci je to este jedle tak ti odporucam aspon 6 minutove povarenie (myslim ze tam este ostava aj nejaka enegia pre dusu). :))

Hmm zdravotne ucinky? Umna su sice klicky len doplnkova vec ale napr. nebyvam chory a pomalsie starnem. Ale bud si ista ze pri kvalitnejsie pripravenej strave ti moze telo zdravo fungovat aj +30 rokov a viac! Co neni vobedz na zahodenie.:))

Take male doplnenie - ze ono by sa vlastne nemalo jest nic (semena orechy) v stave v ktorom sa nedeaktivoval firewall lebo nam to vezme viac energie ako dostaneme.

Este ma napadlo ze naklicovat/namacat nemozes hocico lebo vyrobcovia tie semena sterilizuju a tak su vlastne ako keby mrtve (oni to vlastne volaju kratkodobe oziarenie) a je to v mene zisku a nie nasho zdravia. :) Preto si kupuj semena na naklicovanie alebo od niekoho kto predava takto neupravovane napr. z dvora (len u semenien z dvora bud opat opatrna!).

A moje najoblubenejsie su tekvicove (z tekvice ktora ma semienka bez supiek). Ja ich vlastne nenecham uplne naklicit ale ich len namocim na cca 12-24 hod. A su aj velice velice zdrave.:)

Defcon

Neviem ako ostatni, ale ja odmietam aby mi merkelova rozkazovala kolko ciernych hub tu bude robit bordel a znasilnovat nase manzelky a dcery.... najlepsie ziadna, terajsi migranti nie su turci, ti sa snazili ucit a robit. Terajsi migrant chce zrat zadarmo.

Defcon

Je to, a koho volit ? Ved nie je ziadny proslovensky kandidat..... kazdy cosi zvatle o demokracii a v tej istej vete kvaka nieco o podpore pre USA. To mi nejde dokopy
A proti eu zacinam mat tiez vyhrady, lebo eu sa rovna zaujmy nemecka a francuzska. Jebu sa do migracnej politiky, pritom este pred 5 rokmi bola migracna politika vyhradnou vecou jednotlivych statov. Eu sa zvrhlo do francuzsko-nemeckeho diktatu.

je to

ale on tam ide hajit zaujmy vsetkych s.t.bakov, hzds, meciara, inak by sa na to vytoto aby kandidoval. tito vsetci ho budu volit.

Snowflake 333

Inak klicky zo sosovice su velmi chutne a necitis sa po nich ako keby si zjedol kamienky. Daju sa jest same alebo pridat do salatov. Mnoho ludi si ich pridava aj do jogurtu.

Snowflake 333

Defcon, ja len ze si vecer pred spanim nezabudni pustit americky, teda prorusky serial v bare si objednat coca-colu,teda rusku mineralku s proruskou vodkou. Detom nikdy nedovol ucit sa anglicky a nikdy aj sam sebe nedovol vstupit na face-book a ani na fuc%-book. A ked budes obzerat profil krasnej zeny alebo nadherneho muza povodom za ameriky tak si daj facku...

Defcon

Ved hej. Je prorusky a navyse jeho moralny kredit nie je dobry. Ale budem ho volit , lebo on jediny ma aspon gule povedat nieco proti amerike a vie sa vyjadrit presne.
Ten zbytok kandidatov zobe amerike z paprce a trasu sa strachom z bruselu.