Dávkovanie vitamino pocas dna

Príspevok v téme: Dávkovanie vitamino pocas dna
Patricia8812

Ahojte. Kvoli zlej imunite, stresu v praci, nahlemu schudnutiu, som sa rozhodla konecne PRAVIDELNE jest vitaminy. Nikdy som to nedodrziavala a nedobrala ziadnu krabicku.. vzdy som nakúpila za desiatky E na odporucanie DR a vzdy to islo do kosa potom kvoli zaruke. Som v tomto hrozná.. ale od minuleho tyzdna som si dala zavazok...
Teraz beriem
C vitamín , cmulacie, to si dam hocikedy pocas dna
Imunoglukan, vzdy rano po jedle
D vitamín, okolo 12-13 po jedle
Rybi tuk, okolo 18 po jedle
Magnezium, pred spanim (zda sa mi ze z toho zle spavam, budím sa, mam problem zaspat, akoby ma to nabudilo energiou, je to mozne ?)

Myslite ze je toto ok? Mam zmenit poradie ?
Dr mi to neurcila a v lekarni som sa este pytat nebola. Dakujem :)))

BJ_2

Vitamin D jej nenahradia lanove semienka. V zime sa oplati suplementovat, ale nie z rybieho oleja. Normalne vitamin D si kupit, ale cez iherb. Je tam aj 10-15x lacnejsi ako na slovensku.

Omen

Ak si upravíš jedániček, potom mnohé suplementy nemusíš užívať alebo ich užívaš dočasne a len tie, ktorých máš nedostatok. Nadužívanie je nielen kontraproduktívne a môžeš si ním poškodiť zdravie.
Vit. D a rybí tuk ( omega - 3 mastné kyseliny) ti v pohode nahradia čerstvo namleté ľanové semienka, ktoré obsahujú aj vit. E...

BJ_2

Vyhodene peniaze. Navyse, ak si kupovala na slovensku, tak asi 5x viac vyhodenych penazi este navyse. Proste, vsetko to mozes vyhodit, a nebude v tom takmer nijaky rozdiel.

Ak Ti mozem v skratke poradit, co robit, jednou vetou, a usetris desiatky eur a bude to niekolkonasobne efektivnejsie, tak urob toto:

Chod na iherb.
Objednaj Two-Per-Day.
A ber 1 tabletku denne. To sa prekonas. Viem ake tazke je sa prekonavat na viac, ale jedna sa da zniest.
Je to najlepsi multivitamin na trhu, zaroven jeden z tych lacnejsich.

iglesias

a prečítaj si aj čo je napisane na tych vitaminoch
"nie su nahradou za pestru a vyvaženu stravu" !

čo tak miesto C každe rano vypiť pohár vody s 1 citronom odšťaveným,
pre lepšiu chuť si do toho dať šumivu tabletu vit.C alebo multivitamin

a miesto rybieho oleju zaradiť do stravy ryby? napr. pondelok a štvrtok si dať na večeru ryby v konzerve?

antilooopa

Imunoglukán treba užívať ráno pred jedlom. Prečítaj si info na obale :)
Déčko a rybí olej ber naraz po jedle. Rýbí olej podporí vstrebávanie Déčka.
Magnézium ber vtedy, keď ti bude vyhovovať.

Bubliii

Asi si si mohla kupit skor multivitamin, tak mas vsetko ;) i ked nie vsetko v 100% dennej davke. Ja len tak laicky. Nie som medicinsky vzdelana.
Vitamín C - ok, ale máš potom prehlad, kolko mg do seba denne dostanes?
D - vitamin - nutne potrebujes? teraz je pekne, treba sa ist prejst na slniecko. Ale je to na tebe. Ja som ho nikdy nebrala nad rámec.
Mg - mne osobne je horcik tazky na zaludok, zvykla som si v stresovom obdobi davat 2 tablety po obede. Pozor, nemal by sa uzivat s mliecnymi vyrobkami ani zapijat s mliekom - minimalny odstup 2hodiny.
K dalsim veciam sa ti neviem vyjadrit, prepac.