Hydratácia pokožky v zime: na toto stavte

Táto diskusia patrí k článku: Hydratácia pokožky v zime: na toto stavte
Hydratácia pokožky v zime: na toto stavte

Hydratačné masky a krémy sú skvelé vecičky. Po vyčistení pleti si ich pokojne naneste, alebo jednoducho vtedy, keď si to vaša tvár pýta. Práve v týchto zimných mesiacoch sú ideálne, keďže vplyvom chladu, vetru a mrazu je naša pokožka viac vyťažená a namáhaná.

Jarda Kriz

Keby sme sa pozreli na nazov temy uz uplne dokladne tak hydratacia nie je premastenie.Takze hydratacia a bambucke maslo nejde dokopy.Hydratacia je pouzitie latky, ktora sa vstrebe a v pokozke viaze vodu resp. pudi plet k jej tvorbe atd. idealna je kyselina hyaluronova s dobrou vstrebatelnostou(napríklad z rôsolovky),ektoín prípadne aloe vera.V dermatologických prípravkoch s používa urea ktorá je v hydratácii zatiaľ neprekonaná.Čo sa týka prípravkov, ktoré obsahujú vodu tie sú vhodné samozrejme aj v zime, ale az ked ste doma a potrebujete plet dat dokopy.Hydratacia znamena dodávať vodu alebo zabrániť jej úniku.S tým súvisí aj presne čo spomínala Zanette ze Dehydratovana nie je to iste ako Suchá. atď. Nie zahltit póry veľkými molekulami napriklad kokosoveho oleja.Veľa je to aj o strave a pitnom režime na ktorý sa často v zimnom období zabúda

Sofia-BIO

Klaudia, tvoje útočné správanie je "také typické slovenské". Nech by ktokoľvek napísal niečo iné ako ty, hneď budeš protirečiť... Ospravedlňujem sa, ak si pochopila môj príspevok ako reklamu, len som napísala, čo používam ja a čo mne robí dobre.

SHEABUTTER, ALEBO KARITE je medzinárodný názov pre tento produkt, takže aj tak si trocha mimo, ale to je jedno.

Ohľadom problematickej pleti ti ale musím protirečiť i ja. Na zápalové ochorenia pokožky je konkrétne Bambucké maslo veľmi prospešné, lebo jeho protizápalové účinky sú vo svete legendárne...

Ale so zarytým farmaceutom je ťažko debatovať :D

Klaudia 29r

áno sofia bio..hlavne ked si dáme do google SHEABUTTER tak nás úplnou náhodičkou zafúkne na konkrétnu stránku...a to už biznis nie je :D :D...jaaaj.Téma je taká aká je ...ale druhov pletí je viac.Treba sa zamerať na túto tému obšírnejšie preto som reagovala..aby sa niekto kto sa koli mrazu a tvojej "reklamnej" rade napatle babmbuckým maslom nečudoval že má uhrov trikrát viac ako mal.

Sofia-BIO

Klaudia, čo sa týka problémovej pleti a kožných záležitostí, to je asi iná téma nie? Tento príspevok má názov "Hydratácia pokožky v zime" tak prosím nemiešaj hrušky s jablkami :)
Mimochodom v prírode nájdeš liek na všetky kožné problémy, aj akné, aj problémovú, suchú, poškodenú pleť, len to nie je taký super biznis ako derma-farma priemysel ;) ale to už je o inom...

Klaudia 29r

No a čo pokožka, ktorá je aj začervenaná či podráždená..tam potrebujes zložky ktoré aj ukludnia pleť,rôzne výťažky atď.(farnesol,aloe,hammamelis)..je toho kopa.A čo pleť so sklonom k akné, ktorá je zároveň na niektorých miestach suchá a dehydratovaná (nie je totiž to isté suchá pleť a dehydratovaná pleť) ale tam treba ísť hlbšie do vecí..nie len vyhlásiť že 100% prírodný olej (maslo) je najlepší.Existuje aj dermatologická kozmetika zacielená na problémy.Podľa acne.org 90% ľudí s akné, ktorý používali 100 % bio bambucké maslo zaznamenali výrazné zhoršenie..kokosak detto.Lebo v zime chodia vonku aj ludia s akné vieš ako..nielen s bezproblémovou pleťou ktorí potrebujú nanajvýš ochrániť :)

Sofia-BIO

V zime na pleť a pokožku môžete použiť iba produkt, ktorý neobsahuje vodu. Inými slovami len čisté oleje a tuky. Žiadne úžasné krémiky v luxusnom kelímku s 50timi prísadami, kde hlavnou zložkou je vždy H2O, alebo jej iná zlúčenina...
Tekutina totiž na mraze okamžite zamrzne a na pokožku to má úplne opačný efekt, ako sa dočítate na obale :/
Vyskúšajte hocijaký prírodný olej (podotýkam 100%) arganový, ružový, jojoba, makadam a pod., alebo čistý tuk ako bambucké maslo, kokosový tuk a uvidíte ten rozdiel...

Ja používan Bambucké maslo SHEABUTTER a nič lepšie si v takomto počasí na tvár a telo neviem ani predstaviť.

Hlavne sa milé Dámy vyhnite tým chem. koktailom v parfumerkach a lekárňach. Tie totiž fungujú iba v RE-KLAME :)

Zanettte

Napíšem na rovinu.Predávam prírodnú kozmetiku a je neskutočné ako sa nám predáva v zime ANNEMARIE BÖRLIND línia LL regeneration a aké ohlasy na ňu máme.Spomedzi celého sortimentu uplne najviac.Takže to o niečom svedčí.Je to ideálne na zimu a na vysušenú pleť.Skúste bioskin.sk