Pomôžte-uzkost,panika,infarkt alebo čo to je?

Príspevok v téme: Pomôžte-uzkost,panika,infarkt alebo čo to je?
Poradte

Prosím vás, mám 27 rokov, poslednych 5 mesiacov som mal extrémne psychicky náročných, veľa stresu.
V jeden večer som bol dosť unavený, no ešte som zasexoval. Pri prichádzani orgazmu sa mi srdce strašne rozbuchalo dostal som strašnú úzkosť a pocit na smrť, extrémnu. po asi 10 min to odoznelo.

No odvtedy to mam akosi stále v hlave. tentokrát ani neviem ako to nazvať(zachvat paniky,uzkosti) taký istý pri stresovej situacii ktorá bola veľká, ležal som na zemi a myslel že je koniec, srdce busilo, nepokoj obrovský.Opakujem-Bol to neuveriteľný masaker! Už som išiel vytáčať záchranku no potom to zase po pár minútach prešlo....
Čo to je? Stres som obmedzil na minimum, už asi týždeň som to nemal, no pri nábehu na orgazmus to trochu dostanem ale to iba trochu.No sex si ani neuzivam z obáv.
Čo to vlastne je? Bojím sa či som neprekonal infarkt alebo čo.
Prestal som aj fajčiť posledné dni, lepšie sa stravovať (mám obezitu miernu) a cvičiť. Tak neviem či to pomôže.
Mal niekto podobný zážitok? Neskolabuje mi srdce? Poraďte nieco.Vdaka

Tomas12345

eam :

Pokial mu nič ostatné nezaberie tak sú antidepresíva jediná možnosť, a navyše antidepresíva maju na panicku poruchu velmi dobru ucinnost.

eam

Podobny stav som zazila aj ja. Strasne ma to vylakalo,skoncila som na pohotovosti. Ked sa mi to stalo druhy raz a opat som skoncila na internom, supli ma na psychiatriu. Tu ma nadopovali, bola som ziva mrtvola. Po troch dnoch som odtial radsej odisla. Antidepresiva som po tych 3 dnoch prestala brat, zacala som pit trezalkovy caj, a jedla som vsetko mozne co bolo proti stresu ( oriesky, datle, skratka co som vycitala na int.). Pomaly, trvalo to rok som sa z toho dostala. Skus pit ten caj, chod do prirody , daj si zmerat tlak ,( v tom case som.ho mala vysoky) a obvodny lekar ti moze predpisat nenavykove na ukludnenie. Antidepresiva neber.

eam

Podobny stav som zazila aj ja. Strasne ma to vylakalo,skoncila som na pohotovosti. Ked sa mi to stalo druhy raz a opat som skoncila na internom, supli ma na psychiatriu. Tu ma nadopovali, bola som ziva mrtvola. Po troch dnoch som odtial radsej odisla. Antidepresiva som po tych 3 dnoch prestala brat, zacala som pit trezalkovy caj, a jedla som vsetko mozne co bolo proti stresu ( oriesky, datle, skratka co som vycitala na int.). Pomaly, trvalo to rok som sa z toho dostala. Skus pit ten caj, chod do prirody , daj si zmerat tlak ,( v tom case som.ho mala vysoky) a obvodny lekar ti moze predpisat nenavykove na ukludnenie. Antidepresiva neber.

Tutanchamon_xD

Doing máš očividne psychické problémy, ktoré by boli treba riešiť. Nadávať človeku ktorého vôbec nepoznáš a mať nervy na človeka o ktorom si nikdy nepočul ani ho nevidel je choré. Si obmedzený hlupák, ktorý má za každú cenu používať vulgarizmy. Takto sa môže chovať len nedospele, sopľave a rozmaznané decko. Tvoja mama je určite rada, že má doma takéhoto fagana. Keby si ma mal na háku, tak na mňa ani nereaguješ. Čistá závisť.

Doing

Môžem ťa osrať aký si dlhý a široký okuliarnatý škulavý plešatý blbeček...hehe.Odomňa môžeš dostať akurát bombu do toho pedofílneho buzerantského pyska aj to by bola škoda ešte by mi smrdela ruka od slizkého smrada..

petroneta

mala som podobný pocit. Bolo to, keď som sa dozvedela, že manžel má rakovinu. Tá panická úzkosť môže mať opodstatnené dôvody.
Ešte som bola vytočená z toho, že manželovi povedia, že má rok života a to ja idem umierať. Opakovalo sa to 2x. nič som na to nebrala, už sa to viac neopakovalo...a aj manžel všetko statočne znášal, obaja sme sa s tým vyrovnali.

Tomas12345

Ide o panickú poruchu, ktorá ty vznikla z nahromadeného stresu. Z dlhodobého hladiska sa lieči antidepresívami a z krátkodobého hladiska benzodiazepinmi. Benzodiazepiny su lieky proti akutnej uzkosti. su velmi ucinne a proti akutnej uzkosti zaberajú, no su i navykove, preto by sa mali brať len príležitostne. Kazdopadne je však velmi dobré nosiť pri sebe vždy nejaky ten benzodiazepín (napr. lexaurín). Nemusíš si ich dať pri každej uzkosti, no už len ten pocit že vieš že máš pri sebe niečo čo okamžite zaberie je velmi dobrý na psychiku. Zájdi si ku psychiatrovi nech ti jednu krabičku lexaurínu predpíše.

Samozrejme, uzkostny atak sa dá odstrániť i zmenou myslenia, v podstate o tom je celá psychoterapia. Velmi dobrý trik ako sa zbaviť akutnej uzkosti je dať si silnú facku, mozog sa totiž začne sústrediť na bolest a prestane sa zaoberať uzkostou. Pomáha i studensia sprcha, no človek nie je vždy doma, a preto skôr tá facka je lepšia.

A v neposlednom rade treba si uvedomiť jednu vec, panická uzkost je neopodstatnena uzkost, tkzv. falosna uzkost. Ak na teba ide táto uzkost nemáš sa čoho báť. Nech sa boja vojaci bojujuci na pusti ktorým ide skutočne o život, a nie ty s falošnou uzkostou.

Tutanchamon_xD

Doing máš očividne veľký problém so správaním. Mal by si to riešiť odborníkom. Nadávaš neprávom človeku ktorého vôbec nepoznáš a nepoviem ani raz, že tu na mňa útočiš z viacerých nickov aj v iných diskusiách. Ale takých chudákov ako ty je plné vrece.