Nerada dávam komplimenty a nerada ich dostávam

Príspevok v téme: Nerada dávam komplimenty a nerada ich dostávam
dsuhf

Ide o to, ze v detstve som zažila vela kritiky a pochvaly len minimalne. Plus tam bol pritomny nezaujem od jedneho rodiča.

Teraz mam skveleho priatela, ale je tu jeden problem. Malokedy ho pochvalim a aj to sa musim nutit. A nie preto, ze by som nechcela, ja chcem, ale mam pocit, ze to, čo poviem, vyznie vzdy umelo, neprirodzene alebo ako klišé typu "zniesla by som pre teba aj modré z neba", "budem ťa milovať až za hrob" a pod. Ako keby som mala pocit, ze moj ton hlasu neznie pri pochvale prirodzene.Do všetkych pochval, čo som mu dala, som sa musela nutit, aj ked boli uprimne a zasluzil si ich.

Ďalšia vec je, že priatel vie, že sa nerada fotim, najma kvoli zlemu zhryzu, najma z profilu, uz som si na to prachy našetrila a čaka ma operacia a strojček. Napriek tomu hocikedy vytiahne mobil ked niekde sme, začne si ma fotit či natačať a priblblo sa pritom usmievať. Potom len tak by the way spomenie, ze však ja viem, ze sa nerada fotiš. No a potom mi tie videa ukazuje a ked pride na tu časť, kde som ja a tvarim sa tam tak, ze by som najradsej utiekla, tak začne hovoriť "moja krasna mudra sikovna nadherna" -toto všetko povedal v jeden moment - a bolo to tak falošne, presladene a lutujuce, ze s tym pousmevom by ani IQ 20 by tomu neuveril. Potom ma pohladkal po pleci ako nejake chudiatko, kedze vie, ze mam z toho riadne komplexy, však mi to uz aj neraz povedal, ze viem, ze sa nemas rada. Je to jedna z najponižujucejšich veci, ktore mi kedy kto spravil a trpim mu to len preto, lebo inak je povahovo dokonaly.

Asi to, čo som prave napisala vyznelo tak, že mi šibe zo zakomplexovanosti a že mi len chce zdvihnuť sebavedomie a že som sprosta krava, čo si to nevaži.

Lenže mne prave toto sebavedomie ešte viac zhadzuje. Uz len to, ze vie, ze som nespokojna s nejakymi častami svojho tela. Potom to, ze to pouziva proti mne tak, ze si uziva ked ma dostane do uzkych pri tom foteni či natačani, či pri davani fake komplimentov, ktore aj od neho zneju hrozne falošne. Tie fotky a videa mi vzdy potom posiela.

Je podla vas normalne ked na vas niekto vypudi 3x do dna 6 komplimentov naraz "krasna, mudra, uzasna, mila, cista, nezna, .." a ešte neviem aka?? A pritom vam predtym otvorene povie ze vie ze sa nemam rada? Však to mi akurat ukazuje, ze ma lutuje alebo ze sa na mne prenaramne zabava (min. pri tom natačani).

Fakt ma to serie a chcela som to sem napisat, ze co si myslite o jeho spravani a či si myslite že sa takto sprava milujuci partner. Alebo čo by ste robili vy na mojom mieste.

Ďakujem.

petroneta

milá krasna, mudra, uzasna, mila, cista, nezna
treba mať aj trochu zmyslu pre humor, a nebrať všetko tak smrteľne vážne.
Ak chceš mať rada partnera, maj rada aj samu seba a nezožieraj sa nad hlúposťami.
Ozaj čo s tým zhryzom? Drakula sa pôjde inšpirovať? Alebo čo také hrozné?
To, čo robí tvoj partner je normálne. Nenormálne sú tvoje komplexy.