Bolí trhanie sedmičky dole?

Príspevok v téme: Bolí trhanie sedmičky dole?
Bolavyzubocek

Myslím, že mi budú trhať zub, nie som si však istá, ale vkuse bolieva. Už ho plomboval, bol tam obri kaz. A posledné dni začal znova bolieť. Proste neviem, čo je s ním, preto si myslím, ze ho vythne. Bolí to? Pamätám si trhanie osmičky dole, bola to hrozná bolesť, aj ked som sedela pokojne a tiekli mi len slzy, ale trhal ju asi 2 minúty. Nechcem to zažit znova. Niektorí tu píšu, že ich trhnie nebolí

Bolavyzubocek

No asi som sa pomylila, je to šestka. Vďaka inak za ohlasy, netrhali mi ho ale vybrali nerv. Prave idem na cistenie korenovych kanalikov snad to neboli, no uz sa mi polka zubu včera stihla aj ulomiť pri čisteni zubov. Tak sa bojim este viac lebo absolutne s tymito vecami nemam skusenosti.

LliLliEn

Ahoj,mňa nebola. Naraz mi trhali 2 zuby aj mi ďasná kus museli rozrezať,lebo pri ťahani sa mi zub zlomil a korene mi museli pokuskoch vybrať. NIČ som necítila,dala mi 2 injekcie,a žiaden pocit :D
No potom to bolelo,chodila som na kontrolu,mala som tam obrovský kráter a kontrolovali aby sa mi to nezapálilo. Dali mi 2x injekciu proti bolesti ale po 10 dňoch som už nič necítila,nič hrozné to nie je.
Teraz dospelosti mi vyberali krčné mandle,na to je obrovská bolesť.
Radšej vytrhať všetky zuby ako na výber mandlí ísť, no naštastie to sa už nestane : - D
Neboj,nebude ťa to bolieť. Ak je zubár šikovný po 30 minutách aj zabudneš,že si bol u zubára.

Grinch

Ked mi trhali zub, tak som pred trhanim aj po trhani bral wobenzym, aby bolest bola znesitelnejsia a hojenie rychlejsie. Odporucam.

Bubliii

Suhlasim s Jajou, aj ten prah bolesti je velmi individualny.. ja som napr mala kaz - skoro cely zub odideny a lekar mi nechcel verit, ze ma nic neboli, hoci to tak bolo... objavil mi to nahodou na preventivke. Mna trhanie nebolelo nikdy, ale zas mne trhali zdrave zuby, nez zapalu..

Jaja15

Ja len reagujem na ten príspevok predtým že to bolí keď si niekto neumýva zuby a má tam zápal. Tak ja si zuby umývam a napriek tomu ma trhanie bolelo. aj s injekciou. U mňa to bol chronický zápal a ani mi ho nezistili. Bola som u zubára v septembri lebo ma ten zub bolel, tak zubár mi to vyvrtal a dal tam vložku... Stále ma to bolelo tak vložku vybral a objavil ešte kaz až pri kanáliku, vyčistil kanálik a až pootm mi to zablomboval. Mala som pokoj len o 2mesiace sa mi pod zubom a ďasne vyhodil hnisajúci pupáčik. To mi zubár povedal že to je precitlivelé ďasno. V dec.som vymenila zubára, nová urobila preventívku a RTG a že to mám fistulu pod koreňom že som mala šťastie že si to našlo cestu von, lebo by som celá opuchla....Mńa ten zápal ani nebolel, až to trhanie a aj to preto že to bolo zvápenatené.

Jaja15

Mne trhali v decembri 6-tku.Doktorka si pozrela RTG, mala som pod zubom zápal , dala injekciu a povedala že to nebude bolieť. Bolelo jak sviňa. Len mi povedala že musím vydržať, že to musí von. Potom mi povedala že keď to tak bolí, že tam musel byť ten zápal dlhšie a zvápenatelo to, že vtedy to zvykne tak bolieť...Predtým mi trhali len 8-čky, tie boli v pohode.

ggunar

iste, ked ma niekto zhnité zuby, lebo si ich neumýva, fajčí, nechodí k zubárovi, že má taký zápal že už mu nezaberie ani injekcia na umrtvenie, tak vtedy to isto aj bolí...

trhanie by malo byť posledna moznosť, ja mam vytrhnutu 7.8 na jednej strane a chyba mi tam ten zub ta 7, lenze vypadla mi plomba a zub sa mi sa 2 mes. co som nemala čas ist k zubarovi rozlamal že sa už nedal zachraniť.. ktore sa daju, tam je najlepsie si dat vybrat nerv - samozrejme s injekciou.. mam niekolko tykto zubov riesenych...

Idris9966

Nikdy ma trhanie nebolelo ani vŕtanie (možno par krát ale nič hrozné) .Veď ti dá injekciu a pokiaľ by to bolelo tak kľudne povedz nech ti dá ešte jednu ,pokiaľ je dobrý zubár/ka tak by bolesť nemala byť žiadna