Ako vyzerá psychické týranie

Medea7

Ale kde je napísané že žena má variť, prat, žehliť, nakupovať, upratovať, ešte deti zaobstarať a ešte k tomu perfektne upravená. Neviem mala som partnera a všetko tieto veci robil sam. Ja som si robila svoje on svoje nebuzeroval ma a tak som sa mohla venovať len sebe.

Medea7

Ja viem veľmi dobre ako psychické týranie vyčerpáva. Bud na berieš silu a utečies sa niekam schovať alebo sa bude na Tebe cvičiť. Viem je to ťažké ale musíš sa chrániť. Si závislá od jeho peňazí?

Matyo

...a takto sa správa väčšina slovenských žien k svojim mužom, dennodenne buzerujú a rýpu, akurát že u vás je to opačne. On je vo vašom vzťahu ten dominantnejší, ty si submisívna, tak buď sa tomu prispôsob alebo odíď, o žiadne týranie sa nejedná...

Medea7

Neviem ja keď som zistila ze ma niekto chce ovládať ja utekám. Toto nechala so sebou robiť moja mama, bola ovládaná, ja som len kukala, ako toto si necháš? Rozumovo vyspelá žena si to nenechá, ale ťahy manipulátorov sú rôzne a vedie to k psychické mu tyraniu a potom nebudeš vládať. Ak Ti ma kto pomôcť nech Ti pomôže musíš mu ukázať ze nie si na ňom závislá.

Medea7

Tak to znamená, že do neho možno v práci niekto rype a nevie sa brániť a ventilu je sa na Tebe. Možno ma komplexy, bohužiaľ tak to medzi ľuďmi chodí jeden chce ovládať druhého a mat nad nim moc. Je to jedna z najstrasnejsich čŕt ľudskej povahy. Je len na Tebe ci si to necháš alebo to budeš tolerovať. Ale budeš trpieť. Neviem Ti poradiť, bud chod na nejaký čas niekam preč a jasne mu povieš aby zmenil svoje správanie k Tebe a aby sa kontroval. Možno skúša, že koľko toho vydrzis.

Katkaccc

A ešte dodám, dokonca som si všimla, že mu to ako keby spôsobovalo radosť. Keď sa rozplačem alebo zavriem do izby a pustím si hudbu, tak mi vykrikuje že sa ľutujem a mam depresie

Katkaccc

Máme 2,5 ročného syna. Musím všetko robiť tak, ako sa jemu páči. Ak nerobím, tak do mňa rýpe. Nepáči sa mu, keď idem von s kamarátkami. Alebo k rodičom. Kritizuje ma za to aká som matka, že nechám syna samého (s ním). Robí mi naprieky. Raz prečo nenavarím, raz prečo som varila. Vkuse ma buzeruje a niečo sa mu nepáči, ale zašlo to až tam, že sa pomaly pri ňom neviem ani najesť, vypiť si kávu alebo sa umyť bez toho aby mi to nevyčítal. Jednu chvíľku povie tak a za chvíľku úplne inak. To asi tak v skratke

Medea7

Však ale si nenapísala co Ti robí. Neviem ja by som moc neprovokovala nikdy nevieš aká môže byť jeho reakcia a už vôbec nie keď budete sami. Ja som si povedala, že nikdy žiaden muž ma nebude ovládať a bit.

momentik

ak sa pýtas tak ano ide o to, lebo keby neslo, nepýtas sa. Takže ano, tyra ta a honi si na tebe svoje ego, ale kedze je asi dobrým milencom tak sa ti to vlastne aj páči. Ak si typ zeny obete, co asi aj si, tak sa nestazuj a tyraj ho aj ty, napr sa mu mozes hocikedy vysmievat, alebo mu nahovor, ze je ziarlivec, ale všetko posmesne! Nauc sa vraviet mu veci posmievacne akoze stale vtipkujes, se ani sam nebude vediet kedy si robis prdel a kedy nie no a hlavne chodievaj von s kolegami a ked bude z toho na nervy tak mu povedz ze je idiot a vobev, všetko obracaj proti nemu. Najprv bude v soku ale potom zacne mat voci tebe rešpekt a uctu. Ak sa budes lutovat ako sa teraz lutujes, zacne ta aj biť, podvádzať, nakoniec spravi na súde škandál a budes chodit kanalmi. Ale ako sa vraví, kazdy sme si strojcami vlastneho stastia.