Ako vyzerá psychické týranie

daniela2

ako je to s majetkom? V akom byte, dome bývate? Čo účet, máte spoločný, je len jeho, alebo každý zvlášť?
Nie si od neho finančne závislá. Teda si, ale on má vyživovaciu povinnosť aj po rozvode. Daj návrh na rozvod, s nesúladom pováh. Bez emócií, kultivovane. Ak máte spoločný účet, vyber z neho polovicu peňazí a daj do úschovy Tvojím rodičom. Len nikomu nepovedz, že si ich tam dala. Bude to záruka toho, že on si ich všetky nezoberie. A ak máte spoločný byt, požiadaj ho, aby sa odsťahoval, že mu vyplatíš polovicu z neho. Budeš ho vyplácať po splátkach a z jeho vlastných peňazí. Samozrejme, keď bude mať malý 3 roky, či vlastne už teraz si začni hľadať prácu.

Medea7

No ale si nenapísala co Ta pri nom drží, či si finančné od neho závislá alebo ci nemáš kam ísť? Povedz mu nech svoje techniky manipulácie a ponižovanie skúša na svojich kolegov alebo priateľov. Véd keď je taky silný ničoho sa predsa báť nemusí. Ne na tebe si odbúravať svoje komplexy.

ahjaj

a nedá sa oboznámiť jeho rodičov, ako sa ich syn správa k Tebe? Prišla by si k nim s malým a posťažovala by si sa im. Krv nie je voda, ale určite by Ťa ako matku svojho vnúčaťa chceli chrániť a porozprávali by sa so synáčikom.

Medea7

Však to keby sme mali super mozog nadintelektualne vnimanie život by bol ľahší, to by si si ho pri zoznámení celého prečítala a by si vedela co Ta s nim čaká. Ale manipulátor? Tam sa všetko konci tam je konečná stanica a zostáva len útek. Ja som tiež nevedela čo má mojimi aktivitami čaká to by som musela mať veštecku guľu.

ViacHlav

Človek nenosí na krku sedem hláv ako sedemhlavý drak, aby dokázal všetko zvážiť, uvážiť, posúdiť, zhodnotiť a vyhodnotiť. Konaj inštinktívne, keď sa ináč nedá, uteč k rodine, preč od tej monštuóznej, obludnej, despotickej a tyranskej kreatúry. Keď sa situácia zmení, tak sa vrátiš späť.

hyrax

Neviem, ci by som to uplne nazyval tyranim. Ale normalne to urcite nie je. Je mozne, ze je manipulator. Z toho vztahu by bolo lepsie odist. Ale rozhodnut sa, pripadne nabrat odvahu a konat musis ty. Snad mas pri sebe niekoho na koho sa mozes spolahnut a aspon docasne sa opriet.

Mariettta

A tiez mi nadaval ze som pomala, pomaly upratujem a neporiadne pritom on nemal ani zakladne hygienicke navyky. Nikdy ma neoslovil nejakou peknou prezyvkou ako zlato a pod., hovoril mi len menom a vzdy ked vyslovil moje meno tak som strpla ze preboha co zase chce a za co mi bude nadavat

Mariettta

No ja som mala nieco podobne. A to zo zaciatku vyzeral ako dokonaly chlap, bol ku mne velmi mily, pomahal mi. Hoci ked na to spatne pozeram nejake varovne znaky som si mohla vsimnut uz vtedy. Peklo nastalo ked som sa k nemu nastahovala do ineho mesta daleko od rodiny a priatelov. Ja som sa snazila, varila som, upratovala ale on mi vkuse nadaval, vzdy nasiel niekde nejaku spinku alebo nieco a ked nie tak si zacal vymyslat a klamat, napr. ze rozhadzujem vlozky po stole co bola uplna hlupost ale on ma chcel len ponizovat a znicit. Uz na mna ziadne ohlady nebral, nic pre mna neurobil. Sam sa pasoval do role pana dokonaleho a mne daval vsetko za vinu. Vsetko delil presne na pol alebo na tvoje a moje, ked som si raz doma obliekla jeho mikinu to bolo kriku. Uz som sa potom bala pouzit aj jeho vesiak alebo sa napit z jeho hrnceka, furt som musela davat pozor na to co je moje a co je jeho. Najhorsie bolo ze ma nikdy nenechal na pokoji, vkuse za mnou chodil a nadaval mi a ponizoval ma. Ked som sa zamkla do izby alebo odisla z domu tak mi nadaval do hysteriek. A to sme da na zaciatku zacali snazit o dieta, nastastie sa nepodarilo a hned jak sa zacal prejavovat som to stopla. Tam bolo viac negativ z jeho strany ale to psychicke tyranie bolo najhorsie. Postupne som sa prestala snazit cokolvek pre neho robit a nakoniec zdrhla. On ale nikdy nic nepochopil a stale nadava na zeny jake su zle a nevdacne.

Idris9966

Je to týranie .Sú to samé negatívne veci ktore na teba srší a to vôbec nie je dobré na psychiku .Môžeš mať z toho vážne psychické problémy . :(