Moj otec ma vyhodil z domu

Príspevok v téme: Moj otec ma vyhodil z domu
filip1123

Dnes ma otec dokopal a vyhodil z domu pretoze som nesiel na beigadu ktoru mi zariadil. Mam 18 a povedal ze ak nebudem pracovat tak u neho byvat nebudem. Problem je ze chodim stale do skoly a do brigady chodim hned po skole a vraciam sa domov okolo pol 12. Dnes som sa na to skratka necitil, nemam cas sa ucit nemam vlastne cas vobec na nic. Mama mi umrela uz davno tak ze pokym studujem dostavam sirotsky dochodok ktory mi on nikdy do ruky nedal. Nemam problem s brigadou al by to bolo cez vikendy alebo podobne. Ale povedal mi ze aj tie peniaze z brogady si necha on za to ze byvam pod jeho strechou a podobne. Tak ze ma vyhodil, vonku je -2 a toto sa nestali prvy krat. Snazil som sa zavolat policiu a podobne, nejak sa z toho vykrutil a policajti mu len povedali ze to nemusi riesit fyzicky. Raz ma vyhodil na 2 tyzdne ked som mal 17 a keby mi kamaratka nedovolila u nej prespavat tak uprimne neviem kde by som bol. Doma sa ma nevlastna mama ani nikto nezastane. Ja uz neviem co mam robit

petroneta

Filip, padla tu otázka, či v pozadí celého nie je u tvojho otca alebo aj u teba alkohol. Čítala som, že si otca udrel. Stáva sa, že otec ta o niečo požiada, a ty to neurobíš? Uložiť po sebe tanier, upratať špinavé prádlo a tak? Spolužitie je o kompromisov. Moja mama raz vyhodila sestru, ale to sestra predtým robila vselico: došla z diskotéky opitá, necháva po sebe bordel, škaredo s mamou hovorila, mama ju posielala na nákup, povedala, že nemá čas, v kúpeľni nechavala pravidelne chlpy po holení, nevýhoda po sebe vložku, brala zo skrine moje a mamine veci, kuchyňa po nej ako po výbuchu, keď prišla domov, na chodbe zhodila kabát a tašku, hodila na zem. A pritom mala reči, že keď sa nám nepáči, aká je, tak pôjde k otcovi. Ú otca bola az 13 dní a vrátila sa s tým, že ťa ****(otcova druhá manželka) jej predsa nemá čo rozkazovať. Sestra z tohoto všetkého vyrástla a naučila sa po sebe aj upratať, ale mamka pri nej niekoľkokrát stratila nervy a vyhodila ju.

Filip1122

Čítam si ako tu radia internáty, problém je že som to skúsil (v tom istom meste ako bývam) no keď že som nemal 17 tak s tým museli súhlasiť moji rodičia a platiť to, len že asi viete ako dopadlo

Filip1122

Rád by som len odkázal ľuďom ktorí majú pochybnosti o tomto “príbehu” aby sa najskôr naučili gramatiku.
Nemám dôvod si niečo vymýšlať, prečo by som to aj robil? Ľudia v mojej situácií vedia že to nie je pravda len “z časti”
Nepoužil som ani svoje pravé meno, nenapísal som nič konkrétne len som chcel počuť že v tom nie som sám a aj niekto iný má podobné problémy ako ja, vtipné je na tom že to tu komentujú tí ktorí si to neprežili. A radia a hovoria iným ako by sociálka zafungovala a ako to je pravda len z časti keď vlastne nič nevedia. Zaujímalo by ma prečo ľudia čo s tým nemajú skúsenosti na tento príspevok vôbec reagovali ak nemali za účel poradiť a brať to vážne.

Defcon

Kimmy, na tvoju otazku odpovedam , ze socialka by aj zafungovala, lenze vacsina tunajsich pribehov je vymyslena, cast je pravdiva spolovice , dalsiu cast sa socialka nedozvie a posledna, mala cast je pravdiva. Moja osobna skusenost so socialkou v Puchove je tvrdo pozitivna, tamojsia kuratorka pre dospelych je obetava zena, ktora pomoze aj nad svoje povinnosti.

je to

Aliss, keby velmi potrebovala, vsetko sa da, da sa aj na cierno, da sa aj inak, ale nebudem tu vypisovat ako len tak do luftu, ked ona mozno ani nechce.

Aliss

Je to, tak nech to skusi, ked si aj ty myslis, ze je to take easy :) Pokial byva blizko skoly, intrak nedostane...Ale drzim jej palce, vyskusat to moze

Kimmy_CA

Sú to strašne smutné príbehy, čo sem niektorí píšete. Neviem, ako sa vám dá poradiť, len chcem napísať že mi je to ľúto, že niektorí musíte v takýchto podmienkach žiť alebo skôr prežívať... Natíska sa otázka, kde je sociálna a čo tam vlastne robia, keď takéto prípady ostávajú neriešené...

Aliss

Tomas, byvat na intraku nie je tak jednoduche. Ak ma skolu v mieste bydliska, NEVEZMU ju na intrak, ani keby sa co dialo. Posudzuju sa kilometre, nie to, aku ma kto doma situaciu. Dalej, intraky su neskutocne preplnene, sem tam ktosi vypadne, ale na miesto caka viac ziakov, takze rozhodne jej ho nedaju, ak na to nie je dovod....

Tomas12345

Siska323 :

A ty stále bývas s mamou ? Prečo sa od nej neodstahuješ ked vravíš že už máš i brigádu ? Nejaký internát si nájst by ti po financnej stránke nemalo vadiť.