Ekzém na tvári

Príspevok v téme: Ekzém na tvári
RadkaB

Dobrý deň.

Chcela by som sa poradiť ohľadom môjho zdravotného a estetického problému. V prílohe sú fotky môjho cela a lica.
Od 17 sa mi na lícach urobili take červene bodky fľaky. Kožný lekár nepomohol, predpisoval iba kortikoidy ktoré v dobe užívania pomohli nebolo nič vidieť ale po užíti sa znova objavili. Krvný obraz bol vzdy Ok. Nikdy ma to nestipalo, nesvrbelo, akurat v zime sa to často vysusi a je to viac viditeľnejšie, cervensie. V lete to až tak nie je vidieť.
A na čele sa mi začali robit podkozne vyrážky a taká biela krupica. Mám 25 rokov, v puberte som mala oveľa lepšiu plet. Vsimla som si že odkedy som začala používať prírodné masky peeling tak ta plet je menej odolnejšia. Tiež mám pocit že návšteva Kozmeticky mi skôr uberie ako vylepší. Aj keď si dám len indulonu na tvar hneď sa mi vyrážky scervenia, na čele sa vytvorí biela krupica. Už si neviem dať rady.

Čo by to mohlo byt? Má niekto skúsenosti? Čo by mi mohlo pomôcť?

Ďakujem :)

Tomas12345

No tak ekzém je zápalove ochorenie, takže protizápalove potraviny typu kurkuma skorica + kazdy druhy den deci mrkvovej stavy, kvalitne probiotika a postupne vynechanie mucnych jedal.

orol1

Martina Prokešová: „Pane Doktore lze stravou ovlivnit atopický ekzém.Jak zjistím které potraviny mi výskyt onemocnění zhoršují. Stavuji se zdravě, nejím chemicky zpracovaná jídla a i tak se onemocnění nelepší. Děkuji za odpověď.“

MUDr. Igor Bukovský: „Vo VAsom pripade by som odporucil vysetrit hladinu vitaminu D v krvi a pripadny deficit velmi rayantne riesit vzyivovzm doplnkom, casto su potrebne denne davky az na urovni 3000 - 5000 IU denne po dobu niekolkych mesiacov. k tomu je potrebne venovat pozornost prijmu omega-3 mastnych kyselin = lneny olej, rybaci olej, orechy, konopni olej a pod. A rovnako probiotika, ktore treba individualne otestovat. Snazime sa hojit mikroprostredie creva, aby sa ukludnil aj aj imunitny system - drzim palce!“
www.ceskatelevize.cz

orol1

neliecila by som plet ale travenie. skusala si robit nieco s tymto?
skus pit nejake cistiace caje, ja by som skusila napriklad pestrec. a mozno kvalitne probiotika.

Taninaina

Skús tej pleti dať pokoj..umývaj sa len čajom z rebríčka ..nech sa sama znormalizuje..ona má také reflexy.Skús prejsť na zdravé stravovanie.Doplnaj probiotika vlakninu.Mne napriklad ked zjem vajcia hned sa zapaluju a upchavaju pory.Skús nájsť čo tebe škodí možno.Indulonu určite nie!!!..obsahuje zaťažujúce parabény-velké molekuly ktoré môžu ešte vaic upchat pory a prispieť k zapalu..Skús prejsť na kozmetiku DADO SENS..majú dobre rozdelene podla problemu s pletou.Dcera pouziva liniu PURDERM na odporucenie kozmeticky (ktora samozrejme tlaci kozmetiku na ktorej ma zisk ale to je jedno)..to je mastna pleť..a dosť sa jej to zlepšilo.Pory sa jej neupchavaju a to je klucove.Možno si aj najdes niečo co tebe viac sadne..napriklad na podrazdenu alergicku plet..neviem.Kupis aj na internete bioskin.sk ,najrueus.sk ,biotea.sk