Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

výpoveď alebo ako sa vyliečiť

Príspevok v téme: výpoveď alebo ako sa vyliečiť
cistickavzduchu

Ahojte, už dlhšie som chorá, mám asi 4 týždne virózu a veľmi kašlem, bola som u lekárky a dala mi kratšiu PN ale nemohla som ju vyležať, lebo som pomedzi to dozvedela že si musím urgentne nájsť nové bývanie...chodila som teda hore-dole a zase ochorela...už som v lekárni vybrala veľa liekov na virozy, denne pijem čaje vtiamíny...cesnak cibuľu...ale neviem sa vyliečiť...v práci ma stále dusí a smrkám a vyzerám už dosť divne..kolegyne nemám najmilšie a práca ma dosť ubíja...ked prídem na byt nikam nechodím aby som sa liečila ale na druhej strane ma to psychicky ubíja...cítim sa vnútorne strašne zle a sama...a tak po večeroch plačem...takže síce sa liečim že "nikam nejdem" ale vnútorne mi je "blbo" Chcela by som oddýchnuť aspon na pár dní ale v práci máme zakázané zobrať si akékoľvek voľno hoci aj na 1 deň....
Známi mi hovoria že sa mám vzchodpiť že to nejako dám..ale ja sa cítim "chorobne" vyčerpaná..v práci robím chyby nedokážem udržať pozornoť...a preto som si užila veľa výsmechu od jednej nerpíjemnej kolegyne..zhadzuje ma aj pred ostatnými..mám našetrených pár tisíc eur..čiže prežila by som určite aj dva mesiace bez práce..ale poctivo som to odklala aby som si začala šetriť na vlastné bývanie..garsonku na hypotéku a je mi ľúto to teraz len tak minúť.podporu nedostanem lebo ešte nemám vyrobené 2 roky...neviem ako z tejto "žbrndy" von

ahjaj

antibiotiká - ak treba, kvôli krvi v moči, inak brečtanové kvapky proti kašľu, nejaké bonbóny proti kašľu, čaj, vitamín C a takto vyzbrojená do práce, zvládneš to. Pracuješ v kancelárii, ja keď som pracovala v škole, som furt musela behať po poschodiach a zháňať deti, kde sú v ktorej učebni, tak som to s najmenším prechladnutím nezvládala + som bola vypísaná, keď boli deti choré... no kolotoč. Odkedy som v kancelárii, som málokedy vypísaná, iba keď mám horúčku, a inak čaj, ibalgin, v kancelárii mám teplý sveter a dá sa.

autorka clanku

Ahojte, ved presne pre toto som nechcela dalšiu PN..lebo po príchode by ma už asi čakala rovno výpoveď..a to by som mohla ostať bez príjmu....hej no nie som moc šťastná v tej práci...do kolektívu až tak nezapadám a práca ma nebaví...chcem si nájsť niečo iné, ale po práci som stále taká unavená že len si nakúpim upracem, navarím a nemám už na nič ostatné duševnú silu....akosi nevládzem chodiť po pohovoroch a prehľadávať ponuky..aj mám veľmi veľký strach zo zmien, a neviem dobre anglicky..ovládam iné jazyky ale bez angličtiny..preto viem, žeby som mala problém nájsť asi v pohode platenú prácu, niežeby mi záležalo na financiách ale platiť nájom + sporiť niečo si vyžaduje nejaký ten základ aspoň finančný. Skrátka vôbec neviem čo iné a kde by som mohla robiť.a či má zmysel prejsť do iného koroprátu len aby som bola "inde" keď viem, že to býva asi všade podobné a mohlo by to byť to isté....neviem že ktorým smerom sa vydať a hlavne ako popri práci riešiť pohovory ke´d som taká ustatá....a kedže hodinu cestujem do práce a hodinu z práce tak idem z bytu okolo siedmej ôsmej a prichádzam okolo šiestej siedmej...a večer som totálne rozbitá...

daniela2

a nedá sa dohodnúť, že by si napríklad pracovala z home officu, z domu?
Ja keď som chorá, väčšinou mávam horúčku len jeden deň, potom mi je už lepšie, a keď nikam nejdem, sedieť pri pc vládzem a viem si urobiť prácu. Zamestnávateľ nám to umožňuje.

autorka clanku

Ahojte, ved presne pre toto som nechcela dalšiu PN..lebo po príchode by ma už asi čakala rovno výpoveď..a to by som mohla ostať bez príjmu....hej no nie som moc šťastná v tej práci...do kolektívu až tak nezapadám a práca ma nebaví...chcem si nájsť niečo iné, ale po práci som stále taká unavená že len si nakúpim upracem, navarím a nemám už na nič ostatné duševnú silu....akosi nevládzem chodiť po pohovoroch a prehľadávať ponuky..aj mám veľmi veľký strach zo zmien, a neviem dobre anglicky..ovládam iné jazyky ale bez angličtiny..preto viem, žeby som mala problém nájsť asi v pohode platenú prácu, niežeby mi záležalo na financiách ale platiť nájom + sporiť niečo si vyžaduje nejaký ten základ aspoň finančný. Skrátka vôbec neviem čo iné a kde by som mohla robiť.a či má zmysel prejsť do iného koroprátu len aby som bola "inde" keď viem, že to býva asi všade podobné a mohlo by to byť to isté....neviem že ktorým smerom sa vydať a hlavne ako popri práci riešiť pohovory ke´d som taká ustatá....a kedže hodinu cestujem do práce a hodinu z práce tak idem z bytu okolo siedmej ôsmej a prichádzam okolo šiestej siedmej...a večer som totálne rozbitá...

snivajme 123455

Pozoruj sa trochu lepsie. Mna by zaujimalo, ci sa tvoje problemy zacali po nastupe do tejto prace a predtym si bola uplne zdrava (max. raz za rok choroba, ktoru vylezis za tyzden). Alebo ci to bolo tak, ze si cely zivot mavala problemy, ze si byvala velmi casto chora, napriklad uz od detstva a cely zivot sa to s tebou tahalo. Lebo ked si zacala byvat podozrivo casto chora az po nastupe na toto tvoje terajsie pracovisko, tak potom priamo tam, na pracovisku mate nieco, co ti nesedi a co ti poskodzuje zdravie. Na niekoho uz len taka klima posobi zle, mnozia sa v nej bakterie a virusy a clovek so slabsou imunitou casto ochorie. Ale nemusi to byt klima, moze to byt aj nieco ine vo vzduchu alebo plesne zo stien alebo z drevenej lakovanej podlahy to, co vdychujes, ti nejakym sposobom skodi, skodit moze aj fajciarsky dym na pracovisku a aj v kancelariach rozne vonne sviecky a take tie male Duftlampe - lampy keramicke male, ktore vyzeraju ako maly dzban, dnu sa da kahanec, na vrchu je miska, do nej sa naleju etericke vonne oleje a voda, vonne tycinky: je toho vela, co v interieroch moze skodit a robit ho chorym a nie je ani tak dolezite skumat, co to je, ako je dolezite uvedomit si, ze pokial sa tvoej zdravotne problemy objavuju iba tam, iba odkedy pracujes prave tam, tak BEZPODMIENECNE TREBA DAT VYPOVED!!! Mozno, ze by stacilo tu istu robotu robit v inej firme, v inej budove, v inej miestnosit a hned by ti tam bolo zdravotne lepsie. Zaujimave je moje pozorovanie a dlhodoba skusenost: v urcitych firmach zamestnanci byvaju az podozrivo casto chori. A su to stale ti isti ludia. Zaujimave ale je, ze ich nikto nevyhodi. Sefovia im to toleruju, tie nekonecne marodky. Sefovia sami vedia a tusia, ze v tych priestoroch, kde zamestnanci pracuju, nieco nie je v poriadku a na zdravie niektorych to velmi zle vplyva. Preto im toleruju tie marodky. Sefovia su tam dlhsie ako zamestnanci, maju to uz odpozorovane. Asi je to aj u vas tak.

Sloniecko

ahoj
viem presne, ako sa citis. Pisala si nieco o uzavierkach a podobne, tym padom si myslim, ze robis nejake kancelarske prace, mozno uctovnictvo. Ja som predtym mal tiez velmi stresujucu pracu.. skoro 8 rokov som pracoval v roznych sietach maloobchodu co sa tyka predaja elektroniky a vypoctovej techniky. Tam vzdy predvianocne obdobie bolo velmi tazke.. ziadne volno, dovolenka, len robit a robit. Velky stres a pocas celych sviatkov akurat len par dni volna a znova makat az do silvestra. Vtedy mi pretiekol pohar, ked uz som robil asi dvadsiaty den vkuse (bolo nas v predajni malo, takze sa muselo) a ja som po dalsom navale zakaznikov skolaboval, prislo mi zle, vyskocil mi tlak a podobne. A povedali mi, ze nemozem ostat doma ani len jeden den, aby som si odpocinul. V januari som dal vypoved a vo februari som odisiel. Teraz mam o dost kludnejsiu pracu, sviatky aj vikendy mam vzdy volne, zarobim lepsie ako predtym, v podstate len prijimam objednavky, komunikujem so zahranicnou materskou firmou a riadim chod vyrobnej prevadzky (rozdelujem pracu atd). Na druhej strane ak si bola uz styri krat na PN za rok, to je naozaj velmi vela a je malo firiem, kde to toleruju. V kazdom pripade ja som zazil nieco podobne a kedze som videl, ze lepsie to nebude, zabalil som to. Ale je takze radit inemu cloveku, hlavne si premysli vsetky pre a proti. Drzim Ti palce.

daniela2

v polčase periódy môže byť malé krvácanie pri veľmi silnej ovulácii. Okrem toho môže byť aj keď veľmi schudneš. Ďalšou príčinou krvi v moči je zápal.

autorka clanku

Ahojte vdaka za rady....noo ja by som aj šla na tú PN ale už som mala 4 počas roka (približne týždňové) a jednu pred 3 týždňami..čiže..bolo mi aj povedané že ak pôjdem teraz na konci roka na PN (uzávierky-najviac práce) tak ma šéfka zabije aj na diaľku..
čiže ide o to že nie som typ čo by si nezobral PN ked potrebuje ale teraz po prvé bolo by to znova po pár týždňoch a ešte na konci roka ked ....šéfovia zúria...ja si myslím že firma by mojou neprítomnosťou nepadla..ale mať také problémy po návrate..neviem...
kolegyne na mňa už minule zazerali ked som sa vrátila z PN a vypočula som si rôzne výčitky že museli za mňa ťahať a pod. čiže toto nechcem už zažívať je to pre mňa nočná mora...
K rodičom ísť môžem ale nájom musím platiť tak či tak...lebo ak by som chcela ohlásiť nájom musím tak učiniť 2 mesiace dopredu...a vždy platím mesiac vopred..čiže ..som v situácií že peniaze by mi bežali tak či tak...
Bola som u lekárky a poslala ma na krv tak uvidím...mám také záchvaty suchého kašľa už 4 týždne a napriek vybratiu všetkých liekov to nie je o nič lepšie, skôr horšie..no pri dychu vraj nič nepočula....neviem či to s tým môže súviesť ale dávnejšie som sem tam v stolici a moči našla pár kvapiek krvi (mimo menštruácie) naozaj len trochu..neriešila som to ale teraz ma napadlo či to nemôže byť podstatné..neviem

ahjaj

v práci si nemôžeš zobrať voľno, ale proti lekárskemu papieru nič nezmôžu. Žiadnu výpoveď nepodávaj... a neboj, o chvíľu sú Vianoce a oddych.
Inak nie je zlé chodiť s otvorenými očami a byť otvorená aj pre iné pracovné ponuky.....