Nebavi ma super platena praca

Príspevok v téme: Nebavi ma super platena praca
Veducko44

Pracujem v jednej firme ako veduci pracovnik. Pred rokom som mal plat 1.500,- eur v cistom. Praca je to narocna ani nie tak z hladiska samotnej prace, ale musim stale kontrolovat a hnat slovenskych ludi, aby sa mi neflakali, ale naozaj 8 hodin odrobili, aby sme splnili to co mame. Sam som si skusil tu pracu, co robia a z toho, co som za smenu stihol ja som urcil ako normu 80% pre nich, aby som zas nebol svina, len aj to je pre nich problem, furt nieco vymyslaju a mna tlaci vedenie. Pred rokom som mal toho dost a rozhodol som sa dat vypoved, len riaditel mi ju nechcel dat a na zasadnuti vedenia mi odhlasovali plat 3.000,- eur v cistom, tak som ostal, lenze 12 mesiacov od toho som na tom psychicky rovnako. Rano vstavam s gucou v zaludku, ledva sa vytrepem z postele, mam chut to s autom niekam slahnut, len aby som nedosiel do prace. Ked vidim tych lenivych ludi, je mi z nich zle, najradsej by som to odmakal vsetko sam, aby ma to nenicilo. Neviem, co mam robit. Plat je vysoky, naucil som sa aj na nejaku zivotnu uroven (inde by mi dali nastup tak okolo 1.000,-), aj manzelka a deti su na to uz zvyknuti, samotna praca by bola aj ok, len to primitivne natahovanie sa so zamestnancami ma nici. Skusali sme aj skolenia, vselijake motivacky, dobre slovo aj sankcie, to pomohlo asi tak 20% z nich. A teraz, ked je nedostatok ludi na pracu, tak je to este horsie, lebo vedia, ze mozu vyskakovat, pricom nemaju zle platy + benefity. Mam 100 chuti si zbalit kufre a odletiet niekam daleko do kludu k moru na nejaky ostrov a pestovat tam banany pre turistov, to citim, ze by bola ulava pre mna :(
Odpovedzte mi na otazku - Co by ste si vybrali? Velmi dobre platenu pracu, ktora vas nici alebo plat taky, ze by ste ledva prezili (bez dovoleniek, bez auta), ale mali by ste radost z tej prace?

Medea7

Tak keď sú tí ľudia leniví, treba ich motivovať, učiť ich a nejak sa im venovat. A všímať si majú záujem alebo nie. Všímať si ich prístup k práci. Však treba im dat šancu. No neviem nemôžem sa vyjadrovať lebo lebo. Ale keby ma mala ničiť práca tak by som odišla.

rasdejplat

chápem ťa, viem aké to je keď musíš na niekoho stále dohliadať a hnať ich do roboty. ja som to mal v robote istý čas podobné - tiež som musel kolegom stále radiť čo a ako majú robiť, aj úplne jednoduché veci a stále im treba pomáhať lebo sami to nezvládnu...

ale musíš sa psychicky na to obrniť. nebrať si to až tak k srdcu. jednoducho - zvyknúť si. chápem ťa, je to neuveriteľný tlak - tiež to mám rovnako aj zo strany šéfov.. tak to chodí všade ak si všimnú že si dobrý, chytrý a šikovný tak to potom od teba budú očakávať stále perfektné výsledky a berú to u teba ako samozrejmé... tiež mám chuť niekedy sa na to úplne vy****ať a robiť to čo ostatní - odfláknuť prácu, mať malý plat a kašlať na všetko...

ale pracovný trh je sviňa, a dnes, k roku 2019 keď sa stále viac a viac začínajú aplikovať praktiky kapitalizmu ako je v USA kedy sa chudoba stále zväčšuje a je takmer nemožné nájsť si dobre platenú prácu, je lepšie zostať pri nej. lebo ak raz spadneš, už sa hore nedostaneš, takto je nastavený systém, aby chudobní zostali chudobnými. síce nemajú taký tlak na prácu a môžu byť leniví ale zas určite by ti to nestálo za to aby si nemal čo jesť a nemal ani na základné potreby...

ja ti radím, daj sa dokopy psychicky, neber to tak tragicky, neber si to k srdcu a radšej zostaň pri dobrom plate ako pri hladovaní

Medea7

Je to ťažké aj ja by som chcela pracovať, ale duševné, kde by som zveladovala mozgové závity. Lenze nie v kolektíve. Šťastný to človek, ktorý má prácu snov.

Medea7

Ja by som si vybrala to co ma duševné napĺňa. To co mi robí dobre. Ak máš z niečoho radosť a napĺňa Ta to, tým pádom to robí dobre aj Tvojmu zdraviu.

hhh

Ahoj, čo je to za firmu? Aj ja by som rada pracovala niekde, kde mozem byt leniva a nič nerobit a mat plat 1000€ (podla tvojich slov o tých, ktorým si vedúci). Budem pozvana na pohovor? :))