Za čo mám vlastne psychológovi platiť?

filipa

ak to nechápeš, tak sa na to normálne opýtaj toho psychológa. Keď sa dokážeš rozohniť tu, tak naber odvahu a polož mu túto otázku v jeho ordinácii. On ti vysvetlí, za čo berie peniaze.

HRV

Vysvetlím to ešte raz. Mám pokazené auto, idem do servisu. Ten technik mi nič neopraví, nedá mi žiadnu súčiastku, len sa s ním o tom mojom pokazenom aute rozprávam. Tak jasné, že mu nič nezaplatím a jeho by ani nenapadlo si prachy pýtat. Ale psychológ má tú drzost že si prachy vezme.

HRV

Ale ok, to by som ešte predýchal nech si hovorí čo chce ale nechápem prečo mu mám platit len za to že sa akože rozprávame. Aj ked hovorím skoro stále len ja. To by mal platit on mne a ešte aj za cestu tam a naspet. On sedí v ambulancii a ja sa tam trepem a potom sa trepem domov. A na toto mi teda zatial nikdo tu neodpovedal. Prečo mám platit len za toto???

filipa

proso, predpokladom psychoterapie je aspoň čiastočná schopnosť sebareflexie. Tú dotyčný očividne postráda, tak len zabíja čas dotyčného psychológa.

PROSO

HRV
ak máš taký postoj . Dobrý psychológ hovorí to čo je Ti osožné a nie prospešné/čo chceš počuť.

Zmeny aj pozitívne idú cez emócie. To je normálne, že si nasr... .

Alebo si myslíš, že Ty a tvoj kamoš vie najlepšie čo je pre teba osožné ?

filipa

Keď sa ti to nepáči, tak tam prestaň chodiť a choď radšej s tým kamošom na pivo. Ty ušetríš, psychológ sa bude môcť venovať niekomu inému a všetci budú spokojní.

HRV

Proso - za čo zaplatiť? Za obyčajný rozhovor? To si možem sadnút s kamošom na pivo, pokecat si a za to mu mam zacalovat? A ešte by mi ten kamoš aj lepšie poradil lebo sa poznáme. Stále nechapete čo mi nejde do hlavy. Čo je toto za robota alebo za povolanie? Sedí si, vypustí pár viet ktoré sú úplne odveci, dáva mi návrhy ktoré mi vobec nevyhovujú akurát som dobre nas*at*ý a potom si odo mna vezme prachy. Čo je toto za svet! To už máme platit aj za toto?