Za čo mám vlastne psychológovi platiť?

Preteba

HRV, psychológ rieši pacienta osobne, čiže, keď si prišiel Ty, rieši Teba. Tvoju priateľku by mohol riešiť, keby prišla osobne ona. Ak potrebuješ, aby priateľka s Tebou hovorila, to musíš vyriešiť len Ty sám. V tom Ti psychológ nepomôže, jedine, že by si Ty chcel zmeniť postoj k veci, ktorá sa stala a priateľka by to akceptovala.

HRV

Ja sa nestažujem. Ja chcem od neho aby mi poradil ako dosiahnut to že moja priatelka - bývala - niektoré veci ohladne mojho správania pochopí a nebude si mysliet že som tvrdohlavý a že preto sa k sebe nehodíme. Zásadovosť neni tvrdohlavost to je rozdiel a sakra rozdiel. Chcel som vlastne od neho aby zachránil náš vztah čo sa mu ale zatial vobec nedarí.

ahjaj

platíš mu za ten čas, čo sa venuje tomu, že Ťa počúva a pokúša sa pochopiť. Mnohí ľudia sa nemajú komu vyrozprávať, kamoš pri pive si ťa vypočuje ale postupom času ak mu budeš omieľať to isté dokola, tak mu budeš liezť na nervy. On ťa počúva preto, aby ťa pochopil, a ty, tým že kecáš začínaš viac rozumieť sám sebe.
Lieky ti nemôže predpísať, lebo nie je lekár, ale psychológ, ktorý ti má pomôcť zmeniť sa tak, aby si lepšie znášal to, čo ťa trápi. Na to ťa potrebuje poznať, to ako rozmýšľaš. Preto ťa necháva kecať. Okrem toho, čo ti povie, on ťa nemôže nútiť nasilu robiť niečo, čo nechceš. Ale niečo môže poznamenať, čo by si o pár mesiacov možno bral inak, a teraz to nedokážeš ešte prijať. Ale fakt neviem, nevidím do toho. Len si predstav, sedieť a v kuse počúvať druhého človeka, ktorý sa sťažuje a sťažuje a sťažuje, a nič mu nie je dobré s cieľom, urobiť ho trochu menej sťažujúcim sa, takým, ktorému je aspoň niečo trochu dobré. Nuž, za toto mu platíš.

filipa

No písanie mailov bývalým priateľkám svojich klientov rozhodne nespadá do náplne práce psychológov :-D A to, že ti bývalá frajerka neodpisuje, je jej vlastné rozhodnutie, za to ten dotyčný chudák psychológ nemôže. Ako som už písala-predpokladom akéhokoľvek úspechu u psychológa je aspoň čiastočná schopnosť sebareflexie a schopnosť pozrieť sa na veci i z druhej strany, čo ty zatiaľ absolútne nemáš. Možno do toho vekom dorastieš a možno ani nie. A ten psychológ má pravdu-ja by som s ním isto nemenila :-DDD

HRV

No išiel som k nemu sám lebo som chcel riešit niektoré veci ohladne bývalej priatelky. Chcel som po nom aby mi pre nu napísal mail čo ale odmietol. Pritom by som bol sám ochotný za to zaplatit lebo to už by bol nejaký výstup a nie len prázdne reči. Miesto toho on len stále melie o mne čo by som mal ja a podobné blbosti nechápe že som zásadový ked trvám na niektorých veciach že to neni tvrdohlavost ale zásadovost proste trvám na svojich názoroch čo je podla mna velké plus od muža. Nehovorím jeden den tak a druhý den inak. Už som za nim bol dnes piaty raz a nikam sme sa nepohli na priatelku nič múdre nevymyslel len kecá čo mám menit ja a to si može strčit za klobúk ja chcem mat normálny vztah konečne a nie sa nervovat zbytočnostami. Doteraz nedosiahol aby mi priatelka odpísala na maily kde som jej všetko vysvetlil ako to myslím. Čakal som od neho pomoc ale on len sedí jak pako a kecá dokola to isté. A za to chce ešte prachy, magor.

Preteba

HRV, psychológa navštevuješ preto, lebo máš zrejme psychické problémy a tie sa riešia predovšetkým skúmaním príčiny. Prácou psychológa je vypočuť si pacienta, pozorovať jeho reakcie, odpovede a povie ako by to mohol riešiť. Je to náplň jeho práce tak, ako náplň práce opravára- opravovať.

HRV

Tak to sa mýliš ak si myslíš že som mu to nepovedal. Hned po tom prvom stretnutí som sa narovinu opýtal prečo sa za to platí. Na to mi ten magor povedal, že si to mám s ním vymenit. To je odpoved teda od psychológa!