Dobrovoľná hospitalizácia

Príspevok v téme: Dobrovoľná hospitalizácia
Luc11

Zdravím,
7.12. idem k psychiatrovi s depresiami. Už čakám dva mesiace a každým dňom sa môj stav zhoršuje. Momentálne mám svoju dobrú chvíľku tak to využívam avšak to je stále menej často. Prešla som do stavu apatie a sebaposkodzovania, chodiť do práce je stále ťažšie a ťažšie a fungovať v nej takmer nemožné. Keďže už mám skúsenosti s tým, že mi lieky zle padli obávam sa nastavenia liečby. Hlavne keď som sama doma. Je možné že by ma psychiater odporučil na hospitalizáciu na moju žiadosť? Aspoň na obdobie kým mi nezaberú lieky. A aký je režim pri depresiách na oddelení pre dospelých?

Tomas12345

LuciaM :

Tak v tvojom prípade by som tú hospitalizáciu neodkladal. Je pravda že v prípade dlhodbých úzkostí je hospitalizácia casto krát neefektívna, nič nové sa tam nevyrieši, avšak v prípade samovrazednych sklonov býva hospitalizácia často krát efektívna.

LuciaM

Tomas12345
Práve to je ten problém, že za posledný týždeň sa mi to zhoršilo natoľko že nedokážem poriadne existovať, nemyslím na nič iné len na to akým najistejšim spôsobom spacham samovraždu a aj keď mám dnes skvelý deň a dokážem komunikovať s ľuďmi a smiať sa, cítim taký neskutočný tlak na hrudi že ma ťahá k zemi. A obávam sa že by som to doma nezvládla. názvy liekov si už nepamätám, depresia sa mi vrátila po rokoch. A najhoršie je, že ani nemám prečo mať depresiu. Proste len je

Tomas12345

Luc11 :

Z coho máš vlastne depresie ? Vzdy sa stav pacienta rieši ambulantne a až ked nezaberie ambulantna liecba, až potom sa uvažuje o hospitaslizácii. Kolko liekov na depresiu si už užívala ?
Moja mama bola na hospitalizácii s depresiou. Problém je ten že často krát sú na jednom oddelení ludia s depresiami spolu s ludmi ktorí su uplne mimo - napríklad ťažká schizofrénia, proste ti ludia ani nevedia moc o sebe. Neviem preto či by si to psychicky zvládla byť na takom oddelení s takýmito ludmi. Preto pokial tvoja depresia nemá samovrazedne sklony, tak by som na tu hospitalizaciu asi skôr nešiel.

Tomas12345

ruufinka :

Z coho máš vlastne depresie ? Vzdy sa stav pacienta rieši ambulantne a až ked nezaberie ambulantna liecba, až potom sa uvažuje o hospitaslizácii. Kolko liekov na depresiu si už užívala ?

Moja mama bola na hospitalizácii s depresiou. Problém je ten že často krát sú na jednom oddelení ludia s depresiami spolu s ludmi ktorí su uplne mimo - napríklad ťažká schizofrénia, proste ti ludia ani nevedia moc o sebe. Neviem preto či by si to psychicky zvládla byť na takom oddelení s takýmito ludmi. Preto pokial tvoja depresia nemá samovrazedne sklony, tak by som na tu hospitalizaciu asi skôr nešiel.