Nemocnica

Prezyvkaa555

Tiez mi z toho pride, ze jej nieco chyba, opisujete ju, ako dievcatko plne zlosti, ktore si to ventiluje iba pri vas. Nezamyslali ste sa preco je to tak? Viete, velakrat je dieta odrazom svojich rodicov. Dokaze vycitit aj to co vy potlacate, preto by som predtym ako svoje dievcatko zavriete na psychiatriu pozrela ci pricina nemoze byt v rodicoch. Chapem, ze sa to tazko cita a taku moznost si nechcete pripustit ale pisem z vlastnej skusenosti. Tiez som ako 12 rocna bola hospitalizovana na psychiatrii a vobec mi to nepomohlo. Ono ked bude starsia z toho z casti vyrastie ale takato skusenost ju velmi ovplyvni. Nasi si to vycitaju dodnes. S nikym sa neradili, interenet bol vtedy v pociatkoch, o diskusnych forach ani len netusili a tak pod tlakom psychiatricky na to mamka pristupila..nespravte rovnaku chybu. Rozpravajte o tomto ako o normalnych, beznych veciach. Vsetci sme to co sa u nas doma deje tajili a to bolo viac naskodu. Ja som sa za to, ze chodim k psychiatricke velmi hanbila. Nikomu som o tom nepovedala, nechcela som tam chodit, ak som stretla niekoho znameho klamala som kam idem alebo odtial utekala. Mala som pocit, ze ma rodicia nemaju radi, ze sa za mna hanbia, ze som divna..aj ked mi to stale vyvracali skutky vraveli nieco ine. Snazte sa ju niecim zamestnat, prihlaste ju na sport nech si to vybije takto, venujte jej svoj cas, chodte do lesa a zakricte si tam spolu, zasmejte sa na tom dajte jej pocitit, ze ju lubite taku aka je. Rozvijajte to v com je dobra, co rada robi tieto deti maju blizko k umeniu, skuste niejake kruzky a podobne. Casom sa to urcite zlepsi, budem vam drzat palce.

IceD

Tazko jej pomozu ini (psycholog, psychiater). Nezasahovanie do prirodzeneho vyvoja dietata ap. je nieco ako posvatna formula... nerozumiem, akoby si hovorila o navsteve E.T. vo svojej domacnosti a nie o svojom dietati. To vsetko co robi nie je v poriadku...vsak svedci to trochu (iba tip) ze ma prilis vela volneho casu...ma nejake povinnosti, ktore by mala kazdy den vykonat? urcite ma aj svoje potreby, ktorymi prave vobec nemusia byt farebne dni. Ako ma to dieta naplnene svoje potreby, ak place tak mu nieco chyba...Vyzera to zle.

Buna

Nie , nie je to o tom , ze by to len na nás skusala .Vadí jej to hrozne , co i len priborom ked cinkame v kuchyni , ide sa z toho zblázniť .Nemozeme ak je doma ani v kuchyni jest , kedze susedi s jej izbou , musime v nasej izbe a ak nás načape pri jedle , strašné revy vydáva .Ono nie že by jej druhí nevadili že jedia , vadí jej to , no dusí to v sebe , a potom ked pride domov vyventiluje sa doma kricanim , má to nahromadene v sebe , tym kricanim sa uvoľňuje , niekedy sa od nahromadeneho napätia , nekludu doma úplne zrúti , plače strašne ..bola v škole v prírode a tam to nevydrzala tolko v sebe dusit , tri krát sa tam bez príčiny velmi rozplakala ..Nemohla sa vykricat ako doma .ono je to veľmi ťažké na pochopenie .Pozri si na youtube misofonia , no ona má tych diagnoz viac , neverim ale ze by ju v nemocnici dali dokopy , hladame vsetky možné sposoby ako jej pomôcť , je to ken horsie a horsie :(ma napr.farebne dni , dnes má napr ."zeleny den "lebo štvrtok je zeleny , vravi , ze to so ona neurcila , ze to je dané , kedze nemá zelenú čiapku , tak si nedala žiadnu , ponozky ak nenajde v daný deň "vhodnej"farby , tak si nedá ziadne , zelený pulover , leginy na ktorych je nieco zelené , cizmy si odmietla dať dnes pri mrazoch , lebo nie su zelené , ide sa zblaznit ak by to nemala v tych farbach , to iste má aj s písmenami , každé pismeno má inej farby , ak vidí pismeno A zelené , ze ide vybuchnut , tak to vravela doslova , lebo ze "A má byť červené ",som sa pýtala odkedy to tak má s tými písmenami , že odmala , ze každé písmeno vidí inej farby a to iste aj čísla .Ze ona si to neurcila , ze to je tak odjakziva dané .Má toho tak strašne veľa , človek by ani neuveril ..
Rozhodne to ale nehrá na nás .

Tomas12345

Buna :

No tak ono niektore zvuky vadia aj mne, napríklad ak niekto mlaská tak som s tým na nervy a podráždený, ale to asi viacerí ludia nemaju radi mlaskanie. Ale aby niekomu vadilo i smrkanie tal to mi už príde divné.

Napadlo ma tak či to správanie na vás doma len neskúša. Sama si povedala že na verejnosti sa snaží správať normálne. Prečo ale už u vás doma sa pri vás normálne správať nesnaží ? Možno kebyže k nej skúsite byť prísny, a pod prísnymi trestami jej toto správanie zakážete, tak by sa minimálne pokúsila s týmto správaním prestať.

Tomas12345

marioneta :

No tak ono niektore zvuky vadia aj mne, napríklad ak niekto mlaská tak som s tým na nervy a podráždený, ale to asi viacerí ludia nemaju radi mlaskanie. Ale aby niekomu vadilo i smrkanie tal to mi už príde divné.

Napadlo ma tak či to správanie na vás doma len neskúša. Sama si povedala že na verejnosti sa snaží správať normálne. Prečo ale už u vás doma sa pri vás normálne správať nesnaží ? Možno kebyže k nej skúsite byť prísny, a pod prísnymi trestami jej toto správanie zakážete, tak by sa minimálne pokúsila s týmto správaním prestať.

Buna

To som skopirovala , vtedy sme este nechodili psychiatricke , teraz uz chodíme aj psychologicke aj psychiatricke , stav sa vôbec nezlepsuje , naopak, mnohe rituály pribúdajú .Psychologička aj psychiatricka navrhuju nemocnicu , no my to tiez vidime az ako konečné riešenie .

Buna

toho vela ..Napr.vrci ked niekto preglgne z nas , kychne ,ci zakasle alebo smrka ..nemozeme tym padom pri nej jest , piť ..atd. Vydava hrozné zvuky ..Dvere zatvára aj päť ci desat krat a potom nimi este lomcuje ..Svetlo zažína a vypína tiez niekolko krat , casto menime ziarovky preto v kúpeľni hlavne ..
Neznesie žiadnu kritiku , musime jej vzdy povedať to , co ona chce. Napr .ze je najlepšia na svete .Alebo najmensia na svete ..Ked jej to nepovieme po neustalom vyzadovani si aby sme jej to povedali prejde do hystérie ..Začne vrieskat ..dokonca na nas útočiť a pod. Skriabe , kope atd.
Radsej jej vzdy povieme co chce počuť , no ked je to x krat za den , nie vzdy milym tonom to povieme a ona si vyžaduje potom aj ze krajsie to musime povedať atd.je to o nervy , ak nepovieme zas prerastá do hystérie ..pripadne ked nie je po jej nam schovava veci , kluce mobil atd ..
Má tolko ritualov , ze je to nadlho ..Napr .obchytava vsetky veci okolo seba , vsetkeho sa musí dotknúť , dvere ked cez ne prejde , celé po obvode obchytá ..na všetko klepká prstami ..niekedy pri chodzi sa zastaví , vrati sa atd ..
Otáča hlavu doprava dolava a oči vyvracia do rohu miestnosti ..nieco si šepká ...
No ako hotový šialenec , sme uz objednaní psychologicke , dlho sa tam čaká ..asi zakotvime aj u psychiatricky , no neviem si predstaviť ze by to nerobila vsetko ..casto ze ani lieky nezaberu a my sme uz tak zúfalí z toho , zo dna na den sa jej to zhoršuje , zvukove tiky su omnoho intenzívnejšie ..
A zacina sa prejavovať uz aj na verejnosti , co sa snazila predtým potláčať ..
Ak to ale dlhsie potláča na verejnosti , doma o fo hlasnejšie sa musi uvoľniť , tak vydava nepricetne zvuky ..je toho vela a je to na nevydrzanie ..Chceme jej pomôcť , no casto pomoc uz potrebujem uz aj ja ..som z toho úplne na nervy ..casto uz sama nevladzem ..

Buna

toho vela ..Napr.vrci ked niekto preglgne z nas , kychne ,ci zakasle alebo smrka ..nemozeme tym padom pri nej jest , piť ..atd. Vydava hrozné zvuky ..Dvere zatvára aj päť ci desat krat a potom nimi este lomcuje ..Svetlo zažína a vypína tiez niekolko krat , casto menime ziarovky preto v kúpeľni hlavne ..
Neznesie žiadnu kritiku , musime jej vzdy povedať to , co ona chce. Napr .ze je najlepšia na svete .Alebo najmensia na svete ..Ked jej to nepovieme po neustalom vyzadovani si aby sme jej to povedali prejde do hystérie ..Začne vrieskat ..dokonca na nas útočiť a pod. Skriabe , kope atd.
Radsej jej vzdy povieme co chce počuť , no ked je to x krat za den , nie vzdy milym tonom to povieme a ona si vyžaduje potom aj ze krajsie to musime povedať atd.je to o nervy , ak nepovieme zas prerastá do hystérie ..pripadne ked nie je po jej nam schovava veci , kluce mobil atd ..
Má tolko ritualov , ze je to nadlho ..Napr .obchytava vsetky veci okolo seba , vsetkeho sa musí dotknúť , dvere ked cez ne prejde , celé po obvode obchytá ..na všetko klepká prstami ..niekedy pri chodzi sa zastaví , vrati sa atd ..
Otáča hlavu doprava dolava a oči vyvracia do rohu miestnosti ..nieco si šepká ...
No ako hotový šialenec , sme uz objednaní psychologicke , dlho sa tam čaká ..asi zakotvime aj u psychiatricky , no neviem si predstaviť ze by to nerobila vsetko ..casto ze ani lieky nezaberu a my sme uz tak zúfalí z toho , zo dna na den sa jej to zhoršuje , zvukove tiky su omnoho intenzívnejšie ..
A zacina sa prejavovať uz aj na verejnosti , co sa snazila predtým potláčať ..
Ak to ale dlhsie potláča na verejnosti , doma o fo hlasnejšie sa musi uvoľniť , tak vydava nepricetne zvuky ..je toho vela a je to na nevydrzanie ..Chceme jej pomôcť , no casto pomoc uz potrebujem uz aj ja ..som z toho úplne na nervy ..casto uz sama nevladzem ..

Tomas12345

Buna :

Trochu viac popíš čo myslíš pod tým "neunosným spravaním". Ak by išlo o niečo naozaj neznesitelneho a vážneho tak je hospitalizácia potrebná.