Mladý(24) a napriek tomu často chorý

Príspevok v téme: Mladý(24) a napriek tomu často chorý
vietor183

Dobrý deň prajem . Píšem tu z dôvodu že by som sa rád poradil ohľadom doplnkov a stravy na zlepšenie imunity. Pred rokom mi povedali že mám prieduškovú astmu a vyvinulo sa mi to z alergie. Mám často zápal horných dýchacích ciest a zápaly priedušiek . Momentálne zas ležím zo žalúdočným problémom. Asi pred mesiacom som začal užívať doplnky výživy na podporu imunity. Nie sú to umelé vitamíny ale veci na prírodnej báze. Len si nie som istý či je dobré ich konzumovať naraz každý deň . A či s tým nemôžem viac uškodiť hlavne žalúdočne. Prípadne či máte z danými doplnkami a potravinármi skúsenosť. Snažím sa aj športovať no vždy ked si kúpim pernametku do fitka aj tak vždy do mesiaca ochoriem . Rozhodol som sa s tým niečo robiť preto by som chcel každý deň ku strave zaradiť tieto veci :
Chia semiačka do jogurtu
vlašské orechy hrsť
tekvicové semená hrsť
cordyceps mycomedia 2tbl
olej z čiernej reasce v želatínových kapsuliach, 6 tbl 500mg
oreganovy olej v kapsuliach 1 tbl
grapfruitový 100% bio džús min pohár denne

Ak by ste mi vedeli poradiť niečo iné čo pomáha na dané ochorenie budem vdačný . Pitný režim s taktiež učím dodržiavať kedže som ho pred tým zanedbával. Dakujem a prajem pekný deň

vietor183

Nie tie doplnky mne nenaordinoval doktor. Naordinoval som si ich sám . On mi dal len krotikoidný sprej ktorý užívam a mám prísť na kontrolu po troch mesiacoch . Začal som len užívať ten oregánový olej a tu čiernu rascu kedže ako som sa dočítal sú to veci na odhliennie a odstránanie zápalov v tele ale pri dlhodobom užívaní. Ovocie sa snažím jesť každý deň ale niekedy je to len jedna porcia takže by som mohol aj viac. Zeleninu nejem štýlom že surová pol kila denne. Nemáme domácu zeleninu celý rok a tým pesticídovým veciam zo supermarketov až tak neverím . Takže len občasne raz do týždňa nejaký šalát.Viem že ma jeden džús nespasí ale tým som chcel aspon doplniť céčko prírodnou formou. Proste môj ciel je zlepšiť stav bez pomoci liekov. Viem že to nejede zo dňa na deň ale taktiež viem že samo sa to nespraví. Multivitmín myslíš ako čo teraz ? Taktiež džús?

Pag

Ja nejem takmer žiadne vitamíny a chrípku som mal pred desiatimi rokmi. Neviem síce, keď tak nad tým rozmýšľam, že čo je normálne, ale vidím to všetko nejako inak, veľmi odlišne. Veľmi obľúbená forma konzumácie jabĺk je Jo.anka, ale môže ti to sadnúť na pankrás:-)

konik18

Skus nejest tolko somarin v prvom rade.
Vobec neviem co a kolko jes, ale vidim tam same tuky, s ktorych je to mismas. Kolko kcal je to zaden?

Na tvojom mieste by som nechal tie hrste tych orechov, striedal to obden + bral nejaky multivitamin.

Porciu ovocia a porciu zeleniny asi mas, nie? Len pre info, ak si myslis ze tym grape juice vykompenzujes vsetky kraviny co si zaden zjedol, tak si na omyle.

Mas astmu, ty proste problemy z dychanim budes mat uz stale. Tie doplnky ti naordinoval doktor? Pochybujem.

vietor183

A podotýkam tieto črevné virózy nemávam mám asi prvú za dva roky. To som písal len z hladiska tej imunity že ma to tak schytilo . Ale príznak to nie je . Skôr len črevaná vyroza . Ale mam slabu imunitu ked ma vždy niečo skolí .

vietor183

mmmady
myslíš že by som mal začať bezlepkovú stravu ? O tom vlastne ani nič neviem . Ani som o tom nepočul. Alergiu som mal odmala. Ale všetko sa zhoršilo ked mi zobrali mandle. Vtedy som jednu zimu začal kašlať doktor mi dal 3 antibiotiká a nič nezaberalo . Robili aj rentgen pluc aj neviem čo ale nenašli nič. Tak som šiel na svoj podnet k alergologovi kde mi potvrdil astmu . A odvtedy kašlem v podstate stále. Sú lepšie obdobia a sú horšie. Snažím sa z toho dostať na prírodnej báze. Ale nie je to už nikdy jak pred tým .

mmmady

Mas celiakiu a preto mas stale zapalene tenke crevo a nevstrebavaju sa ti ziviny aj ked sa snazis stravovat nic sa ti nevstrebava a preto aj toe alergie a vhoroby