Mladý(24) a napriek tomu často chorý

Príspevok v téme: Mladý(24) a napriek tomu často chorý
vietor183

Dobrý deň prajem . Píšem tu z dôvodu že by som sa rád poradil ohľadom doplnkov a stravy na zlepšenie imunity. Pred rokom mi povedali že mám prieduškovú astmu a vyvinulo sa mi to z alergie. Mám často zápal horných dýchacích ciest a zápaly priedušiek . Momentálne zas ležím zo žalúdočným problémom. Asi pred mesiacom som začal užívať doplnky výživy na podporu imunity. Nie sú to umelé vitamíny ale veci na prírodnej báze. Len si nie som istý či je dobré ich konzumovať naraz každý deň . A či s tým nemôžem viac uškodiť hlavne žalúdočne. Prípadne či máte z danými doplnkami a potravinármi skúsenosť. Snažím sa aj športovať no vždy ked si kúpim pernametku do fitka aj tak vždy do mesiaca ochoriem . Rozhodol som sa s tým niečo robiť preto by som chcel každý deň ku strave zaradiť tieto veci :
Chia semiačka do jogurtu
vlašské orechy hrsť
tekvicové semená hrsť
cordyceps mycomedia 2tbl
olej z čiernej reasce v želatínových kapsuliach, 6 tbl 500mg
oreganovy olej v kapsuliach 1 tbl
grapfruitový 100% bio džús min pohár denne

Ak by ste mi vedeli poradiť niečo iné čo pomáha na dané ochorenie budem vdačný . Pitný režim s taktiež učím dodržiavať kedže som ho pred tým zanedbával. Dakujem a prajem pekný deň

vietor183

Noelinka-Ano sprej beriem nejaký Novalizer Budelin 200.

Omen- nebere to tak že denne fakt zjem dve hrste semien a je to každý deň . Len som napísal približné množstvo . V skutočnosti si dám zo 10 orechov možno a niečo do ovsených vločiek ešte. Ale na gramy som to nemeral a asi začnem :D . Vlašeké orechy mám domáce.
O plávaní som pučul že by to mohlo pomôcť. Máme na plavárni parnú saunu. Je lepšia parná alebo suchá ?
A tak jak vravíš sú to pele tráv, kvitnúce stromy . Vtedy sú prejavy najhoršie.
konik18- diki za názor no tiež som nevedel očo sa jedná prečítal som si o tom pár článkov. Popozeral aj recenzie a ludia mali pozitívne učinky nato. Je to vraj prirodzená podpora imunity. Respektíve jej naštartovanie. Nikde práveže otom v Tv nerozprávajú ani doktori to nespomínajú. Preto ma to zaaujalo lebo viem že čo je v mediach alebo popredí je len klam .
Pridávam popis daného produktu :
Není mnoho produktů v tradiční čínské medicíně, jež doplňují a rozhojňují esenci ledvin JING, aniž by zároveň přitom neoslabovaly jiné orgány. Cordyceps tyto vlastnosti splňuje a vzhledem ke svým neobyčejným schopnostem regeneruje náš organismus, vyčerpaný buď nemocemi a léky nebo fyzickou či duševní prací (tzv. dobíjí baterky). Rovněž i pro zdravého člověka je vhodný pro udržování zdraví a to nejen v otázce kvantity (dlouhověkosti), ale hlavně jeho kvality. "chlad dole a horko nahoře" se projevuje kupř. jako pocit studených nohou s narůžovělými tvářemi. Antibiotika, chemoterapeutika či syntetické kortikoidy sice "ochladí" horko v plicích a tím utlumí zánět, avšak současně s tím "ochladí" již tak skomírající ledvinou esenci JING a přiloží tak mokré dříví na dohasínající oheň a začarovaný kruh má pak před sebou ty nejlepší perspektivy. Žádný chemický lék totiž nemá v sobě "černobílé" účinky – buď je "černý nebo bílý", ale Cordyceps v tomto případě tyto ideální, harmonizující "černobílé" vlastnosti, tolik potřebné pro náš organismus, v sobě má. Cordyceps má rovněž účinky podobné kortikoidům, avšak bez těchto nežádoucích vedlejších účinků na zdraví člověka, čímž se stává opravdu unikátním bylinným prostředkem.
Dodatečné informace
Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupříkladu:
Alergická onemocnění (alergické rýmy, astma apod.)
Ekzémy
Snížená obranyschopnost s častými infekcemi či záněty
Autoimunní onemocnění
Impotence
Nádorová onemocnění, stavy po chemoterapii a radioterapii

Noelinka

A preco si nezaobstaras probiotikum? Pri alergii by som jogurt, orech, chia vynechala mam sama alergiu a som zahlienena kazdy den? Sprej ti nedal?

chanema

DAJ SI UROBIT U GASTRA VZORKU NA CELIAKIU
aj ked nemas problemy s travenim ...
Vela celiakie je tichej formy , neprejavuje sa travenim ale inymi priznakmi ...u mna to bolo tiez tak

Omen

Vietor, nie, nerobili ti testy "na všetko"! Také testy sa nerobia, preto nemôžeš mať alergiu na všetky pele bylín, drevín a tráv.
Ak by si napísal o akú konkrétnu rastlinu/y sa jedná, dokázala by som ti poradiť. Musíš si to zistiť pri najbližšej návšteve lekára a potom sa ozvi.
Mal by si vedieť, že medzi peľom a potravinami dochádza ku skríženej reakcii, tak isto, ako aj medzi inhalančnými a potravinovými alergénmi. Ak by to bol napr. peľ tráv, potom by si sa mal vyhýbať pšenici, arašidom, paradajkám, šošovici...

Z toho, čo si tu napísal, tak konzumuj LEN orechy a semená. Nie sú tuky ako tuky a tieto tuky sú pre tvoje zdravie prospešné!!! Pi dostatok vody a čajov na priedušky a odhlienenie. Pridaj si surovú zeleninu a ovocie. Rob to opatrne, jeden druh ovocia jedz 3 dni, ak ti nebude robiť problémy, môžeš pokračovať ďalej. Hlavne sa drž zásady, že ho musíš konzumovať na lačný žalúdok. Toto pravidlo dodržiavaj aj pri zelenine s tým rozdielom, že ju budeš jesť pred vareným jedlom. Buď si nájdi nejakého spoľahlivého pestovateľa z okolia alebo ich umývaj v octovej vode. To máš namiesto umelých multivitamínov. Sleduj sa a zapisuj si veci, ktoré tvoj stav zhoršujú. Možno aj sám niečo objavíš. Lístok do fitka si nekupuj, zaraď prechádzky, plávanie, otužovanie, saunu, príp.detox.

Tiež si sleduj peľové spravodajstvo, vetraj v čase, kedy je peľu v ovzduší najmenej a hlavne, musíš sa každý deň sprchovať, vrátane umývania vlasov.

konik18

Tym multivitaminom som myslel v tabletkovej podobe, ked uz za kazdu cenu nieco brat chces.
Robis s toho dramu.
Nemusis hned utekat do obchodu a kupit si vsetky mozne druhy ovocia a vytvarat misky a cojaviem co.
Grep si kup cely v obchode - a/ usetris b/ budes ho mat v porcii c/ nebude nijak spracovany (korku nejes..)
Staci pomaranc, banan a tie orechy (ja ich jem kvoli tukom 15-20g) 1 druh a vybavene. (ty mas kolko tukov za den len z orechov 200g ?!)

Niesom zastancom miesania kadecoho hlavne ked nevies co robis.
Ten hrib ci husenice cico to je.. akoze fakt to by som v zivote do ust nedal. Pride mi to ako to co chodia tie reklamy na omega3 a pritom je to nejaka sragora. To si radsej kupim lososa v akcii a zozerem toho.

Zelenina je VSETKA zelenina, a nie len surovy salat.

Mas alergiu/astmu, s tym ti pomoze doktor a ked vyhodis macku von - ma predsa chytat mysi nie? Nejaky zazrak v strave ti nepomoze.

Pises tu o posilke a zdravej strave, pritom nepises co robis, kolko kcal zaden chces zjest, pritom mas z orechov skoro smrtelnu davku tukov xD.

vietor183

Omen- Nie alergii nemám viac . Tento rok mi robil testy s tou ihlou na všetko . A pele asi všetkého druhu mám tuším. Najhoršie je pre mňa jarné obdobie.Dokonca aj na zvery a srsť ale to len slabo . máme doma mačku . A áno pozeral som obrázok presne do tej trubičky som rýchlo fúkal a potom vytlačil graf a zhodnotil to . Robil mi aj záťažový test kyslíka som behal po schodoch. Dobre tak zavediem režim že si na desiatu budem robiť malú misku ovocia ktorú budem obmieňať. A pred obedom aj nejaké surové orechy. Popravde čo sa týka konzumácie ovocia som bol dosť slabo doteraz natom . Možno tak raz dva krát do týždňa. viem že je to celé len o strave a návykoch . Keby som mal dobrú imunitu a stravu myslím že by sa dalo tej astme vyvarovať. teraz už s tým musím bojovať čo už .

Omen

Vietor, pochybujem, že ti to robil na spirometri. Nájdi si spirometer na nete a porovnaj s tým zariadením. Orechy a semená sa konzumujú kvôli omega mastným kyselinám. Môžeš ich konzumovať ako chceš, ale aby si dosiahol ten efekt, ktorý je pre telo prospešný, musíš ich jesť SAMOSTATNE a nepridávať ich do žiadnych potravín. Pozor, 60g je maximálna dávka!
By som sa čudovala, ak by si netrpel zahlienením. To je typické pre alergikov. Vynechaj na čas mliečne výrobky a skús sa pozorovať, čo to s tebou robí.
Alergiu na aký peľ máš? Ty tých alergií budeš mať viac!

vietor183

Omen, mám elrgiu na pel od mala. áno robil mi spirometriu on má to zariadenie vo svojej ordinácii. A vravel že nevie ako ale z alergie mi to prekvitnulo do astmy. Asi 3 roky dozadu. A odvtedy mám problém zo zahlienením a kašlom stále. Dobre budem si vážiť . takže max denne tých 60 gramov áno ? Môžem napríklad tk že zo 10 vlaškých orechov si dať ráno do jogurtu a k tomu lyžica pomletých lanových semiačok ? Ak máte názor na ten cordyceps? Má účinok táto čínska huba alebo kašlať nato ?

vietor183

Omen, mám elrgiu na pel od mala. áno robil mi spirometriu on má to zariadenie vo svojej ordinácii. A vravel že nevie ako ale z alergie mi to prekvitnulo do astmy. Asi 3 roky dozadu. A odvtedy mám problém zo zahlienením a kašlom stále. Dobre budem si vážiť . takže max denne tých 60 gramov áno ? Môžem napríklad tk že zo 10 vlaškých orechov si dať ráno do jogurtu a k tomu lyžica pomletých lanových semiačok ? Ak máte názor na ten cordyceps? Má účinok táto čínska huba alebo kašlať nato ?

Omen

Vietor, alergiológ by mal riešiť tvoje "časté ochorenia" a alergie... Aké alergie máš? A pneumológ potvrdiť astmu a tú liečiť! Na základe akého vyšetrenia alergiológ stanovil túto dg.? Robil ti spirometriu a bronchodilatačný test?
Čo sa týka orechov a semien (aj pomleté ľanové...), bude lepšie, ak si to budeš vážiť. Samozrejme, len za predpokladu, že nemáš na ne alergiu.Tie by si mal konzumovať samostatne, doobeda, 30 - 60g.