vzťah na ďiaľku

Príspevok v téme: vzťah na ďiaľku
Daleko_predaleko

Dobrý deň.

Chcem sa opýtať tých, čo sú vo vzťahu "na diaľku", ako často sa zvyknete stretávať.
V mojom prípade to je autom cca 70 km. Obaja máme po 30-ke a som o čosi mladší od priateľky.
Aj keď tá vzdialenosť nie je najväčšia, obmedzuje aj fakt, že priateľka pracuje na smeny a teda má aj nočné, čo občas sťažuje zosúladiť náš čas.
Podotýkam, že mi nerobí problém sadnúť do auta a prísť za ňou. Ona má tiež auto. Raz za týždeň sme boli spolu len zo začiatku, potom to kleslo a keď sa stretneme teraz raz za 2 týždne, som "rád".
Viac krát som to s ňou aj preberal, ale je dosť tvrdohlavá a aj veľmi hrdá, že nemá rada obmedzovanie a pod. Zdá sa mi, že keď má dovolenku, uprednostní radšej dlhoročnú kamošku. S ňou je aj 5 dní, aj keď je to len 2x za rok, so mnou od večera do rána.
Vtedy žiarlim jednoducho na ňu. Podporoval som ju vo všetkom hneď od začiatku. Nie som s ňou len kvôli sexu, veď napokon sa až tak často ani nevídame. Ak by mi šlo len o to, dávno by som to ukončil. Jednoducho mi chýba ten fyzický kontakt.

Vďaka za vaše rady.

Fialka333

A ty si si uplne isty, ze je s kamaratkou a nie s dalsim chlapom, ktoremu dava prednost pred tebou? Ako mozu byt chlapi takyto blbi? Co ma zlatu vevericu medzi nohami, ze ti rozum uplne prestal pracovat? A este sa pytas ludi?

Daleko_predaleko

Keď si tak čítam vaše reakcie, ktorí nie ste v tom tak citovo angažovaní ako ja, hovoríte to, čo mi rozum povedal už dávno. Asi som ho časom stratil. Vidím to tak, že to nemá ďalej zmysel ťahať.
Vďaka za vaše názory.

almia

noo to je už tak, keď sú starší ľudia a majú svoje zvyky. tí prosto už nebudú ustupovať ako tí mladší!

almia

noo to je už tak, keď sú starší ľudia a majú svoje zvyky. tí prosto už nebudú ustupovať ako tí mladší!

mirec411

Vzťah na diaľku? Dosť som o ňom písal v knihe o partnerských vzťahoch, a tu môžem len zopakovať, že vzťahy na diaľku nie sú perspektívne (...aj kvôli nedostatku fyzickej prítomnosti), ale aj preto, že je málo času na vzájomné spoznávanie partnerov. Ak sa dvaja nepoznajú, tak nikdy nemôžu nadobudnúť pocit, že si rozumia a že dokážu vytvoriť trvalý harmonický vzťah.
----------------
No prispela tu aj slečna/pani, ktorá na adresu vzťahov na diaľku napísala niečo stručne, ale zato dosť razantne aj s prihliadnutím na fakt, že si pre priateľku iba druhoradou spoločnosťou.
V mojich ušiach zarezonoval aj tvoj výraz, že... - partnerka má rada slobodu (slobodné vnímanie vzťahu), ale silne pochybujem, že vie, čo znamená "sloboda jedincov vo vzťahu", ktorý je vlastne CELKOM dvoch ľudí. Preto si myslím, že jej vnímanie slobody je skôr adresované ako informácia pre teba, niečo v zmysle: - "Prepáč, ale nechcem sa s tebou viazať, lebo zase až toľko pre mňa neznamenáš." ------------ No a je vymaľované. Si mladší - a to je ďalší dôvod, ktorý môže byť problematickým (aj v jej očiach).
To v tvojom okolí nie je žiadne iné a mladšie dievča, s ktorým by si mohol mať naozaj pekný a bezproblémový vzťah?
Ani sa mi nechce veriť :)

medovina

Ked si najde cas na kamosku a na teba nie tak je jasne ze si az na druhom mieste.
Milujuci clovek urobi cokolvek aby bol s milovanou osobou a najde si cas. Ako sa hovori
Laska hory prenasa
Ale ta tvoja frajerka je asi leniva alebo si jej totalne u riti. Pochop kde je zaujem tam je aj vola a kde je vola su aj skutky a ciny.

Ernesto

ked ma 2x do roka volno 5 dni a tie preferuje stravit navstevou kamosiek a nie s tebou, tak myslim ze je kazdemu jasne na com si ... mozes jej rovno dat kosom. nemas 17, takze uz si si asi par vztahmi presiel a asi vies ako to ma vyzerat, ked ma o teba dievca zaujem.