Ziarlim na svagrinu- predbehla nas

Príspevok v téme: Ziarlim na svagrinu- predbehla nas
Ixyna

Ahoj, som s frajerom skoro 4roky, z coho 2 roky zijeme spolu v podnajme. Mali sme davno plany so svadbou, vlastnym byvanim atd len sme nemohli predat jeho povodny byt. Ciastocnou prekazkou bola aj sestra, kt. tam este vtedy byvala. Dlhsie som snivala o vlastnom byvani v jednom konkretnom mestecku.
Jeho sestra si jedneho dna nasla frajera ktory kratko na to kupil byt prave v tom mestecku tak sa tam prestahovali. Zavidela som im to lebo my sme nemohli predat stary byt. Kratko na to otehotnela a teraz planuju svadbu, na podobny styl ako som chcela davno predtym ja , bez toho zeby o tom vedeli-moje sny som mala len v hlave.
Teraz sme sa konecne zbavili zavazkov a mozme zacat riesit byvanie a svadbu, ale v maji sa budu brat oni a nechcem vyzerat ze sa po nich opakujeme. Su spolu rok a my 4, maju uz dieta a k tomu este ta svadba na mieste kde som chcela ja, ..prajem im stastie ale vsetko coo som si vysnivala maju teraz oni a mne sa uz ani do toho nechce, chcela som si splnit sny..
Je to normalne alebo co mam robit?

jajka48

Ahoj.
Z tvojho prispevku su citit tvoje emocie lenze takto nemozes rozmyslat. Mozno si teraz vo vnutri nahnevana, ziarliva a neviem co este ale rozhodne to neber tak ako to beries. Kazdy ma pravo si zariadit zivot ako on chce a ked sa ona bude vydavat po roku vztahu to je uplne jej vec a asolutne to nema nic spolocne s tym ze ty si s priatelom 4 roky a svadba este nebola a ze nebyvate tam kde ste chceli. Tuez sa vobec nepozeraj na to ze oni byvaju tam kde si chcela byvat ty. Jednoducho si tam niekedy kupit byt ci dom tiez tak ako oni a hotovo. Alebo to je niekde napisane ze ked tam byvaju oni tak ty uz nemozes lebo by si sa po nich opakovala? To je nezmysel prosimta. Kludne chod byvat do toho isteho mestecka ako oni. Si slobodny clovek, mozes sa slobodne rozhodnut pre cokolvek bez toho aby si riesila take hluposti ze nemozes ist byvat tam a tam lebo uz tam byva priatelova sestra. Ak by sa nahodou stalo ze by to jeho sestra riesila alebo ktokolvek z rodiny ze sa opakujete po nich a isli ste byvat tam kde oni tak si z toho nic nerob len im to proste skus inteligentne vysvetlit ze to nie je nikde napisane ze tam nemozete ist byvat tiez :D a ze by sa vobec niekto opovazil vam nieco take povedat ze sa opakujete tak ten clovek by bol akoze pekny magor a na zaklade toho by som si z toho vobec nic nerobila pretoze magor je ten clovek ktory by ta obvinoval ze sa opakujes a nie ty :D a bolo by to chore proste..ja by som sa nad tym ln pousmiala a mala by som to v paži... dalsia vec je ta svadba.. zmeni sa podla teba nieco aj keby si sa mala vydavat az na dalsi rok kvoli tomu lebo priatelova sestra by sa vydavala toho roku? vies co sa zmeni? asolutne nic.. chapem ze sa asi uz chcete s priatelom po 4 rokoch vziat ale ta svadba vam fakt neutecie. Na svadbu je cas uuuuuplne kedykolvek.. napriklad na dieta nie pretoze ked ma uz niekto dajme tomu po 30tke tak vie, že ten cas sa jednoducho krati ale svadba moze byt aj v 50tke kludne :D takze nestresuj s tou svadbou a kludne ked chces urob si ju v ten isty rok ako bratova sestra a nepozeraj sa na nu :D
Je to podla mna trochu absurdne ze takto rozmyslas takze zhlboka sa nadychni, predychaj to a prestan sa pozerat na to co robi niekto iny :) bud rada ze mas priatela ktory s tebou planuje byvanie a hlavne aj tu svadbu atd pretoze mas stastie a nie si jedna z tych zien ktore sa svadby nedockaju lebo ich priatel to nechce a oni chudinky nevedia co maju robit. Len sa ukludni. Ak sa budes takto pozerat na inych ludi a ziarlit ver mi, že stastna nebudes..nemozes sa takto zozierat..alebo aj mozes ked chces .. je to tvoja volba :) ale urcite sa ukludni a daj si to v hlave do poriadku a tes sa z toho co mas

uuleuskauu

Nevzdaj sa svojich snov a chod si za nimi tak, ako si si ich naplanovala. Nestaraj sa do toho, co a ako urobil niekto iný. A mimochodom, ked má tá tvoja svagrina rovnaky vkus ako ty a vsetko robí ako ty, tak by z vás mohli byt dobré kamarátky. Takto si o tom neuvazovala? Asi bude toho este vela, co urobí rovnako ty, ako si povodne plánovala ty a mozno, ze uz bolo vela toho, co si urobila ty rovnako, ako by to urobila aj ona - a to bez toho, aby si ty o tom vedela, takze si ju asi v mnohych veciach zase predbehla ty bez toho, aby si o tom vedela. Hlavne sa na nu nehnevaj a nedus negativne pocity voci niekomu, kto ma iba rovnaky vkus, myslienky, plany, ciele, sny ako ty. Keby si sa prihlasila na vysoku skolu ekonomicku a zistila by si, ze rok pred tebou sa tam hlasila tvoja kamoska a teraz je prvacka, odmietla by si tam po prijati nastupit? Iba preto, lebo tam uz chodí ona? Paci sa ti nejake mesto a chces v nom byvat. V poriadku. Ale predsa tam uz byvaju akisi ludia. Mesto bez ludí nenájdes. A ze jednym z tych ludi je nejaka tvoja svagrina, ktoru uz poznas, tak co na tom? Keby sa podarilo dieta aj vam cim skor, bolo by asi o dva roky mladsie od toho ich. Tak aspon by sa vase deti mohli spolu hravat a aj vy by ste sa mohli stretavat, tak sa buduju dobre vztahy. Hlavne si chod za tym, po com tuzis a nenechaj sa nikym znechutit, odradit. Mas pravo snivat a splnit si svoje sny. Plus k tomu milujuceho partnera, ktory ta v tom podporuje. O to lepsie.

Majka345

Vies preco ta svagrina predbehla? Lebo neriesila druhych a nestarala sa do nichba tym padom mala ovela viacej casu venovat sa svojim veciam. To je cele tajomstvo...

Omen

Potakrv, máš pravdu v tom, že nie každý každého chápe! Ja to mám na kratšie vysvetľovanie. : )
Nesrandovala som. Z mojej strany to bola irónia, prehliadol si úvodzovky. Tá prvá veta je odpoveď na jej infantilnú otázku, ale mieri na ňu! Možno sa deva spamätá, možno...

Potakrv

Omen asi si srandovala !To že teba napadne to isté ako niekoho druhého je normálna vec.
Myšlienky v skutočnosti niesu naše .
Myseľ je transcendentná čiže všadeprítomná a my sa len napájame na ňu a získavame myšlienky podľa našej povahy a charakteru .Je to na dlhé vysvetlovanie a pravdepodobne to nie každý chápe.

Kimmy_CA

norvana: "ručne stručne"...to akože má zakladateľka témy svoju švagrinú prefackať len preto, že si dotyčná švagriná náhodou dovolila mať rovnaký nápad, bez toho, že by sa jej s tým prispievateľka zverovala a teda bez toho, že by tá dotyčná švagriná kradla jej nápady, alebo jej úmyselne chcela urobiť naprieky? No ja nemám slov. A potom že prečo je tu toľko tém o závistlivých Slovenkách na pracoviskách...

Aliss

Ked uz niekto dokaze ziarlit na toto a mat pocit, ze si nemoze plnit sny, aby nahodou nevyzeral, ze opakuje tak......to uz je inak zle...Prepac, ale jednak riesis neskutocnu banalitu a jednak, takto uvazovat? Zavidiet niekomu? Ziarlit? Len preto, ze oni sa idu brat po roku? To akoze mali cakat, kym im ty das zvolenie? :D Prepac, ale zamyslela si sa trosku nad touto absurditou? Preco sa ma niekto riadit tym, co chces ty? To je akoze nejake pravidlo, ze sa najprv maju vziat ludia, co su spolu dlhsie a az potom ti, ktori su spolu menej rokov? :D Tebe je dobre na svete s tymto zmyslanim? Ved ty musis byt hrozne nestastna osoba, ked zavidis nieco taketo. Ty si ries svoj zivot a byvanie tak, ako to tebe vyhovuje. A druhych nechaj, nech si riesia svoje. A ak spravite svadbu kratko po bratovej sestre a nebodaj niekto to bude povazovat za "opakovanie", tak nech sa ti ludia daju kompletne liecit :D Ved to je chore takto uvazovat :D Jedna kamoska takto prisla o naj kamku. Dlho sa nevideli, ale dali si vediet cez net, ze ako sa maju. Naraz si napisali, ze planuju svadbu so svojimi partnermi. Normalny clovek by sa potesil, poprial by vsetko dobre, mal by radost z radosti niekoho blizkeho. Avsak tato kamka sa brutalne nastvala. Dovod? Ako si moja kamoska dovoluje planovat svadbu po 3 rokoch vztahu????? Ona je s frajerom 10 rokov a ma daleko vacsie pravo na svadbu, nez ta moja kamoska :D :D Skoro som odpadla, ked som toto pocula. Toto prosto moja hlava neprijima. Klesnut takto hlboko a zavidiet niekomu lasku, stastie, radost, svadbu...to je prosto neskutocne. Uzivaj si svoj zivot, planuj si svadbu a bud stastna. A nechaj druhych, nech si riadia zivot tak, ako chcu :)