Chronicky stres v mladom veku - nici ma to..

Príspevok v téme: Chronicky stres v mladom veku - nici ma to..
MajkaLasmi11

Ahojte, mam 23 rokov. V 18 som mala problem s prejedanim, potom mi zistili tetaniu - tetanicke zachvaty , a neskor to islo do panickych zachvatov a silnej úzkosti. Nikdy som ziadne lieky na predpis nebrala, len sedatif PC a guajacuran. Vyse troch rokov som sa liečila u psychologicky, bolo to fajn, ale nezabralo mi to. Vraj na mna rodicia boli velmi prisni, a maju na mna stale vysoke nároky, a ja na seba tiez.. moj problem je ze som neustale v strese. V strese zaspavam a so stresom sa budím. Povolanie mam moje vysnivane, aj skolu studujem externe taku aku som vzdy chcela. Mam zdravu rodinu, zvierata, super ludi okolo. No neviem sa zbavit toho stresu, proste neviem .... skusala som športy, hobby, kadeco. Nici mi to zivot. Ja uz vlastne iny pocit ako pocit stresu nepoznam :(..citim stres ked idem do prace, v praci, (aj ked sefka je moja velmi dobra kamaratka a mam v praci pohodou), citim stres po praci, ked sa sorchujem, ked jem, ked vencim psov, ked varim...... prosim, viete mi nieco poradit ? Nejaku liecbu, alebo co s tym mam robit ?

Preteba

MajkaLasmi11, každý druh stresu má svoje korene. Žiadne lieky neuzdravia zo stresu, môžu na chvíľu utlmiť, ale čo potom? Musíš si uvedomiť, že stres nejde z vonku, ale zvnútra. To ako Ty vnímaš a prijímaš (prežívaš) určité situácie Ti spôsobujú nepokoj a nervozitu.

Tomas12345

Ciže máš stres bez toho aby na to existoval nejaky opodstatneny dôvod ? Môže íst o deficit mineralov hlavne horčíka v tele. Kedy ti naposledy robili vysetrenia na hormony a biochemiu ?

Melek

keby dievčina napisala či žije s rodičmi v jednej domacnosti bolo by to jednoduchšie...ale OK, ak žiješ s rodičmi, odstahuj sa od nich, ked do teba furt hučia tak jasne ze mas z toho stres...ked pracujes, tak chod raz do tyždna aspon na masaž... do virivky.. do hor sa prejsť.. vypnut mobil, fb... a len ticho a klud...

jjoe

@kontrolor Ak je AD pozorne nasadené, a nebude mať vedľajšie účinky, tak z nej žiadny zombie nebude. Keď jej nepomohla psychoterapia, tak čo jej pomôže. Nejaký výlet, chacha....

Kontrol0r_mobil

Hej joe antidepresiva aby z nej bol ešte aj zombie :D
Eee skôr zmena myslenia, keď ti to robí stres asi by bolo dobré na cas od všetkého vypnúť a relax príroda turistika.

Naj by pomohlo vziať sa a vyrazit na nejaky trail. Min na dva týždne, v spanielsku je zaujimava trasa do Santiaga de Compostela

Nič neriešit, blbosti tohto sveta, len kde spať, čo jesť,
kam ísť

jjoe

Pravdepodobne máte rozladený organizmus zo stresu. A drží Vás to stále. Skúste nejaké bylinky, ak nezaberú , tak slabé antidepresívum (psychiater). Mne pomáha ešte budhistická filozofia (emócie a tak).