Chronicky stres v mladom veku - nici ma to..

Príspevok v téme: Chronicky stres v mladom veku - nici ma to..
MajkaLasmi11

Ahojte, mam 23 rokov. V 18 som mala problem s prejedanim, potom mi zistili tetaniu - tetanicke zachvaty , a neskor to islo do panickych zachvatov a silnej úzkosti. Nikdy som ziadne lieky na predpis nebrala, len sedatif PC a guajacuran. Vyse troch rokov som sa liečila u psychologicky, bolo to fajn, ale nezabralo mi to. Vraj na mna rodicia boli velmi prisni, a maju na mna stale vysoke nároky, a ja na seba tiez.. moj problem je ze som neustale v strese. V strese zaspavam a so stresom sa budím. Povolanie mam moje vysnivane, aj skolu studujem externe taku aku som vzdy chcela. Mam zdravu rodinu, zvierata, super ludi okolo. No neviem sa zbavit toho stresu, proste neviem .... skusala som športy, hobby, kadeco. Nici mi to zivot. Ja uz vlastne iny pocit ako pocit stresu nepoznam :(..citim stres ked idem do prace, v praci, (aj ked sefka je moja velmi dobra kamaratka a mam v praci pohodou), citim stres po praci, ked sa sorchujem, ked jem, ked vencim psov, ked varim...... prosim, viete mi nieco poradit ? Nejaku liecbu, alebo co s tym mam robit ?

Potakrv

Tvoj stav si žiada celkovú psychologickú analýzu.
Už dávno potrebuješ odbornú pomoc .
Odborná pomoc neznamená dobrý deň cítim sa zle dajte mi lieky aby mi bolo dobre.!
Odborná pomoc znamená pravidelná návšteva odborníka najlepšie psychológa alebo liečiteľa ,ktorý sa zaoberá aj liečením duší nielen tela.
Takéto liečenie si vyžaduje v prvomrade dôveru v toho komu ideme ďalej úprimnosť ,otvorenosť pocitov a spolupráca.Je to dlhodobý proces kde sa pracuje z človekom a vyhodnocujú sa krok po kroku všetky emócie od narodenia až po súčasnosť.V takomto vážnom prípade ako si ty treba aj spoluprácu rodičov (aj keď si dospelá)a taktiež blízkeho okolia a samozrejme tvoju.

Preteba

MajkaLasmi11, píšeš,, mám dobré zázemie, nič ma netrápi."..a v ďalšom príspevku,, rodičia ma bombardujú...a to je len zlomok toho..." Majka, tým, že povieš, že sa máš dobre a stres je z ničoho nič, tým si nepomôžeš. Klamanie samého seba ešte nikoho nevyliečilo. Keď potrebuješ pomoc, musíš byť úprimná a nielen k tomu, od koho pomoc žiadaš, ale aj k sebe. Ani lekár Ti nepomôže, ak mu nepovieš pravdu. Nájdi si čas pre seba a pozoruj svoje myšlienky a pocity k určitým situáciám, na ktoré si spomenieš.

Tomas12345

MajkaLasmi11 :

Najprv si musíš zajst k obvodnej doktorke aby ti dala vymenny listok k endokrinologicke a ona ty nasledne tie krvne vysetrenia spravi.

Ale tusim v alphamedical sa to dá spravit za financny poplatok.

MajkaLasmi11

Padla tu otazka ci žijem este s rodicmi, a ano zijem, mam sa stahovat s priatelom, prerobili sme si jednoizbový byt. Ale zatial som doma, po Vianociach sa chystam az. Nemyslim ze mi to pomoze, ze ma rodicia budu menej bombardovať. Ja som v strese aj ked ma nebombardujú.. ci som doma ci nie..to je len zlomok z toto celeho, teda aspkn tak to vidim ja

MajkaLasmi11

Ahojte. Dakujem za vsteky rady.
Tomáš - nikdy mi taketo testy nerobili, len obycajne zakladne z krvi... robi to obvodna, alebo endokrinologicka?
A Ano, mam to bez dovodu, nic ma netrapi, neprekonala som ani ziadnu tragédiu, ani nic zle...mam dobre zazemie, priatela, kamaratky, dobre sa ucim, mala by som byt stastna a uzivat si zivot. Ale nieco co mam v sebe mi v tom brani. Velmi ma to obmedzuje, uz ani neviem ake to je byt bez stresu