Nevidel dceru rok

Príspevok v téme: Nevidel dceru rok
Emanka

Ahojte, mate skusenosti s otcami deti, ktori nevideli svoje dieta rok a viac? Mam 2 rocnu dcerku a jej odec ju uz tok nevidel, ked mala par mesiacov odisiel s tym ze chce pracovat v zahranici. Odvtedy ju videl 2x. Nestara sa o nu, nevida ju, neinformuje sa o nej. Vztah s nim som ukoncila pre tieto dovody a aj preto ze ma ine nazory na zivot ako ja. No v styku s dietatom som mu nikdy nebranila. Da sa vobec chapat taky clovek, ktory vydrzi bez informacii o vkastnom dietati a bez toho aby s nim travil cas a vytvaral si vztah? Ak poviete ze moja vina, tak ano uznavam, naletela som mu, verila som mu.

Omen

Tomáško, Tomáško... Už som ti napísala, aby si začal od seba, ale ako vidím ("Tiež by sa ty nepáčilo...), tebe niet rady, ani pomoci: "Dôležité je si chyby uznat, olutovať a viac sa ich snažiť už nerobiť." Vtipné! : D

Tomas12345

angel777 :

Sme len ludia a robíme chyby. Tiež ani ty nie si bezchybná, tiež si dakedy urobila dakedy dáku väčšiu chybu. Tiež by sa ty nepáčilo kebyže ti niekto tvoje chyby pripomína a nikdy neodpustí. Dôležité je si chyby uznat, olutovať a viac sa ich snažiť už nerobiť.

angel777

Ano vsetko vam chlapom odpustat netrapit sa a nasilu sa usmievat a vsetko tolerovat lebo muzi na Slovensku vsetko mozu. Prave pre toto nikdy nechcem deti lebo slovaci su najsamviac na hovno otcovia na svete. Na mna sa otec vykaslal tiez ked som bola este mala. Dufam ze sa mu to dobre vrati v zivote. Aj ked som uz dospela nikdy mu to neodpustím.

Omen

Máš tu krásny príspevok od Zewy. : ) Ja len dodám, aby si sa nad tým prestala trápiť, máš dosť iných starosti a povinnosti. Drž sa!

zewa

Ak odisiel ked bola este bábätko, tak si k nej proste nevytvoril vztah. Nevstaval k nej v noci, neprebaloval, nebol z nej na smrt vycerpany, keď plakala, nedaval jej obklady na celo, ked mala horucku, nebol pri nej, ked zacala chodit, ked povedala prve slova a kedze tam stale nebol, nedostal ani lasku od nej. Nedostal dlhy pohlad, pohladenie, kusanec. Obaja nedostali spomienky, ktore by ich spájali. Predpokladam, ze ste sa nevzali a malu mate z lasky, no nahodou. Mozno este nechcel rodinny zivot a zachutila mu opat sloboda v zahranici. Sloboda alebo nezavazny vztah v zahranici mu bol urcite blizsie ako to, co to znamena mat dieta, pretoze to nepozna, mozno to videl ako okovy, zlakol sa a usiel. Je to somár, pretoze mohol dostat tak vela. Niekedy je fajn, ked sa to ukaze hned na zaciatku, asi by nemal moc nervy starat sa o babatko, o malu ukecanu slecnu a mat jednotvárny zivot zopar rockov. Ty mas s dcerou určite krasny vztah a jeho si pamätať nebude. Mozno sa spamätá, ked bude mat s niekym dalsie dieta a docvakne mu to vsetko. Neviem, ci na malu plati, ale určite by som mu slobodu nedarovala len tak. Myslim, ze mozes jeho zahodit za hlavu a orvorit naruc niekomu, kto vas bude mat rad. Vidim to okolo seba casto, ze slobodna mamicka si najde noveho priatela. A tam sa uz potom da hovorit aj o charaktere, ked muzovi neprekaza vo vztahu dieta a bude ho vedieť lubit pre to ake je a nie pre to, od koho je. Tvoja dcera sa bude na otca pytat neskor, v puberte, bude ho tuzit spoznat. Bolo by fajn, keby si jej obcas povedala na neho aj nieco dobre, pretoze ona je polovica z neho a ak budes na neho len nadavat, bude to vztahovat na seba. Aj ked je to somár, co vas opustil, ma určite aj dobre vlastnosti a treba jej hovorit, ze prisla na svet z lasky. Uvidis ako to bude brat a zvladat. A ked bude chcieť, ukaz jej fotku. Nic pred nou netaj, ked aa bude vacsia pytat,l. Bude ho chcieť mozno vidiet, ked bude starsia, dovol im to, ona zisti, ze s tym clovekom ju nic nespaja, mozno sa nebude chcieť stretnúť. To uvidis casom. Najdi vam muza, ktory vam bude oporou.