Strata zubov

Príspevok v téme: Strata zubov
Joirana

Dobrý deň ,mam 18 rokov a uz od základnej školy trpím zlými zubmi , je to totiž tým ,že moja sestra mi vybila zuby keď som bola mala a tým pádom sa pokazil cely rast trvacnych zubov ,sú tenké a citlivé a ja uz nevladzem :( som na strednej škole a moji spolužiaci ma ešte ani raz nevideli usmiat sa so zubami ,chce sa mi plakať lebo uz roky túžim po krásnych zuboch a najhoršie na tom je to ,že viem aký je úsmev dôležitý hlavne pri hľadania si zamestnania a toho sa bojím ,že bude tažké si nájsť prácu keď sa nebudem môcť ani usmiat ,velmi sa za to hanbím a najviac ma trápi že ešte nezarábam a nemám si ich z čoho zaplatiť ,všetci v škole majú krásne úsmevy a ja sa nemôžem ani usmiat :,( nemôžem si nájsť ani frajera ,pretože sa hanbím za to v akom stave mam zuby :( dokonca som nemohla ísť ani na stuzkovu kvôli tomu ,lebo mi chýbajú aj v prednú, chodim k zubárke každý mesiac a stále mi len trhá lebo sú fakt v dezolátnom stave a stále blombuje,ja sa strašne bojím že zachvilu nebudem mat žiadne ,je to strašne ,uz fakt neviem čo ďalej ,som naozaj mladá prečo práve ja musím mat takéto problémy ,hanbím sa chodiť vonka a myslím stale len na to jedno ,toto je môj najväčší sen ,zuby umývam každý deň ráno a večer a dôsledne sa o ne starám ale uz nevladzem ďalej takto , poraďte mi ľudia prosím

mate59

Ak ti zuby nechýbajú a stávajúce majú dobré korene,tak ti netreba implantáty,ale tvoje zuby sa dajú zbrúsiť a na ne nasadiť keramické korunky,alebo keramické fazety.Je to ale nie lacná záležitosť,na druhej strane rýchla,prakticky bezbolestná s veľmi pozitívnym efektom.

Tomas12345

No existuju aj zubne implantaty ktore sa ty nasadia na miesto kde nemas ziadne zuby. Co sa týka zlepsenia zubov neviem prečo ich mas v takomto zlom stave ale naozaj si nemyslim ze by to bolo preto že ti niektore zuby sestra v mladosti vybila. Co ma vybitie niektorych zubov spolocne s tým že mas celkovo zlé zuby ?