Rodičov netrápia moje problémy.. .

Príspevok v téme: Rodičov netrápia moje problémy.. .
airotkiV

Zdravím vás, nikdy by som ani len nepomyslela na to, že by som žiadala o pomoc/radu ľudí na nejakom fóre, ale táto situácia sa už pre mňa stáva neúnosná .. .

Rodičia ignorujú moje problémy a pohadzujú si ich medzi sebou ako horúci zemiak. Vždy ma jednoducho odkopnú s odpoveďou: "s tým si musíš poradiť sama." Alebo: "je to tvoja vec." Pritom mama aj otec sú psychológovia ..
Čo sa týka školy nepripadalo do úvahy nič iné ako gymnázium, tak som na jedno nastúpila, ale hneď po roku som prestúpila na druhé, keďže to prvé bolo bilinguálne a ja angličtinu zo srdca nenávidím. Teraz som na obyčajnom gymnáziu, lenže trápi ma to, že štúdium ma vôbec nebaví a nemám popri ňom veľa času na moje koníčky, teda na tanec (so súborom mávame víkendové sústredenia a bohužiaľ ja sa na nich zúčastňovať nemôžem, lebo sa musím učiť na pondelok ..), navyše sa mi učenie sprotivilo a keď sa tak pozerám na známky, tak na vysokú môžem zabudnúť (aj tak na výšku nechcem ísť ..)
Keď som toto rodičom povedala, tak mi odpovedali, že je to na mne či si vyberiem život dobre zabezpečenej lekárky, alebo život šaša tancujúceho na Karlovom moste v Prahe .. . Verte mi radšej budem tým šašom.

naturelia

čo by iní za to dali keby sa im rodičia nemontovali do života, a že ti nechávaju volnu ruku v rozhodovaní...
aspon potom nebudes nadavat na nich, ze to oni ti vybrali skolu..atd,
budes moct nadavat len sama na seba,..
a maju pravdu ze si musis poradit sama,,.
to ze ta bavi tanec si zistila len teraz preco si nesla studovat umelecke zameranie... ? tanec ta moze zivit...
ty musis vedieť čo chceš...

GOING

Tým, že by Ti radili prípadne vybavovali veci za teba, zbavili by Ťa tým obranného mechanizmu, ktorý je pre teba potrebný aby si mohla ľahšie prežiť v spoločenstve / civilizácii.