Rodičov netrápia moje problémy.. .

Príspevok v téme: Rodičov netrápia moje problémy.. .
airotkiV

Zdravím vás, nikdy by som ani len nepomyslela na to, že by som žiadala o pomoc/radu ľudí na nejakom fóre, ale táto situácia sa už pre mňa stáva neúnosná .. .

Rodičia ignorujú moje problémy a pohadzujú si ich medzi sebou ako horúci zemiak. Vždy ma jednoducho odkopnú s odpoveďou: "s tým si musíš poradiť sama." Alebo: "je to tvoja vec." Pritom mama aj otec sú psychológovia ..
Čo sa týka školy nepripadalo do úvahy nič iné ako gymnázium, tak som na jedno nastúpila, ale hneď po roku som prestúpila na druhé, keďže to prvé bolo bilinguálne a ja angličtinu zo srdca nenávidím. Teraz som na obyčajnom gymnáziu, lenže trápi ma to, že štúdium ma vôbec nebaví a nemám popri ňom veľa času na moje koníčky, teda na tanec (so súborom mávame víkendové sústredenia a bohužiaľ ja sa na nich zúčastňovať nemôžem, lebo sa musím učiť na pondelok ..), navyše sa mi učenie sprotivilo a keď sa tak pozerám na známky, tak na vysokú môžem zabudnúť (aj tak na výšku nechcem ísť ..)
Keď som toto rodičom povedala, tak mi odpovedali, že je to na mne či si vyberiem život dobre zabezpečenej lekárky, alebo život šaša tancujúceho na Karlovom moste v Prahe .. . Verte mi radšej budem tým šašom.

ahjaj

tancovanie je krásne hobby a nejaký čas môže byť aj zamestnanie, kým si mladá, kým vládzeš. S vhodným vzdelaním môžeš mať okrem medicíny aj iné pekné zamestnanie.
Moja rada: škola: sústreď sa na tie predmety, ktoré máš rada, tam rob veci aj navyše a snaž sa. V tých menej zaujímavých rob len to, čo musíš. Na štúdium na VŠ sú dobré známky z gymnázia potrebné viac menej len z tých predmetov, ktorým sa potom budeš ďalej venovať a je normálne, že z ostatných môžeš mať horšie.
tanec: ďalej sa venuj.
Uč sa každý deň, radšej menej naraz a častejšie, a tak si viac zapamätáš.
Rodičia : myslia to dobre. Nerozmýšľajú Tvojou hlavou, ale vlastnou. Psychológovia bývajú asi trochu viac liberálni pri výchove, , ale majú Ťa radi.
Mne mama nadávala aj vtedy, keď som dostala 1-. Takže žiadny človek nie je dokonalý. Jeden rodič je veľmi prísny, a decko má pocit, že nemôže dýchať, iný dá viac slobody, až je to na obtiaž a decko nevie čo so sebou. Ale väčšina rodičov miluje svoje deti, a to je to najdôležitejšie. Takže hlavu hore!

Potakrv

Pravdepodobne sa tvoji rodičia riadia heslom:
Ak nemáš rád svoje deti -Odstráň im z cesty všetky prekážky!
Ťažko je ti radiť keď nepoznáme stanovisko tvojich rodičov.Nezastávam ani názozor ,že rodičia vždy vedia čo je pre dieťa najlepšie to nie.
Akúkoľvek múdru radu získaš v prvomrade skús si nájsť cestu k nim a potom hľadať pomoc u nich.
Niekedy si ludia myslia ,že im svet alebo ich najbližší nerozumejú ,ale dôvodom môže byť ,že im ani nedali šancu porozumieť.!Dovoľ rodičom aby ťa spoznali a ak to urobíš určite ti porozumejú.....

Tomas12345

To je hlupost ze nemas čas, ak sa budeš učiť priebezne tak cez víkendy sa učiť nemusis a vtedy sa môžeš venovat svojim konickom.

a_dr1a

airotkiV. Mala by si sa porozpravat s niekym z tanecneho fachu. Proste s profikom. Aby si poznala aj zdravotne rizika, vekove obmedzenia, uplatnenie kariera, profesionalny rast ai, do coho chces vlastne ist. Ja mam kamosa a ten tancoval cca od decka. Ma teraz 33r a uz 2r netancuje profesionalne. Venuje sa sice deckam uci ich tancovat ale iba z toho by nevyzil, tak popritom robi este riadne zamestnanie (skoncil VS). A to je chalan a uz v 31r skoncil. A zdravie ma dost znicene (nohy klby chrbat). Zas robil dost narocny tanecny styl. Ale fyz.je opotrebovany dost akoby mal uz 50r.. A v rodine mam babu co tiez profesionalne tancovala (robila aj v tanecnych tv show, to je zas dobre na zviditelnenie sa), ale tiez robi aj riadne pracu aby sa uzivila okrem tanca.
Nemala by si mat ruzove okuliare. O tychto dvoch co pisem bezne vystupovali v telke boli v casopisoch ai ale ako pisem, okrem tanca musia aj pracovat (ak nebudes mat na vlastnu tanecnu skolu co nie kazdemu vyjde, tak pracu proste budes potrebovat).
Takze potrebujes vzdelanie, alebo sa aspon niecomu vyucit.
A to "kydanie" na rodicov beriem s istou rezervou, lebo adolescenti zvyknu prehanat zvelicovat a upriamovat na seba pozornost aka tarcha celeho ludstva na nich dolieha) Vies. Keby ti rodicia direktivne organizovali zivot volny cas studium ai, tak pises zas opak. Rodicia sa chcu skor vyhnut tomu, zeby si im raz vycitala ako ti zbabrali znicili zivot a tajne asi dufaju ze kym skoncis strednu tak dospejes zmudries zmenis nazor ohladne tanecnej kariery ai

foreveralone

airotkiV - Neber to v zlom, ale klientom pomáhajú, lebo za to majú zaplatené. Bude to znieť kruto, ale možno majú radšej peniaze, než teba. Teda, aspoň to tak vyzerá. Prečo by inak rodič, ktorý je psychológ, nepomohol svojmu dieťaťu ?
A keby chcel, aby sa jeho dieťa osamostatnilo, riešilo svoje problémy samo, vysvetlil by mu to, veď je psychológ. Tvoji rodičia sú necitliví. Pripadá mi, akoby svoju robotu len flákali, keď nevedia pomôcť ani vlastnému dieťaťu.

Psychologova

Hmm mozno aj klientom nevedia vzdy poradit.to,co tebe sa moze stavat aj v ambulancii akurat to oni vzdy obkecaju,odvedu pozornost a pod.ja chodim k jednej psychologicke zopar rokov a na niektore veci mi poradi,ine vobec,tvari sa,ze nie su podstatne alebo ze to sa bude riesit potom,ine zase okomentuje tak,ze to zavisi odo mna,ze ja s tym mam pohnut a ked vravim,ze neviem ako tak zas odboci od temy. Ako pomohla mi v istych veciach sa zorientovat,ale ze co presne robit to kym som sa dozvedela,az teraz po roch zistujem,aj to som sama musela zistit.

airotkiV

@naturelia vždy som chcela ísť na konzervatórium, ale nepustili ma.
Ako nechápte ma tak, že sa neviem rozhodnúť a chcem aby mi pomohli s rozhodnutím.. . Ide o to, že keď ma niečo trápi, tak sa na mňa jednoducho vykašlú, nevypočujú ma.. . Pritom svojim klientom pomáhajú ... nuž šusterove deti chodia bosé .. .

bambuli7

Je smutné, že rodičia psychológovia ti nevedia podať pomocnú ruku. Mrzí ma to. Mladý človek má pred sebou ťažkú úlohu - nájsť svoje miesto, nie každý dokáže hneď posúdiť čo ho baví a čo nie. Ty ale vravíš, že ťa baví tanec. Vychádzaj z toho. Ak by som ti mohla poradiť, tak by som sa učila už prípadne v piatok - na ten pondelok, aby som mohla stráviť víkend tak, aby ma nabil chuťou existovať ďalší týždeň. Teda by si sa mohla zúčastniť tých tanečných stretnutí. Nesťažuj sa na okolnosti, ale skús ich prijať. Nie je dôležité pozerať sa na známky, skús to poňať tak - zobrať si z tej školy čo najviac - to znamená čo dokáže ponúknuť - čo najviac sa naučiť. Počúvať. Ja verím tomu, že si šikovné dievča. Vzdelanie je dôležité. Nikde nie je napísané, že toho šaša na Karlovom moste nemôžeš robiť v rámci svojho voľného času :). Máš ohromne veľa možností. Stačí sa len trochu prekonať. A hlavne robiť veci s láskou. Držím ti palce.